تورهای پیشنهادی

تورهای بیشتر
کاریابی در آژانس های مسافرتی
تور کربلا (استان)کربلا میزبان حرم امام حسین (ع)

کربلا شهری در 100 کیلومتری جنوب بغداد پایتخت عراق که سالانه پذیرای زائران مسلمانی است که به عشق زیارت حرم امام حسین (ع)، حرم حضرت ابوالفضل و حرم حضرت عباس به این شهر سفر می کنند. تور کربلا معمولا همراه با تور نجف به صورت ترکیبی هفت روزه برگزار می شود. زمان پربازدید سفر به کربلا در زمان مناسبت های مذهبی اسلامی است.

راهنمای سفر به کربلا

راهنمای سفر به کربلا

کربلا پرطرفدارترین شهر عراق در بین مسلمانان شیعه که بین بغداد پایتخت عراق و نجف دیگر شهر پربازدید عراق قرار دارد. این شهر به دلیل میزبانی حرم امام حسین (ع)، حضرت عباس و حضرت ابوالفضل سالانه پذیرای زائرانی است که به عشق زیارت بارگاه ملکوتی این بزرگواران به کربلا سفر می کنند.

بین الحرمین

بین الحرمین کربلا

بین الحرمین در کربلا مسیری حدود 375 کیلومتری است که حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت عباس را به هم متصل می کند.
علت محبوبیت بین الحرمین در بین زائران، مکان های زیارتی فراوانی است که در اطراف آن قرار دارد: خیمه گاه امام حسین (ع) و یاران، مقام حضرت علی اکبر، مقام حضرت علی اصغر، تل زینبیه - تپه ای که حضرت زینب از آنجا صحرای کربلا و میدان جنگ را می دیده است - ، کف العباس الیمنی و کف العباس الیسری.
طرح توسعه بین الحرمین که شامل تخریب برخی هتل ها و ساختمان های این منطقه از خیابان میثم تمار می شود، از سال 2010 میلادی آغاز و تا سال 2035 پایان می پذیرد.

پیش از سفر به کربلا بدانید

تور کربلا-نجف

تورهای کربلا که معمولا به صورت ترکیبی کربلا-نجف و هفت روزه برگزار می شود، هم به صورت زمینی و هم هوایی برگزار می شود.

پیش از سفر به  کربلا بدانید

تورهای زمینی به دو صورت انجام می شود: یا از مرز چزابه در استان خوزستان انجام می شود که از مرز تا شهر نجف حدود 3 ساعت و از نجف تا کربلا حدود 5 ساعت به طول می انجامد و یا از مرز مهران در استان ایلام است که حدود 160 کیلومتر از نجف فاصله دارد.
تورهای هوایی کربلا-نجف به مقصد فرودگاه نجف انجام می شود که معمولا پس از 2 روز اقامت زائر در نجف به صورت زمینی به کربلا می رسد که معمولا 5 روز در کربلا می ماند و روز قبل از پرواز به نجف یا بغداد برمی گردد تا پرواز برگشت به مقصد فرودگاه امام انجام پذیرد.

هتل های کربلا-نجف

هتل های عراق معمولا با درجه الف و ب رتبه بندی می شود که هتل های الف مانند هتل بستان، عشار، فورتین و شمس الشموس در حد هتل 4 ستاره می باشد.

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می باشد می‌باشد. مرورگر پیشنهادی Chrome