5 وسیله ای که قبل از سفر باید خرید

شمال یا جنوب! هر کجا مقصد شما باشد و با هر وسیله‌ای که بروید به چند وسیله ضروری نیاز خواهید داشت. در این خبر اشاره می کنیم به چند وسیله ای که همراه داشتن آنها در سفر الزامیست.

  • تعداد بازدید: 7742
  • ارسال در تاریخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۴
  • بروزرسانی: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • میانگین مطالعه: 5 دقیقه

وسایل مورد نیاز در سفر

شمال یا جنوب! هر کجا مقصد شما باشد و با هر وسیله‌ای که بروید به چند وسیله ضروری نیاز خواهید داشت.
هیچ چیز بدتر از رسیدن به ساحل بدون داشتن وسایل مورد نیاز نیست. همه ی ما چنین تجربه ای داشتیم و میدانیم همراه نداشتن وسایل مورد نیاز ساحلی چقدر می‌تواند آزاردهنده باشد. اما نگران نباشید. ما در این مقاله با ذکر مهمترین وسایل ضروری مورد نیاز برای سفر به شما اطمینان می‌دهیم چنین اتفاقی دیگر هرگز برایتان تکرار نخواهد شد. 

در خانواده‌های ایرانی نیز مرسوم است که قبل از سفر برنامه‌ریزی‌های مناسبی در نظر‌گرفته شود. به هر‌کجا که سفر کنید و در هر شرایط آب و هوایی که قرار می‌گیرید،
هفت‌صبح 5 پیشنهاد اساسی برای یک سفر به‌یاد ماندنی را برایتان در نظر‌گرفته است.
این5 قلم وسیله مهم و ضروری را جزو اولین‌ها در لیست برنامه‌ریزی تان بنویسید و آنها را تهیه کنید.
برای راهنمایی بیشتر ‌در مورد تهیه این لوازم به شما می‌گوییم که برای خرید هر‌کدام از ‌آنها به کجا بروید.‌در‌ مورد نمونه‌های مشابه در بازار اطلاعات‌کافی به‌شما می‌دهیم و قیمت و بورس‌های مهم برای این قبیل خرید‌ها را در اختیارتان قرار‌می‌دهیم
.

چادر سفر

انتخاب نامناسب چادر‌ سفر می‌تواند سفر یا طبیعت‌گردی شما را با دردسرهای مختلفی همراه کند که حداقل آن برگشتن از سفر و یا مراجعه به یک‌مسافرخانه ارزان قیمت و بی‌کیفیت با کوله‌باری از خاطرات بد است. اما در عوض با داشتن یک چادر مناسب و نه لزوما گران، می‌توانید سفر خوبی را تجربه کنید. چادرهای مسافرتی از نظر شکل ظاهری چند نوع متفاوت هستند اما مهم‌ترین مسئله برای انتخاب آنها جنس پارچه استفاده شده است.

بهترین و مرغوب‌ترین چادر مسافرتی از پارچه‌های شمعی ضد‌آب تهیه شده‌اند که هم وزن بسیار کمی ‌دارد و هم اینکه باران و رطوبت از آنها عبور‌نمی‌کند. چادرهای مسافرتی معمولا دو نوع دارند یا فنری هستند یا عصایی.

چادر‌های فنری خیلی سریع باز و بسته می‌شوند و بهتر است اگر خیلی عجول هستید از این چادرها استفاده کنید. قیمت آنها نسبت به‌نوع عصایی هم ارزان‌تر است اما به دلیل نوع باز و بسته شدن پارچه چادر زودتر خراب و یا حتی پاره می‌شود. چادرهای عصایی کمی‌گران‌تر بوده و باز و بسته کردن آنها حوصله بیشتری نیاز دارد اما از نظر دوام قابل مقایسه با نوع قبلی نیستند. برای‌خرید چادرها علاوه بر‌ فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانید به میدان منیریه و میدان سپاه بروید. در این دو بورس لوازم حرفه‌ای سفر ‌را در اختیار خواهید داشت.

کیسه خواب

کیسه خواب مرغوب باید سایز مناسب داشته باشد و بتواند حرارت بدن را حفظ‌کند. ضمن آنکه وزن آن‌کم باشد و قابلیت فشرده‌شدن را هم‌ داشته باشد. معمولا کیسه خواب‌های موجود در بازار از جنس پر قو و الیاف مصنوعی تولید شده‌اند. این دو جنس تفاوت‌های بسیار زیادی با‌هم دارند.

کیسه‌ای که از پر‌قو تهیه شده  اگرچه‌کمی‌گران است اما‌گرم‌ترین، سبک‌ترین و قابل انعطاف‌ترین نمونه در بازار است‌ اما برای استفاده از آن باید مراقبت‌های ویژه‌ای را در‌نظر بگیرید. کیسه خواب‌های الیاف مصنوعی بسیار ارزان تر از کیسه خواب‌های پر هستند و در‌ زمان خیس‌ بودن هم تا‌حدی خاصیت‌گرمایی خود را حفظ می‌کند. الیاف مصنوعی اما قابلیت فشرده شدن کمتری دارد و سنگین‌تر است. به‌علاوه یک‌کیسه خواب الیاف مصنوعی قابلیت فشرده شدن و باز‌ شدن زیاد مانند پر را ندارد و از این‌رو خاصیت پف‌کردن و در‌‌‌‌نتیجه‌ گرمایی خود را سریع از دست می‌دهد.

صندلی تاشو

آن در صندوق عقب ماشین اگرچه ضروری نیست اما لازم است. کنار‌دریا، جلوی یک منظره و هرجا خسته شوید و احتیاج به جایی برای نشستن داشته باشید این صندلی‌ها به ‌کارتان می‌آیند.

وزن آنها معمولا از یک‌کیلو‌گرم به‌‌بالا‌‌ست و از‌ نوع‌ ابتدایی‌ تا‌ پیشرفته آنها قیمت بالاتر می‌رود. برای صندلی‌های آلومینیومی ‌با روکش برزنتی ساده حدود 5 هزار‌ تومان هزینه نیاز است‌ اما نمونه‌های مبلی و پیشرفته‌تر‌‌ که برای آنها دسته هم‌ تعبیه شده و روکش‌‌کاملی از برزنت دارد از 12 تا ‌20 هزار تومان قیمت دارند. این صندلی‌ها تاشو است و روکش برزنتی دارد که بعد از تا‌کردن صندلی می‌توانید از آن استفاده‌‌ کنید.اگر به‌‌‌ میدان سپاه‌‌ بروید و سری به ‌‌فروشگاه‌های‌ آن‌ ‌اطراف‌ بزنید‌، متنوع‌ترین‌ مدل‌ها از میز و صندلی‌های سفری را در ‌دسترس خواهید داشت.

چراغ قوه

چراغ قوه یکی از ضروری‌ترین لوازم سفر است. اگر این روزها سری به بازار زده باشید، نمونه‌های متفاوتی از انواع چراغ‌های سفری را از نزدیک دیده‌اید.

بهترین و به‌صرفه‌ترین انتخاب برای چراق‌قوه و چراغ سفری نمونه‌های LED  هستند. این نوع از چراغ‌ها علاوه بر‌قیمت مناسب، نور بسیار زیادی دارند. طراحی آنها نیز متنوع است و به جز نمونه‌های ساده و معمولی می‌توانید مدل‌های سقفی و دیواری آنها را تهیه‌کرده و در‌ چادرهای سفری‌تان نصب‌ نمایید.

این چراغ‌ها سبک هستند و با باتری کار می‌کنند. قیمت انواع چراغ قوه‌های  LED از 20 ‌هزار تومان و چراغ‌های سفری نیز از5 هزار تومان به‌بالا‌‌ست. با توجه به‌قیمت مناسب این چراغ‌ها بهتر است در خرید آنها دست و دلباز باشید تا از این نوع وسیله ضروری بی‌نصیب نمانید.  برای خرید چراغ سفری علاوه بر میدان سپاه‌می‌توانید به خیابان لاله‌زار بروید و طراحی‌های متنوع‌تری را در‌دسترس داشته باشید. از کوچک‌ترین سایز که به وسیله گیره روی لباس وصل می‌شود تا بزرگ‌ترین آنها که با باتری اتومبیل عمل‌می‌کند.

اجاق و منقل سفری

خرید اجاق و منقل‌های سفری بهترین گزینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. انواع مختلفی از اجاق‌های سفری را می‌توانید در‌ طراحی‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت در‌دسترس داشته باشید. اگر بخواهید یک اجاق گاز واقعی برای سفرتان تهیه‌کنید، بهترین‌گزینه‌ مدل‌های تاشو  هستند. این‌ اجاق‌ها با کپسول‌گازی که به بدنه‌شان متصل است، عمل می‌کنند و به دلیل تاشو بودن نیز فضای کمی ‌را اشغال کرده و درون یک کیف جا می‌گیرند. هر‌چند باید توجه‌کنید که انتظارتان از این اجاق تنها به اندازه کپسول آن باشد و نه بیشتر. این اجاق‌ها را می‌توانید از 18 هزار تومان به بالا بسته به سایز آنها خریداری کنید. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای این کار صرف کنید، می‌توانید انواع منقل‌هایی که از جنس روی در بازار موجودند را تهیه کنید.

برای خرید این منقل‌ها می‌توانید از5هزارتومان به بالا هزینه در‌نظر بگیرید و حواستان به موجودی ذغال‌تان هم باشد. برای‌تهیه ظرف و ظروف‌های سفری هم بهترین گزینه همین فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. می‌توانید نمونه‌های مختلفی از 6نفره تا 12 نفره و در بسته‌بندی‌های کوچک و کم‌جا خریداری کنید. در بسته‌بندی این ظروف می‌توانید انواع لوازم مورد‌نیاز و ضروری را در وزن‌های بسیار سبک تهیه‌کنید. ظروفی مثل لیوان، انواع بشقاب‌ها، کارد، قاشق و چنگال، نمکدان و سبد که داخل دو‌کاسه بزرگ به صورت صندوق بسته بندی می‌شوند.  قیمت این ظروف از 15 تا 30 هزار تومان است.

منبع: sobh.com

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info