کویر ریگ جن مرموزترین نقطه ایران

کویر ریگ جن شاید ناشناخته ترین، ترسناکترین و شگفت انگیزترین منطقه ایران باشد به طوری که به مثلث برمودای ایران لقب گرفته است. این کویر در بخش مرکزی ایران قرار دارد.

  • تعداد بازدید: 2801
  • ارسال در تاریخ: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

کویر ریگ جن محدوده مشخصی ندارد ولی به طور کلی در مرکز ایران و غرب دشت کویر بر روی ناحیه فرسایشی قرار گرفته است. کلمه ریگ جن از دو کلمه ریگ و جن تشکیل شده که ریگ اشاره به ماسه های شنی روانی دارد که سراسر این کویر را پوشانده و جن تمثیلی از پوشیده و ناشناخته بودن و البته افسانه هایی مبنی بر وجود اجنه در این کویر است.

کویر ریگ جن ایران

نمکزارها و باتلاق های اطراف این کویر، گردشگران ناآگاه و هر جنبده ای را به کام خود می کشد. زمانی که کویر ریگ جن هنوز خشک نشده بود، بسیار پیش آمده بود که ماشین های گردشگران در گل و لجن گیر می کرد و تصور بومیان مبنی بر جن داشتن این کویر را تشدید می کرد.
بومیان این منطقه می گویید این کویر جن دارد و شب ها به دفعات صدای صحبت کردن آنها را با هم شنیده اند و فرو رفتن گردشگران در گل و اتفاقاتی که برای آنها پیش می آیند را حاصل خشم اجنبه و روح های شیطانی ساکن کویر می دادند. پرویز کردوانی دارای دکترای عمران کویر از دانشگاه آلمان این ادعا را رد می کند و صدای شنیده شده را صدای برخورد شن ها می داند که صدایی مشابه صحبت کردن ایجاد می کند.

امروزه که کویر ریگ جن کاملا خشک شده، دیگر جریان گیر کردن گردشگران در کویر به وجود نمی آید و بر تعداد گردشگرانی که به این کویر می روند افزوده شده است.

تور کویر ریگ جن

پیشنهاد می کنم حتما با تور و همراه لیدر و یا بلد بومی از این کویر دیدن کنید.

کویر ریگ جن اولین بار توسط سون هدین کویرنورد سوئدی در حدود 120 سال پیش کشف شد.

نظرات کاربران

ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی