بلیط هواپیما

بلیط چارتری یا بلیط سیستمی ؟

بلیط هواپیما در ایران به دو صورت بلیط هواپیما چارتری و بلیط هواپیما سیستمی به فروش میرسد. رسالت هر دو نوع بلیط هواپیما خدمت رسانی به مسافران محترم میباشد. اما این دو نوع از بلیط های هواپیما تفاوتهایی با یکدیگر دارند. قیمت بلیط هواپیما ، نوع کنسلی و نوع فروش بلیط هواپیما ، از وجه تمایز بلیط های سیستمی و چارتری می باشد. های هالیدی با در دست داشتن کامل ترین و جامع ترین بانک پروازی کشور ، فروش آنلاین بلیط هواپیما را سال هاست با پشتیبانی 24 ساعته به مشتریان خود ارائه میدهد.از ویژگی های منحصر به فرد های هالیدی اعلام بلیط های لحظه آخری به کاربران خود میباشد.

بلیط هواپیما

پرواز از اصفهان به

تفاوت های بین بلیط چارتری و بلیط سیستمی؟

تفاوت بلیط هواپیما چارتری و سیستمی از لحاظ قیمت:

رزرو بلیط هواپیما در ایران به دو صورت بلیط چارتری و بلیط سیستمی میباشد. هر دو نوع این بلیط ها یک رسالت را بر عهده دارند. آن هم خدمت رسانی به مسافران میباشد. فروش بلیط هواپیما چارتری توسط آژانسهای چارترکننده از ایرلاین اجاره شده است و در اختیار آنها میباشد. نرخ و میزان کنسلی آن همگی در اختیار آژانس می باشد.
بلیط هواپیما سیستمی کاملا فروش آن بر عهده و تحت نظر مستقیم ایرلاین مربوطه میباشد.

بلیط هواپیما چارتری : عمدتا نرخی ثابت و تعیین شده ندارد. از آنجایی که نرخ گذاری بلیط چارتری تحت نظر آژانس های چارتر کننده میباشد و آنها با سیاست کاری خود نسبت به فروش آن اقدام میکنند, بلیط چارتر دارای نرخهای متفاوت و بعضا خوش قیمت تر میباشند. گاهی هم بسته به سیاست آژانس چارتر کننده رزرو بلیط هواپیما با نرخ بسیار بالایی بفروش میرسد. در پروازهای سیستمی نرخ گذاری های بلیط هواپیما بر اساس کلاس پروازی انجام میشود و نرخها مانند رزرو بلیط هواپیما چارتری در حال تغییرات لحظه ای نیستند. به عنوان مثال زمانی که بلیط پرواز مشهد به تهران با نرخ 300.000 تومان در سامانه های فروش بلیط هواپیما به عنوان سیستمی به نمایش گذاشته میشود ، هیچ شرکت و وب سایت فروش و رزرو بلیط هواپیما اجازه تغییر دادن آن نرخ را ندارد و در سراسر کشور آن بلیط برای روز مشخصی که دارد با نرخ ثابت به فروش میرسد. اما در بلیط چارتری بعضا پیش میاید که یک پرواز دارای 10 نرخ مختلف میباشد که آن نیز ممکن است کم یا زیاد شود.

تفاوت کنسل کردن بلیط چارتری و بلیط سیستمی

استرداد بلیط چارتری عمدتا بعلت داشتن نرخهای مناسب و چارتری بودن آن امکان پذیر نیست. زیرا استرداد بلیط چارتری باعث خالی شدن آن صندلی و تلاش مجدد آژانس صادر کننده برای فروش مجدد میباشد. اما در برخی شرایط خاص و مواقعی که به زمان انجام پرواز چندین روز مانده باشد میتوان بلیط هواپیما چارتری را پس از کسر جریمه استرداد کرد.
اما کنسلی بلیط سیستمی برخلاف چارتر آن قابل استرداد بوده و برای تمامی کلاسهای پروازی تمامی ایرلاین ها جدول جریمه کنسلی بلیط هواپیما وجود دارد که کنسلی بلیط هواپیما سیستمی صرفا طبق جدول انجام میشود. وقتی مسافر بلیط سیستمی خریداری میکند میتواند در صورت عدم استفاده از پرواز با کسر جریمه مبلغی از بلیطش را از ایرلاین استرداد کند. اما مسافرانی که بلیط هواپیما را به صورت چارتری خریداری میکنند به هیچ عنوان امکان استرداد بلیط هواپیما را ندارند.

خرید بلیط هواپیما چارتری و سیستمی

بلیط هواپیما چارتری در زمان خرید ظاهراً دارای 3 نوع بلیط نوزاد که از 0 تا 2 سال است و بلیط هواپیما کودک که بین 2 تا 12 سال است و بلیط هواپیما بزرگسال که 12 سال به بالا میباشد. اما در رزرو بلیط چارتری عمدتا نرخ بلیط هواپیما برای کودک و بزرگسال یکی میباشد. اما در رزرو بلیط سیستمی کودک دارای درصد تخفیف نسبت به بزرگسال میباشد. بنابراین در برخی مواقع رزرو بلیط هواپیما سیستمی میتواند مقرون به صرفه باشد.
بلیط چارتری داخلی : امروزه در عموم مسیرهای هوایی بلیط چارتری موجود میباشد که عمده مسیرهای فروش آنها کیش ، مشهد و قشم میباشد.
بلیط چارتری خارجی : بلیط های چارتری خارجی که توسط ایرلاینهای داخلی انجام میشود معمولا به مسیرهایی مانند استانبول ، تفلیس ، باتومی ، ارمنستان ، نجف ، اسپارتا منتهی میشوند که رزرو آنلاین بلیط هواپیما خرید را برای مسافران آسانتر کرده است و قدرت انتخاب آنها را بیشتر کرده است.

بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری که معمولا تا زمان پرواز کمتر از 24 ساعت مانده است گفته میشود. بلیط لحظه آخری با تعدادی محدود همیشه در همه پروازها موجود هستند. یکی از مهمترین رسالت وب سایتهای فروش بلیط هواپیما نمایش و اطلاع رسانی بلیطهای لحظه آخری هر پرواز میباشد. قیمت بلیط لحظه آخری معمولا در اکثر مواقع بسیار مناسب تر و ارزان تر میباشد. شما می توانید با مراجعه به سایت های هالیدی و انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظرتان از نرخ تمامی پروازهای موجود آن مسیر و همچنین بلیط لحظه آخری موجود در آن مسیر مطلع شوید. 

مسیرهای پر تردد پروازی
مسیرهای پرتردد پروازی ،  رزرو بلیط هواپیما روی آن مسیرها بسیار بالا میباشد و همچنین بلیط لحظه آخری نیز برای آن مسیرها همیشه وجود دارد میتوان به بلیط مشهد ، بلیط کیش ، بلیط قشم ، بلیط اهواز ، بلیط استانبول اشاره کرد.
رزرو بلیط هواپیما و اطلاع از مناسب ترین نرخ بلیط هواپیما و همچنین آگاهی از بلیط لحظه آخری همیشه یکی از دغدغه های مسافران محترم میباشد. وب سایت فروش آنلاین بلیط هواپیما های هالیدی سالهاست این خدمت را با در دست داشتن کاملترین بانک پروازهای چارتری و سیستمی و همچنین مسیرهای داخلی و خارجی خدمت گزار مسافران محترم میباشد. تیم پشتیبانی 24 ساعته که همواره حامی مسافران گرامی بوده با نهایت تلاش و انرژی پاسخگوی مسافران محترم میباشند.

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی Chrome