برقراری پرواز مستقیم تهران-سئول در آینده نزدیک

همزمان با برگزاری نمایشگاه گردشگری کره جنوبی موسوم به KOTFA، ظرفیت‌‌های گردشگری و فرهنگی ایران در میان ۸۰۰ شرکت خدمات گردشگری از ۶۰ کشور جهان معرفی شد.

  • تعداد بازدید: 991
  • ارسال در تاریخ: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
  • بروزرسانی: ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

در نمایشگاه کوتفا ۲۰۱۷ که ۱۱ تا ۱۴ خردادماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های سئول برگزار شد، دو نماینده از ایران همراه با "نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران در کره جنوبی"، جاذبه های گردشگری کشورمان را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده و انواع بسته "های تبلیغاتی و سرمایه گذاری را در قالب کتاب، بروشور، لوح های فشرده، انواع پوستر، عرضه کالاهای فرهنگی، صنایع دستی، هنری، سنتی و اقلام صوتی و تصویری توزیع و معرفی کردند.

در حاشیه برگزاری این نمایشگاه مرتضی حاجی - مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی - ضمن بازدید از غرفه ها با مگاتورها و مدیران شرکت های حاضر در کوتفا مذاکره و در خصوص توسعه مناسبات گردشگری گفت وگو کرد.

همچنین در دیدار نماینده کشتیرانی ایران در کره با مدیرعامل کانون، وضعیت گردشگری دریایی و راهکارهای توسعه سفرهای دریایی میان ایران و کره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسن طاهریان - سفیر ایران در کره جنوبی نیز با حضور در نمایشگاه کوتفا و بازدید از غرفه های کشورهای مختلف و غرفه کانون و شرکت های ایرانی پرداخت و اظهار کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول پیگیر تحقق برنامه های مربوط به تقویت مناسبات و همکاری های دو کشور در زمینه گردشگری بوده و برای تحقق این امر اکنون، برنامه های مربوط به برقراری پرواز مستقیم تهران-سئول، مراحل پایانی خود را سپری می کند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز با اشاره به علاقه کره ای ها نسبت به بازدید از ایران و ضرورت بازتعریف برنامه های خاص فرهنگی ـ جهانگردی برای توسعه ارتباطات گردشگری میان ایران و کره جنوبی، بیان کرد: شرکت کنندگان ایرانی حاضر در کوتفا ۲۰۱۷ مذاکرات سازنده ای را با همتایان خود انجام دادند که امیدواریم روند این مذاکرات در نهایت منجر به افزایش آمار گردشگران کره ای و بازار آسیای جنوب شرق به ایران شود، چرا که زنجیره تبلیغات ایران در این بازار با حضور هدفمند کشورمان در بازارهای کره و کشورهایی چون ژاپن تکمیل شده است.

حاجی افزود: برافراشته شدن پرچم ایران در نمایشگاه ها و بازارهای جهانی گردشگری، ارایه بسته های تبلیغاتی و سرمایه گذاری و معرفی ظرفیت های گردشگری و فرهنگی همچون اجرای موسیقی و نمایش لباس های سنتی، توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغاتی، استفاده از ظرفیت های صنایع دستی، هنرها و آیین های سنتی باعث شد تا در کوتفا، همچون سایر نمایشگاه ها، بینندگان و بازدیدکنندگان زیادی به سمت غرفه ایران جذب شوند.

عبادرضا اسلامی ـ مدیر گردشگری کانون ـ نیز با بیان این که کره جنوبی از جمله کشورهای هدف گردشگری ایران به شمار می آید، اظهار کرد: برگزارکنندگان نمایشگاه کره جنوبی امسال، اهداف برگزاری این نمایشگاه را جمع آوری و تبادل اطلاعات در زمینه گردشگری، آشنایی با آخرین دست آوردها و نوآوری های ارائه شده در صنعت گردشگری، بررسی و مقایسه مستقیم کیفیت دستاوردها و خدمات گردشگری، شناخت و بررسی کمپین های جدید بازاریابی و توسعه بازارهای جدید، شناسایی مقاصد جدید گردشگری، آشنایی با الگوهای کاربردی برندسازی، بدست آوردن فرصت های جدید تجاری و سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری و حضور در رسانه های عمومی اعلام کرده بودند که با نگاهی به کمیت و کیفیت برنامه شرکت های حاضر در کوتفا، می توان گفت که اهداف فوق محقق شده است.

برگزارکنندگان نمایشگاه بین المللی گردشگری کره جنوبی همچون سال های گذشته چند غرفه را برتر معرفی کردند که یکی از شرکت های ایران موفق به دریافت نشان تقدیر نمایشگاهی شد. پیش تر نیز رتبه نخست و تندیس های بهترین حضور و بهترین غرفه آرایی در نمایشگاه گردشگری کره جنوبی در میان بیش از ۵۰ کشور شرکت کننده به غرفه جمهوری اسلامی ایران رسیده بود.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظرات کاربران

ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info