اقامتگاه و مزرعه گردشگری شمال

اقامتگاه بومگردی و مزرعه گردشگری سمبی، یکی از بزرگترین و مجهزترین اقامتگاه های شرق مازندران می باشد که دارای فضای سنتی و کاملا طبیعی می باشد. وجود حیوانات اهلی از جمله اسب و الاغ ، بز و گوسفند ، مرغ و اردک و غاز و بوقلمون نیز بهترین سرگرمی برای خانواده ها بخصوص بچه ها می باشد.
حتمأ برای یکبار هم که شده از این منطقه بی نظیر دیدن کنید.

 • تعداد بازدید: 2646
 • ارسال در تاریخ: ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
 • بروزرسانی: ۲۶ مرداد ۱۴۰۲
 • میانگین مطالعه: 7 دقیقه

بهترین اقامتگاه بومگردی شمال کجاست؟

اقامتگاه بوم گردی و مزرعه گردشگری سمبی را یکی از بزرگترین و مجهزترین اقامتگاه های شرق مازندران می توان به شمار آورد. این اقامت گاه تفریحی-سیاحتی در روستای یخکش واقع شده است و دارای یک هکتار وسعت است که شامل دو سوئیت 8 نفره و یک سوئیت چهار نفره با امکانات کامل است. این بومگردی همچنین دارای یک ساختمان اصلی است که دارای چهار اتاق پنج نفره و دو اتاق شش نفره مستمر می باشد.

اقامتگاه بومگردی شمال

از ظرفیت ها و امتیازات این اقامت گاه، وجود آلاچیق های سنتی و بومی است که در محوطه این اقامت گاه خودنمایی می کند و برای حضور و پذیرش مهمانان آماده پذیرایی است. ظرفیت پذیرش و پذیرایی همزمان بیش از هفتاد گردشگر از دیگر ویژگی های این بومگردی است که این اقامت گاه را نسبت به دیگر اقامت گاه ها متفاوت تر و دل انگیزتر جلوه می دهد.

از امتیازات ممتاز این اقامت گاه، حیات بسیار وسیع، فضای دل نشین و چشم نواز آن است که به سبک سنتی، اصیل، زیبا و منحصر به فرد طراحی شده اند. اتاق های ساختمان این اقامت گاه، هر یک به وجود یک تراس بزرگ آراسته شده اند که چشم اندازی خیال انگیز و رؤیایی از کوه های البرز و جنگل های انبوه و سرسبز را در برابر چشمان نظاره گران به تصور می کشند و طعم لحظه ها را مذاق بینندگان خود شیرین و دلچسب می سازد.

مزرعه گردشگری سمبی

قابلیت ویژه مزرعه گردشگری سمبی برای پذیرش مسافران و گردشگران سبب شده که بتواند آماده پذیرش و پذیرایی از گروه های کوه نوردی، دوستان طبیعت گرد و همچنین هم نشینی های خانوادگی و سمینارهای آموزشی باشد. 

فضایی سرشار از سنت و طبیعت، وجود حیواناتی نظیر اسب، الاغ، بز و گوسفند و مرغ و اردک و غاز، حال و هوایی ویژه و ناب به این بومگردی بخشیده است و فرصتی بی مانند و تازه و پر از خاطره را برای تماشاگران خود هدیه می دهد.

مزرعه گردشگری سمبی

مزرعه سمبی یخکش، بازی ها و فعالیت های تفریحی و نشاط آوری را در برنامه های روزانه خود قرار داده است که فضایی سرشار از سرگرمی و لذت برای شما و به ویژه کودکان مهیا می کند. 

از برنامه های سرگرم کننده و شادی بخش در این مزرعه، لذتِ تجربه سوار شدن بر اسب و الاغ است که بی شک لحظه هایی خوش و خاطره انگیز را برای همه رقم می زند. در این مزرعه تلاش بر این است برای لذت همراه با آرامش مسافران، این فرصت خاطره انگیز و به یاد ماندنی فراهم شده است تا در صورت اشتیاق، می توانید با دستان خود از حیوانات اهلی مزرعه نظیر گوسفند و بز دوشیدن شیر را تجربه کنید و از این تجربه خاطره انگیز غرق در شور و لذت شوید.

تور مزرعه گردشگری سمبی

مزرعه سمبی یخکش یکی از دلنشین ترین مکانهای طبیعی شایسه دیدن و تماشا کردن است. طبیعت این مزرعه می تواند لحظه هایی ارزنده نصیب تماشاگردان خود کند، طبیعت بکر، فضای دل چسب آن، برخورداری از هوای پاک، آرامش و حالی دوچندان خوب را نصیب جسم و جان بینندگان خود می کند. این فضا، افزون بر مزرعة حیوانات و کشاورزی، از مکانهای دیدنی و سرگرمی های گوناگونی نیز بهره مند است. در کنار همه این ویژگی های ارزنده، می توانید از تورهای گردشگری یک روز و نیم روزه که برای نقاط دیدنی پیرامون این بومگردی تدارک دیده می باشند. در این تورهای گردشگری راهنماهای بومی و محلی حضور دارند که هر آنچه لازم باشد در اختیار شما قرار می دهند. 

با ورود به دنیای این مزرعه سنتی شما مجذوب و شیفته این سرزمین و بومگردی آن می شوید و به یک بازدید کوتاه و سریع اکتفا نخواهید کرد. پیشنهاد می کنیم با اقامت چند روزه در این مجموعه بی نظیر و خاطره انگیز و حضور در دل این طبیعت که کوه استوار دماوند و جنگلهای انبوه آنها را در برابر خود به تصویر کشیده است لذت و آرامش را به خود و خانواده خود هدیه دهید. 

وجود باغچه و سبزیجات تازه محلی از دیگر زیبایی های این مجموعه بومگردی است که مهمانان و حاضران در آن می توانید در وعده های غذایی خود از آن استفاده کنند. وجود تنور برای پخت نان محلی و نیز اجاق های سنتی که در اختیار مسافران قرار می گیرد از دیگر امکانات این اقامت گاه است. ظرفیت پخت انواع غذاهای سنتی و بومی در این اقامت گاه فراهم است و مهمانان می توانند از این غذاها نیز سفارش بدهند.

تور مزرعه گردشگری

این مجموعه گردشگری امکان پذیرش و پذیرایی از مسافران و گردشگران را برای تمام روزهای هفته و در تمام فصول سال داراست. مناطق هزارجریب از خیال انگیزترین جنگل های ایران است و از زیباترین مناطق دیدنی سرزمین مازندران هستند. این جنگل از موقعیت جغرافیایی خاصی برخوردار است که از بهشت هیرکانی هزارجریب نشأت می گیرد.

اقامت گاه و مزرعه گردشگری و بومگردی سمبی در روستای یخکش از توابع شهرستان خوش آب و هوای بهشهر است. این روستا به سبب قرار گرفتن در ارتفاعات رشته کوه البرز، پوشیده از درختان جنگلی است و آن را یکی از زیباترین نقاط ایران می توان به شمار آورد. مسافران و گردشگران با طی مسافتی 45 کیلومتری از بهشهر به سوی منطقه معروف به هزارجریب و با گذر از دل جنگلهای انبوه و زیبا و طبیعت سرسبز و آب و هوای خنک به این مکان دیدنی پا می گذارند. سفر به این منطقه بهشتی و سرسبز که معطر به گیاهان جنگلی و هوایی پاک و پر از اکسیژن، شبیه به سفرهای رؤیایی است. در این سفر، باید رهسپار سرزمین مازندران در مرز گلستان و سمنان شوید و به سرزمینی پا گذارید که یکی از تماشایی ترین مناطق جنگلی این استان است سرزمینی که به هزارجریب معروف است. 

بزرگترین اقامتگاه بومگردی شمال ایران


این منطقه حفاظت شده که در شمال ایران واقع شده است بیش از 6 هزار هکتار وسعت دارد که در زمره جنگلهای بکر ایران است که پای گشت و گذار انسانها کمتر به آن رسیده است بدین خاطر بافت گیاهی ویژه ای را در این جنگل های هیرکانی می توان یافت. انبوه درختان بلند قامت، میوه های خاص، گیاهان ارزشمند دارویی و گل های خوش بو و رنگارنگ، سبب شده جنگل های هزارجریب زیباتر و چشم نوازتر به نظر رسند. دره های پرآب این منطقه از ویژگی های آن است. چراگاه های سرسبز ییلاقی به وفور در جنگل های و دشت های هزارجریب یافت می شوند.

جنگل های هیرکانی هزارجریب، شهرها و روستاهای بی شماری را سرسبز کرده اند و آب و هوایی پر از اکسیژن و بی نظیر را در این مناطق به ارمغان آورده اند. مکانهای دیدنی این منطقه در بخش های بسیاری از استانهای مازندران، گلستان و سمنان پراکنده شده اند.

عکس اقامتگاه بومگردی شمال

دیدنی های اقامتگاه بومگردی و مزرعه گردشگری

جنگلهای سرسبز هیرکانی با درختان خوش قامت، کوهستانهای سرسبز و دل انگیز، روستاهای دیدنی و رؤیایی، مراتع وسیع و دلنواز، هوای پاک، آسمان آبی، ابرهای خامه ای در روز، و لشکر ستاره در سراسر شب، جاذبه های تماشایی و شگفت و فراموش ناشدنی جنگل های هزارجریب است. مرکز دیدنی در اطراف اقامتگاه است که شما می توانید آنلاین اطلاعاتی در این باره به دست آورید.

منطقه هزارجریب دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و بکر از جمله:

 • عباس آباد بهشهر (مازندران)
 • قبرستان تاریخی سفیدچاه
 • آبشار سمبی
 • سد رودبار گلورد
 • غار بادولکلک در روستای پچت
 • چشمه کینوا در روستای درخت
 • چشمه عبداللهی و استخر طبیعی روستای کلا
اقامتگاه بومگردی شمال

جنگل های زیبای هیرکانی با قدمت چندین میلیون ساله، چشمه ها و رودخانه ها، به خصوص چشمه و آبشار سمبی که نگین جاذبه های طبیعی هزارجریب در شرق مازندران است، هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود می کشاند. چشم اندازهای تماشایی و نزدیکی آبشار سمبی به روستای یخکش بیش از هر چیزی این مقصد را منحصر به فرد و شایسته دیدن ساخته است. بنابراین شما می توانید برای سفر به این سرزمین دل انگیز و خاص، آخر هفته خود را برای این سفر و به سوی این مقصد برنامه ریزی کنید و با سفر در دل این سرزمین و اطراف آن از شهر و دغدغه های آن دور بمانید.

آبشار سمبی در دل جنگل های تماشایی واقع شده است و کشف و دیدن آن در دل جنگل، تجربه بی نظیری را رقم خواهد زد. برای کسانی که می خواهند وقت بیشتری را برای سفر بگذرانند این سرزمین، مقصدی فوق العاده خواهد بود. زیرا این آبشار در نزدیکی جاذبه های دیگری مثل روستای ییلاقی یخکش، تاریک دره، قبرستان تاریخی و چند هزار ساله سفیدچاه، سد دیدنی گلورد و عباس آباد بهشهر واقع شده است.

رودخانه سمبی از دل ارتفاعات کوه البرز سرچشمه می گیرد. این رودخانه بعد از اینکه حدود 200 متر از دل جنگل گذر می کند از ارتفاعی حدوداً 30 متر در برکه ای زیبا فرو می ریزد. رودخانه سمبی با گذر خود از این ارتفاع چشم اندازی زیبا می آفریند. جنگل های اطراف آبشار سمبی، درختان متنوعی چون سُرخ دار، موزی و کچب را در دل خود جای داده است. چنین گشت و گذاری در دل این جنگل ها ممکن است شما را با بخشی از حیات وحش ویژه این منطقه نظیر روباه، گرگ، شغال و شاید پلنگ و پرندگانی مثل کبک و کبوتر صحرایی روبرو سازد. حتماً برای یک بار هم که شده از این منطقه پرجاذبه دیدن کنید.

عکس اتاق اقامتگاه بومگردی

رزرو اقامتگاه بومگردی شمال

راههای ارتباطی جهت هماهنگی و رزرو:
۰۹۱۱۸۶۱۷۷۲۹ اذعانی 
۰۱۱۳۴۶۷۳۳۰۱ دفتر
آدرس پیج اقامتگاه در اینستاگرام 
@eghamatgah_sembi

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
 • DanielRape چهارشنبه ۲۷ تیر
  Что что ль продолжаться более вредящим, нежели нескончаемые средства сексапильного утехи ясно у вам дома? Вам чище мало-: неграмотный пристанет копошиться напарника или приходить в замешательство выразить собственные желания. НАЧИНАЯ С. ANT. ДО нашим сервисом Симферополь телефоны номер секс ваша милость приобретаете шаровой экспрессконтроль над собственным сексуальным эмпирически, натыкаясь ферза на комфорте (а) также анонимности своего пространства. Мобильная эротика равным образом подвижные развлечения: будущее сексуального благополучия. По критерию этого яко наше понимание сексапильности продолжает развиваться, меняется а также выше уравниловка ко сексуальному здоровью – равным образом виртуальный шведский секс призван сыграть первую цена в течение данной длящеюся трансформации. Предоставляя Жена разговоры телефон мужем порно чтобы изучений, экспериментов равно свежеиспеченных открытий в течение себе и расширения прав (а) также полномочий, настоящие платформы подсобляют вновь п
 • SeymourGrect دوشنبه ۱۸ تیر
  In need of a high-quality agency for marketing? You've come to the right place! Contact us today and let's boost your digital strategy together.
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info