پرواز ایران-بلژیک پس از 60 سال دوباره برقرار شد

شرکت‌ هواپیمایی قشم ایر موفق شد با کسب مجوز TCO پس از ۶۰ سال نخستین خط پروازی مستقیم تهران-بروکسل را برقرار کند. اولین بار در ۱۴ نوامبر سال ۱۹۵۸ خطوط هوایی سابنا ارتباط مستقیم پروازی بین دو پایتخت را برقرار کرده بود که بعد از مدت کوتاهی این پروازها لغو شدند.

  • تعداد بازدید: 1329
  • ارسال در تاریخ: ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  • بروزرسانی: ۱۰ تیر ۱۳۹۶

پروازهای ایران-بلژیک که از روز ۲۷ ژوئن-ششم تیر ماه-آغاز شده، در حال حاضر تنها یک روز در هفته و با هواپیمای ایرباس ۳۱۹ انجام می شود که گنجایش بیش از ۱۳۰ مسافر را دارد. هرچند مدیرعامل شرکت قشم ایر امیدوار است در آینده ای نزدیک دو پرواز در هفته میان تهران و بروکسل برقرار شود.

شکرآبی-مدیرعامل قشم ایر-در این رابطه گفت: خدمات حمل و نقل هوایی در پیشبرد اهداف اقتصادی و فرهنگی کشورها و افزایش تردد گردشگران و تجار، نقش مهمی ایفا می کند و برقراری این خط هوایی تهران-بروکسل در این راستا بسیار مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: فرودگاه زاونتم بروکسل یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های اروپاست و بسیاری از ایرانیهایی که به آمریکای شمالی سفر می کنند در بروکسل به زمین می نشینند که امیدواریم با توجه به شمار بالای ایرانیان حاضر در کانادا و ایالات متحده، یک ایرلاین ایرانی بتواند میزبان بخشی از سفر ایرانیان مقیم آمریکای شمالی، از تهران به بروکسل و بالعکس باشد.

در کنار اهداف اقتصادی و البته افزایش نفوذ ایرلاین های ایرانی در پروازهای بین المللی به خصوص در اروپا، مقام های سیاسی دو کشور نیز برقراری این خط پروازی جدید را نقطه ای امیدوار کننده در توسعه روابط سیاسی ایران و بلژیک دانسته اند.

با توجه به رشد چند ماه اخیر تعداد گردشگران بلژیکی و اروپایی که خواهان سفر به ایران هستند، این پرواز مستقیم سفر گردشگران را تسهیل خواهد کرد. هرچند سالها تحریم و تبلیغات رسانه ای باعث دوری اروپایی ها از تاریخ و فرهنگ و ایرانی شد، اما امروز و با افتتاح این خط پروازی فضای روابط تغییر کرده و این امید وجود دارد که روند مثبت فعلی در آینده نیز تداوم پیدا کند.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

نظرات کاربران

ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info