درباره تایلند و بهترین زمان سفر همراه با تورهای متنوع

تضاد سنت و مدرنیته در بانکوک تقریبا در هر سفری احساس می شود مرکز تاریخی شامل معابد مشهور، بازارهای محلی و کاخ بزرگ ساخته قرن 18 است که از مرکز تجاری بانکوک که بوتیک های مدرن,بارها و کلوپ هارا درخود جای داده، جدا شده

  • تعداد بازدید: 10737
  • ارسال در تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
  • بروزرسانی: ۱۳ مرداد ۱۴۰۲
  • میانگین مطالعه: 15 دقیقه

تایلند

با 16 میلیون مسافری که سالانه به تایلند سفر می کنند، این کشور یکی از مقاصد اصلی گردشگری آسیاست. با وجود این حجم از بازدید کننده، میراث فرهنگی تایلند، بدون آسیب باقی مانده است. تایلند کشوری است که از غرب تاثیر پذیرفته درحالی که فرهنگ غنی خود را حفظ کرده است. هرکجای تایلند ممکن است با ماهیگیران سنتی، مزارع روستاییان و معابد بودایی روبرو شوید. با وجود ظاهر صنعتی کشور، حدود 40درصد مردم تایلند کشاورز هستند که تامین کننده برنج هستند. برنج جز اصلی غذای مشهور و منحصربه فرد این کشور است.

صنعت توریسم تنها دلیل پیشرفت تایلند نیست. از زمان پایان جنگ ویتنام (دهه80 تا اوایل دهه 90) تایلند سریع ترین رشد اقتصادی را در جهان تجربه کرد. اما تایلند از نظر سیاسی ثبات ندارد. از زمان جنگ جهانی دوم، اگر نیروهای نظامی اجازه دهند، حکومت دموکراسی در کشور پابرجاست. مهمترین تغییری که در 60 سال گذشته در تایلند اتفاق افتاده، گرایش پادشاه محبوب Bhumibol به سمت فرقه کاتولیک مسیحیت بود با این وجود هنوز 85 درصد مردم تایلند بودایی هستد. آیینی که همه جنبه های زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

مکان های دیدنی تایلند

تضاد سنت و مدرنیته در بانکوک تقریبا در هر سفری احساس می شود. مرکز تاریخی آن شامل معابد مشهور، بازارهای محلی و کاخ بزرگ ساخته قرن 18 است که از مرکز تجاری بانکوک که بوتیک های مدرن, بارها و کلوپ ها را در خود جای داده، جدا شده است. بعد از حومه شهر, بیشتر مسافران به سمت شرق به مقصد پاتایا می روند اما برای رسیدن به سواحل زیباتر، کمی دورتر به جزایر Kosamet و Kochang archipelago با ماسه های سفید و خانه های ساحلی بروید.

گردشگران اندکی به ISSAN ، فقیرترین اما در این حال سنتی ترین منطقه تایلند می روند. سفری از میان مناظر دره رودخانه MEKONG که نهایت فرهنگ شمال شرقی این منطقه تایلند را در طرح اولیه ویلاهای روستایی و تجمع مکان های مذهبی، به نمایش می گذارد. در حالی که مناطق جنوبی ISSAN برخی از رازهای نهفته تایلند را در خود جای داده است از جمله: مجموعه معابد سنگی باشکوه PHIMAL ،PHANOM RUNG و KHAOPHRAVIHAN که همه توسط KHMER ها از سلسله CAMBODIA در حدود 10 قرن پیش ساخته شده است.

نزدیک به مرکز، پارک جنگلی KHAOYAI، گونه های مختلف زیستی گیاهان و جانوران از ارغوان های وحشی گرفته و انجیرهای کمیاب گرفته تا فیلها. در قلب زمین های کوهستانی شمال، CHIANG MAI قرار دارد که هم یک شهر تاریخی و هم مرکز فرهنگی با هنرهای سنتی، صنایع دستی و جشنواره هاست. دوره های خودجوش پویا، از دوره های عالی مدیتشن گرفته تا کلاس های آشپزی تایلندی در این مکان برگزار می شود. جذابیت مهم مناطق اطراف، چشم انداز روستاهایی است که ساکنین آنها ترکیبی از مردمان بومی است. بخش عمده فعالیت ها و دوره ها همانند چشمه های آب گرم و ماساژ در PAL انجام می شود. 4 ساعت که به سمت شمال غرب CHIANG MAI بروید، پایگاه های کوهستانی بین المللی برای مسافران وجود دارد.

در مقایسه با CHIANG MAI و شرق تایلند که جذابیت های زیادی برای مسافران مختلفی که به این منطقه می آیند دارند, دشت های میانی نرمش بیشتری از خود نشان می دهند. با این حال، در اطراف UMPHANG،  نزدیکی مرز BURMESE و خرابه های پایتخت های پیشین باشکوه AYUTTHAYA و SUKHOTHAI میراث گردشگری باارزشی وجود دارد که نمایانگر قابلیت های مختلف کشور تایلند در جذب فرهنگ های متفاوت است. KANCHANABURI، که در نزدیکی رودخانه KWAI قرار دارد، بخش تاریکی از تاریخ تایلند را دربر دارد که مربوط زمانی می شود که در جنگ جهانی دوم, ارتش ژاپن، خط راه آهن تایلند به BUMA را به قیمت فدا کردن جان هزاران نفر از POW، راه اندازی کرد.

بیشتر تعطیلات تایلندی مربوط به شن و ساحل می شود. شروع سواحل از جنوب تایلند است. نقطه ای که مجمع الجزایر SAMUI از سواحل خلیج جدا می شوند، یکی از این جاذبه هاست. ساحل KOSAUMI سفیدترین شن و بهترین امکانات تفریح و آسایش را دارد. KOPHANGAN که در نزدیکی KOSAUMI قرار دارد، هنوز مدرن نشده و به شما حق انتخاب بین خرابه های ساحلی و HAT RIN می دهد که مرکز جشن و پای کوبی تایلند است. جزیره دورافتاده صخره ای KO TAO، بزرگترین مرکز آموزش غواصی در جنوب شرق آسیاست.

در طرف دیگر PENINSULA، دقیقا در اطراف جزیره KOSIMILAN، ساحل ANDAMAN قراردارد که مناظر شادی بخش و بهترین صخره های مرجانی کشور را دارد و یکی از مناسبترین مکان های جهان برای شیرجه زدن است.
بزرگترین جزیره ساحل ANDAMAN، پوکت، یکی از مقاصد اصلی گردشگری تایلند است که به ساحل های زیبایش شهرت دارد. ساحل کوچک و زیبای KO PHI PHI که مرکز جشن و پاکوبی است با دریای فیروزه ای و صخره های آهکی محاصره شده که تا خط ساحلی KRABI PROVINCE ادامه دارد.
KOLANTA وسیع و جنگلی، جایگزین مناسبی برای خانواده هاست. برای دیدن جنگل های بکر، به مقصد جنگل های بارانی KHAOSOK به سمت مرکز بروید.
از PENINSULA که به سمت پایین بروید، در ایالتهای جنوبی زندگی ساحلی، شن های کمیاب جزایر TRANG و تفریحگاه دریایی KOTARUTAO جاذبه های اصلی گردشگری هستند. اگر مسیر خود به سمت پایین را ادامه دهید, در کل مسیر پوکت به پنانگ، جزایر وسوسه انگیز زیادی وجود دارد.

بهترین زمان سفر به تایلند

آب و هوای بیشتر مناطق تایلند 3 حالت دارد: بارانی (ماه می-اکتبر) که به دلیل باران های موسمی جنوب غرب است که از دریای ANDAMAN و خلیج تایلند شروع می شود، سرد (ماه نوامبر-فوریه) و گرم (ماه مارس-می). آب و هوای بارانی قابل پیش بینی تر و در عین حال بدتر از 2 حالت دیگر است.
بیشتر روزها بارانی است ولی فقط برای چند ساعت در بعدازظهر یا شب، معمولا بارش بین ماه های ژون و آگوست شدت و در ماه های سپتامبر و اکتبر به اوج می رسد به طوری که جاده های خاکی به تالابی گل الود تبدیل می شوند.
فصل سرما مناسب ترین زمان برای سفر به تایلند است ولی درجه حرارت هنوز هم درطول روز به 30 درجه می رسد. در فصل گرما که درجه حرارت در بانکوک به بالای 35 درجه می رسد، بهترین زمان برای سفر به سواحل است.
در این زمان، تغییرات جزیی در منطقه های مختلف تایلند یاقت می شود. سرزمین های کوهستانی شمال که شرجی کمتری دارند، بیشترین تغییر در درجه حرارت را دارند: در شب فصل سرما, درجه حرارت به طور چشمگیری کاهش می یابد, معمولا در مناطق مرتفع به صفر می رسد و این مناطق در فصل گرما بین ماه های مارس و می، معمولا از مناطق مرکزی گرمتر می شود.
شمال شرق تایلند در فصل گرما به دلیل آلودگی هوا و شدت شرجی طاقت فرسا می شود. آب و هوا در جنوب تایلند در طول سال نسبتا مساعد است و هرچه به استوا نزدیکتر شوید پایدارتر می شود. فصل های بارانی در ساحل ANDAMAN در جنوب PENINSULA بیشترین تاثیر را در تایلند می گذارد: بارش باران معمولا از آگوست آغاز و تا نوامبر ادامه می یابد.
ساحل خلیج در PENINSULA جنوبی از این قاعده مستثنی نیست. با گرایش دریا به سمت شرق، این ساحل و جزایر آن تحت تاثیر باران های موسمی شمال شرق است که باعث بارندگی بین ماه های اکتبر و ژانویه به خصوص در نوامبر می شود. ساحل ADAMAN نیز تحت تاثیر شدید باران های موسمی جنوب غرب قرار می گیرد.
در مجموع، فصل سرما بهترین زمان برای سفر به تایلند است: علاوه بر دمای مناسب هوا و کاهش بارندگی، آبشارها پرآب و متنوع گلها در مناطق کوهستانی بیشتر می شوند. درنظر داشته باشید، این فصل، شلوغ ترین فصل مسافرت به تایلند است بنابراین از قبل برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info