بلیط لحظه آخری

تهیه بلیط لحظه آخری بسیار به صرفه است و البته برای خرید بلیط لحظه آخری باید کمی ریسک پذیر و در عین حال صبور باشید.

  • نویسنده: lenazoli
  • تعداد بازدید: 672
  • ارسال در تاریخ: ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • میانگین مطالعه: 10 دقیقه

بلیط هواپیمای لحظه آخری چیست؟

بیشتر آژانس های مسافرتی در زمان مشخصی در سال اقدام به چارتر کردن صندلی های یک پرواز، برای مقصدی معین و خاص می کنند. چارتر کردن در اصل قرارداد فی ما بین آژانس ها و ایرلاین ها برای تعدادی صندلی هواپیما می باشد. به طور کلی بلیطهای چارتر به 3 دسته تقسیم میشوند:

  • فول چارتر Full Charter: رزرو یا در اصطلاح پیش خرید تمام صندلی های هواپیما برای یک مدت زمان مشخص و معین از طرف آژانس های هواپیمایی.
  • هالف چارتر Half Charter: رزرو یا پیش خرید نصفی از صندلی های یک هواپیما برای مدت زمانی معین.
  • چارتر Charter: رزرو یا پیش خرید تعدادی از صندلی های یک هواپیما برای مدت زمانی مشخص.

تمام شرکتهای هواپیمایی مجاز به تعیین قیمت بلیط هواپیما در پروازهای چارتر مربوطه می باشند.
حال تصور کنید که تاریخ و زمان بلیط ها فرا رسیده است و آژانس های مسافرتی که تعداد متعارفی بلیط را از شرکتهای هواپیمایی خریداری کرده اند و موفق به فروش صندلی های خود نشده اند. در این شرایط اگر پرواز چارتری خالی بماند، چارتر کننده یا همام آژانس هواپیمایی متحمل هزینه های سنگینی خواهد شد. اینجا است که مسأله بلیط های لحظه آخری مطرح می شود. در واقع بهترین راه حل موجود و به اصطلاح معامله ای برد-برد فروش بلیطهای هواپیما به صورت بلیط لحظه آخری می باشد. چارتر کننده برای به حداقل رساندن ضرر و زیانش بلیط های هواپیمای باقیمانده را با تخفیفهای 10-50 درصدی به فروش می رساند و مسافر نیز بلیط هواپیمای مقرون به صرفه و اقتصادی را خریداری می کند.

جهت کسب اطلاع از آخرین تورهای داخلی و تورهای خارجی به سایت های هالیدی مراجعه نمایید.

درباره بلیط هواپیمای لحظه آخری

عده ای از مسافران بر این باورند که بلیط لحظه آخری به دلیل قیمت ارزانش از کیفیت و سرویس دهی ضعیف تری نسبت به بلیط های هواپیمای عادی برخوردار است. در حقیقت بلیط هواپیمای لحظه آخری، تفاوتی با بلیطهای هواپیمای عادی ندارند. به زبان ساده تر صندلی پرواز شخصی که اقدام به خرید بلیط لحظه آخری نموده است دقیقا مشابه شرایط مسافری است که خرید بلیط هواپیما سیستمی همان پرواز که را کرده است. بلیط های لحظه آخری معمولا زمانی اعلام می شوند که حدودا 24 ساعت به زمان پرواز باقی مانده باشد.
باید توجه داشته باشید که بلیط لحظه آخری بعد از Confirm شدن، به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. اما بلیط های چارتری های هالیدی تا 2 روز قبل از پرواز با کسر جریمه قابل استرداد می باشد.

ویژگی های بلیط لحظه آخری

اگر جزء آن دسته از مسافرانی هستید که برای سفرتان از قبل برنامه ریزی نمی کنید و در آن واحد تصمیم به مسافرت می گیرید بلیط های لحظه آخری می تواند بهترین گزینه باشد. بلیط های لحظه اخری شاید از نظر قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی باشند، اما در این شرایط انتخاب های مسافر محدود می شوند زیرا همان طور که در بالا اشاره کردیم، بلیطهای لحظه آخری در کمتر 24 ساعت زمان به پرواز اعلام می شوند. معمولا بلیط های لحظه آخری در ایام تعطیلات رسمی، نوروز و تابستان کمی سخت تر گیر می آیند ولی در عوض در فصل های کم سفر، ممکن است بلیطی حتی ارزانتر بلیط اتوبوس نصیبتان شود.

خرید بلیط هواپیمای لحظه آخری

جهت خرید بلیط لحظه آخری هواپیما می توانید به سایت www.hiholiday.ir مراجعه نمایید و از لیست بلیط های لحظه آخری و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ پرواز مورد نظر، از مناسب ترین نرخ پروازها و تورهای مسافرتی آگاه شوید.

قوانین بلیط لحظه آخری

استرداد بلیط هواپیمای لحظه آخری عموما غیر قابل استرداد می باشد. چرا که مدت زمان خرید بلیط هواپیما تا زمان فسخ آن خیلی کوتاه است.
تغیر نام در بلیط های لحظه آخری و چارتری در شرایطی خاص که لیست مسافران برای فرودگاه هنوز ارسال نشده است با پرداخت جریمه امکان پذیر می باشد.
در بلیط لحظه آخری همانطور که گفته شد غیر قابل استرداد می باشد و جا به جایی در آن نیز عملا کنسل کردن آن محسوب شده و این به دلیل زمان محدود پرواز می باشد.
شما می توانید در سایت های هالیدی بلیط های لحظه آخری تهران، کیش، مشهد، شیراز و استانبول را مشاهده بفرمایید.


این مقاله به صورت تخصصی در های هالیدی تهیه گردیده و هرگونه انتشار و کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

نظرات کاربران

ثبت نظر جدید مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی Chrome