تورهای پیشنهادی

تورهای بیشتر
کاریابی در آژانس های مسافرتی
تور مشهدمشهد مهد خرد ایران زمین

مشهد، میزبان بارگاه هشتمین امام شیعیان، امام رضا (ع) است و سالانه زائران زیادی را پذیرا می باشد. علاوه بر شاخص ترین جاذبه مشهد یعنی حرم امام رضا (ع)، پارک های آبی، مراکز خرید، پارک ها و رستوران های فوق العاده مشهد آماده ارائه خدمات به زائران عزیز می باشد.

لیست تورهای مشهد

هر آنچه برای سفر به مشهد نیاز دارید بدانید

در سفر به مشهد به چه رستوران هایی برویم

هتل های مشهد

  • تاریخ انتشار: 8 اسفند ۱۳۹۵
در این مقاله در نظر داریم هتل های مشهد که از دید مسافران و زائران این شهر از همه لحاظ بهترین شناخته شده، را به شما معرفی کنیم.
در سفر به مشهد به چه رستوران هایی برویم
رستوران های مشهد
  • تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۵
رستوران های مشهد همیشه مورد توجه زائرانی قرار می گیرد که برای زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد مقدس سفر می کنند. شیشلیک و دیزی دو خوراک پر طرفدار مشهد است.
مراکز خرید مشهد

مراکز خرید مشهد

  • تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
خرید بخش جدا نشدنی هر سفری است. مشهد الرضا با سوغاتی های گوناگونی نظیر زعفران، چرم و فیروزه از این قاعده مستثنی نیست.

مشهد مقدس که به بهشت رضا هم شناخته می شود، مرکز استان خراسان رضوی در شمال شرق ایران که دومین شهر بزرگ بعد از تهران می باشد. آب و هوای این شهر معتدل کوهستانی است.

زیارت امام رضا (ع) مهمترین جاذبه توریستی ایران و مشهد

حرم امام رضا در مشهد

امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان در مدینه نبی متولد و حدود 20 سال در مقام امامت بود. مامون خلیفه عباسی به منظور افزایش محبوبیت خود و سرکوبی مخالفت ها به اجبار این امام عزیز را ولیعهد خود منصوب کرد و از مدینه به توس که محل حکومت خود بود، آورد. سرانجام امام رضا (ع) توسط مامون مسموم و به شهادت رسید و در نزدیکی توس به خاکسپاری شد که بعدها به یمن حضور بارگاه این امام بزرگوار به مشهد الرضا تغییر نام یافت.

زیارت امام رضا (ع) مهمترین جاذبه توریستی ایران و مشهد

امروزه حرم مطهر امام رضا (ع) در شهر مشهد میزبان هزاران هزار زائر و علاقمند مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و غیر شیعه است که برای زیارت حرم امام رضا (ع) به این شهر سفر می کنند.

زیارت امام رضا در مشهد

بارگاه مطهر امام رضا (ع) مهم ترین جاذبه گردشگری مشهد و البته ایران محسوب می شود و به همین دلیل شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران شناخته شده است.

جاذبه های توریستی تور مشهد مقدس در خراسان رضوی

مکان های دیدنی مشهد

	هر آنچه پیش از سفر به مشهد بهتر است بدانید

هر آنچه پیش از سفر به مشهد بهتر است بدانید

  • تاریخ انتشار: 10 اسفند 1395
مشهد مرکز استان خراسان رضوی است که به یمن حضور حرم امام رضا (ع) سالانه بیش از 30 میلیون زائر ایرانی و خارجی به این شهر سفر می کنند. در این مقاله راهنمای کامل سفر به مشهد را در اختیار شما قرار می دهیم.

برجسته ترین جاذبه های گردشگری خراسان رضوی

قنات گناباد، بزرگترین قنات جهان در شهرستان گناباد، خراسان رضوی

قنات گناباد، بزرگترین قنات جهان در شهرستان گناباد، خراسان رضوی

بزرگترین قنات جهان در شهرستان گناباد خراسان رضوی قرار دارد و قدمت آن به دوران هخامنشی بر می گردد. این قنات در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

آرامگاه فردوسی، بزرگترین شاعر حماسه سرای ایرانی، شهر توس در نزدیکی مشهد

آرامگاه فردوسی، بزرگترین شاعر حماسه سرای ایرانی، شهر توس در نزدیکی مشهد

حکیم فردوسی، شاعر پرآوازه ایرانی که با نگارش شاهنامه در پاسداشت زبان پارسی نقش بسزایی داشت، در شهر توس در نزدیکی مشهد به خاک سپرده شده است. آرامگاه فردوسی و موزه این مجموعه از جمله پربازدیدترین جاذبه های گردشگری مشهد می باشد.

شهر تاریخی شادیاخ، در نزدیکی نیشابور، خراسان رضوی

شهر تاریخی شادیاخ، در نزدیکی نیشابور، خراسان رضوی

شهر باستانی شادیاخ یا شادی کاخ اسم بخش اشرافی نشین شهر کهن نیشابور است که به دلیل ساخت کاخی به نام شادیاخ توسط یکی از امیران وقت به این نام شهرت یافته است. شادیاخ به دلیل زلزله و پس از آن حمله مغول تخریب و امروزه تنها ویرانه هایی از آن به جای مانده است.

آرامگاه عطار نیشابوری در شهر نیشابور، خراسان رضوی

آرامگاه عطار نیشابوری در شهر نیشابور، خراسان رضوی

عطار نیشابوری عارف و شاعر مشهور ایرانی در قرن های 6 و 7 هجری در نیشابور زندگی می کرده و بنا بر شواهد تاریخی در حمله مغول به شهر نیشابور جان باخته است. در دوره تیموری حاکم وقت، آرامگاهی هشت ضلعی که به زیبایی کاشی کاری شده است، بر مزار این عارف بزرگوار بنا کرد. آرامگاه عطار در خیابان عرفان نیشابور قرار دارد.

غار مغان، جنوب غربی مشهد، خراسان رضوی

غار مغان، جنوب غربی مشهد، خراسان رضوی

در جنوب روستای مغان، در پای کوه و در دره مغان < strong class="text-success >غار مغان قرار دارد که قدمت آن به حدود 100 میلیون سال قبل می رسد. این غار دو دهانه دارد. کف غار مغان مرمرین و لیز است. چاه های گوناگونی در این غار وجود دارد که عمق برخی به 25 متر می رسد و چشمه آب غار در تمام فصل های سال زلال و خنک است.

کوه بینالود، غرب مشهد، خراسان رضوی

کوه بینالود، غرب مشهد، خراسان رضوی

رشته کوه بینالود در غرب مشهد و شرق نیشابور در خراسان رضوی قرار دارد که بلندترین کوه آن، شیرباد به بام خراسان شهرت یافته است.

بنای تاریخی هارونیه، شهر توس در نزدیکی مشهد

بنای تاریخی هارونیه، شهر توس در نزدیکی مشهد

بنای تاریخی هارونیه یکی از بناهای اصلی به جا مانده از شهر کهن توس در جاده پردیس و ورودی شهر توس قرار دارد. قوی ترین نظری که در مورد این بنا وجود دارد، نشان می دهد این بنا در زمان ساسانی آتشکده بوده که پس از ورود اسلام به ایران به مدرسه و عبادتگاه محمد غزالی تبدیل شده است. امروزه این بنا بازسازی و برای بازدید عموم باز است.

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می باشد می‌باشد. مرورگر پیشنهادی Chrome