بعد از یافتن بلیط مورد نظر خود در سایت های هالیدی می توانید اطلاعات آژانس مربوطه را مشاهده کنید، شما بسته به نوع فروش بلیط می توانید از مسیر های زیر برای تهیه بلیط اقدام نمایید:
 • رزرو تلفنی:

  سایت HiHoliday اطلاعات تماس آژانس ارایه دهنده ی بلیط را به شما نمایش می دهد و شما می توانید با تماس با آژانس مر بوطه مراحل رزور بلیط خود را انجام دهید.

 • خرید آنلاین:

  در صورتی که سامانه ی رزرواسیون آژانس ارایه دهنده ی بلیط فعال باشد شما می توانید بعد از نمایش اطلاعات آژانس مربوطه که در سایت HiHoliday نشان داده می شود به سایت آژانس مربوطه مراجعه کرده و مراحل رزرو را انجام دهید.

 • حضور در آژانس:

  یکی از راه های معمول و متداول برای همه می باشد.
  آدرس هر آژانس در سامانه HiHoliday موجود است.

در حال حاضر پرواز های چارتری تنها پرواز های موجود در سیستم می باشند خوشبختانه ما این نوید را می دهیم که در آینده ای نه چندان دور سامانه ی HiHoliday قابلیت ارایه ی بلیط های سیستم را داشته باشد.
همچنین تمامی پرواز های سیستمی داخلی از تمامی ایرلاین های کشور بر روی سیستم باز بوده و امکان خرید مستقیم را خواهید داشت.
با توجه به چارتر بودن پرواز ها، آژانس ارایه دهنده ی بلیط می تواند و اختیار این را دارد که قیت بلیط را تا حد امکان بالا یا پایین بیاورد و نیز با توجه به بحث آزادسازی نرخ بلیط ها و حوضه ی رقابتی بودن این صنعت تنوع قیمت در یک مسیر زیاد بوده و خریدار بلیط باید خود تصمیم به خرید کدام بلیط بگیرد.
در برخی از مسیر های خارجی، بلیط های چارتر وجود دارد مانند دبی، استانبول، آنتالیا، کوالالامپور و ...
ممکن است در یک روز برای مسیر ی خاص پرواز وجود داشته باشد و روز دیگر بر عکس.
متعاقبا از مشکل به وجود آمده پوزش می طلبیم - شما می توانید در سایت HiHoliday از طریق صفحه ی تماس با ما و در برنامه موبایل جستجوگر پرواز های چارتری از طریق قسمت بازخورد با ما در تماس باشید و مشکلات به وجود آمده را به ما گزارش دهید تا همکاران ما بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن جهت رفع مشکل اقدام نمایند.
با توجه به این موضوع که اطلاعات جمع آوری شده از سایت های چارتر کننده می باشد این امر بدیهی است که قیمت یا ظرفیت ارایه دهنده هر لحظه تغییر کند و تا به روز رسانی سایت این تغییرات مشاهده نشود.
سایت HiHoliday اطلاعات پرواز های چارتر را از 400 آژانس هواپیمایی جمع آوری می کند که این امر زمان بر خواهد بود لذا تمام تلاش خود را می کنیم تا با بروزرسانی مکرر سایت قیمت و ظرفیت هر بلیط را به درستی مشاهده نمایید.
این موضوع می تواند به دلایل زیر باشد:
 • کلاس های پروازی مختلف
 • ارایه بلیط با تور یا هتل
به عنوان مثال در کلاس های پروازی، کلاس پروازی Economy ارزانتر از کلاس پروازی Bussines است.
پرواز های لحظه آخری به پرواز هایی اطلاق می شود که زمان سوخت بلیط کمتر از 24 است و آژانس مربوطه برای جلوگیری از سوخت بلیط، آن را با قیمت پایین تری به مشتری ارایه می دهد، قیمت پایین بلیط توسط آژانس تایید شده و ممکن است هر لحظه قیمت آن تغییر کند.
این نوع بلیط ها هیچ تفاوتی با بلیط های معمول ندارند و تنها تفاوت شرایط مناسب یا قیمت پایین می باشد.
خیر -تمامی خدمات سایت و نرم افزار موبایل چارتر در حال حاظر کاملا رایگان بوده و کاربران می توانند بدون هیچ گونه پرداخت هزینه ای از آن استفاده کنند، در صورتی که هر شخص یا سایتی در قبال دریافت هزینه این نرم افزار را ارایه دهد خلاف قوانین عمل کرده و با فرد یا سایت خاطی برخورد خواهد شد..
خیر - ولی هم اکنون همکاران ما در حال تهیه نرم افزار موبایل چارتر برای سیستم عامل های iOS و Windows 8 و Windows Phone می باشند و دلیل این که فقط برای سیستم عامل Android توانسته ایم نسخه ای را حاضر کنیم حجم بالای کار می باشد اما به کاربران این اطمینان را می دهیم که در سریعترین زمان این امکان را ممکن سازیم و به محض آماده شدن این نسخه ها از طریق SMS و یا ایمیل شما را در جریان گذاشته و یا در خبرنامه منتشر نماییم.
هیچ سودی در قبال ارایه ی پرواز، معرفی آژانس ها و یا هر خدمات رایگان دیگر که در سایت HiHoliday ارائه می شود نصیب ما نمی گردد. تنها در آمد ما فضا های تبلیغاتی می باشد که در سایت HiHoliday تعبیه شده است.
با توجه به بالا بودن هزینه ی نگهداری سایت و جمع آوری اطلاعات پرواز ها مطمئنا این حق را به ما می دهید که از طریق تبلیغات بتوانیم گوشه ای از هزینه ها را بکاهیم.
ممکن است به دلایل زیر نتوانید بلیط انتخابی خود را تهیه کنید:
 • در دسترس نبودن سایت:

  عمدتا این مشکل به خاطر به روز رسانی سایت می باشد.

 • قطع بودن تلفن یا تغییر کردن تلفن موردنظر:

  از شما خواهشمندیم مراتب را به ما اطلاع دهید تا پیگیری های لازم را انجام دهیم.

برخی از آژانس ها بعضی از بلیط های خود را برای مقاصد موردنظر خود استفاده می کنند به عنوان مثال بلیط را در صورتی که تور خریداری شود ارایه می دهند یا بلیط به صورت رفت و برگشت می باشد.
مسیر هایی که حداقل یک پرواز برای آنها وجود دارد در لیست شهرها قرار گرفته اند.
ممکن است برای مثال امروز برای مسیر دبی پرواز باشد و در این صورت نام شهر دبی در لیست شهرها اضافه می شود و روز دیگر برای مسیر دبی هیچ پروازی نباشد که در این صورت نام شهر از لیست حذف می شود.
با توجه به پایین بودن سرعت انتقال داده ها در اینترنت اپراتورها یا GPRS ممکن است مدت زمان طولانی ای را برای دریافت اطلاعات صرف کنید اما ما در این نرم افزار این اجازه را به شما داده ایم تا برای دریافت داده ها هر چقدر زمان لازم است صرف کنید.
قطعا شما می توانید از هر کجا برای خرید بلیط اقدام کنید فقط باید یکی از بانک‌های عضو شبکه‌ی شتاب و رمز عبور دوم را در اختیار داشته باشید.
خیر، امکان تغییر یا اصلاح نام مسافر وجود ندارد. در صورت هر گونه تغییر، باید بلیط خریداری شده کنسل و بلیط جدید صادر شود.
بله بعد از اتمام مراحل خرید خود می توانید بلیط خود را چاپ و در فرودگاه برای دریافت کارت پرواز اقدام نمایید .
این ظرفیت بستگی به ایرلاین دارد و طبق قوانین خطوط پروازی هر ایرلاین محاسبه شده برای آگاهی از آن می توانید به وب سایت های رسمی هر ایرلاین مراجعه نمایید.
برای پرواز های داخلی داشتن کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی الزامی می باشد و برای پرواز های خارجی در صورت نیاز گذرنامه در هنگام دریافت کارت پرواز نیاز است.
سایت های هالیدی تنها یک جستجوگر پروازی می باشد و صحت آژانس و بلیط دریافت شده باید توسط شخص شما انجام بگیرد
سایت های هالیدی هیچ پولی بابت بلیط دریافت نمی کند و شما مستقیما از آژانس هواپیمایی ارائه دهنده بلیط پرواز خود را رزرو می کنید پس در صورت مواجه با مشکل باید با آژانس مربوطه مکاتبه کنید.
 • تلفن رسیدگی به شکایات از آژانس های مسافرتی 02188711151 , 09669
 • شماره سازمان گرشگری 02166059000-5
 • آدرس رسیدگی به شکایات: ولیعصر بالاتر از سه راه فاطمی خیابان بوعلی سینا شرقی پلاک 5 واحد 14
 • رسیدگی به شکایات از هواپیمایی 02161022066

مسافرانی که بلیط هواپیما خریداری می کنند و پروازشان از فرودگاه مهرآباد است، باید به کدام ترمینال بروند؟ فرودگاه مهرآباد 4 ترمینال دارد که ترمینال‌های 1 و 2 مختص ورود و خروج پروازهای داخلی‌ می باشد، ترمینال 4 مخصوص خروجی مسافران پروازهای داخلی است و ترمینال 6 مخصوص ورودی پروازهای داخلی است. یعنی بسته به این‌که پروازتان متعلق به کدام شرکت هواپیمایی باشد، از یکی از ترمینال‌های 1 یا 2 یا 4 سوار هواپیما خواهید شد.

 • ترمینال 1: کیش‌ایر، زاگرس
 • ترمینال 2: ایران ایر، ایر تور، آتا، قشم ایر، معراج، نفت
 • ترمینال 4: ماهان، کاسپین، آسمان، اترک، تابان، سپاهان
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info