قوانین و مقررات عمومی سایت های هالیدی

 1. در نظر داشته باشید کلیه خدمات سایت های هالیدی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون جرایم اینترنتی است و کاربر نیز متعاقبا موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر می باشد.
 2. تعریف کاربر
  کاربر به شخصی حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که اطلاعات درخواستی در فرم ثبت نام را درج و حساب کاربری ایجاد کرده و اقدام به ثبت سفارش و یا استفاده از خدمات سایت نماید.
 3. کلیه عملیات خرید بلیت در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هر گونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .
 4. اطلاعات پروازها از طریق نرم افزار جستجوگر در سایت های چارتر کننده جمع آوری میشود و صحت قیمت و موجودی پرواز تضمین شده نیست.
 5. سایت های هالیدی از همه قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت می کند.
 6. پرداخت وجه به سایت های هالیدی در سوابق تراکنش حساب کاربری ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
 7. کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی داشته و با کپی کننده برخورد خواهد شد.
 8. استفاده از خدمات سایت های هالیدی به منزله اطلاع کامل کاربر از قوانین می باشد.
 9. هر گونه صحبت سیاسی و حزبی بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد. همچنین نوشته های کاربران از نظر عدم مغایرات با قوانین سایت و قوانین جمهوری اسلامی ایران مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تخطی کاربران، علاوه بر حذف و عدم نمایش مطلب مذبور، حساب کاربر متخلف نیز حذف خواهد گردید.
 10. هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک نام کاربری را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند نام کاربری همه ی نام های کاربری وی بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد
 11. تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، حساب آن کاربر در اولین فرصت حذف و دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد. نام کاربری به لاتین ایجاد نمایید. همچنین پس از عضویت امکان لغو عضویت توسط کاربر و یا مدیر وجود نخواهد داشت.
 12. سایت های هالیدی مى تواند با به روز کردن شرایط استفاده از وب سایت، در هر زمان این قوانین را مورد تجدید نظر قرار دهد. شما مقید و متعهد به چنین تجدید نظرهایى هستید و بنابرین لازم است هر از چند گاهی از این صفحه دیدن نمایید تا از قوانین جارى و لازم الاجرا در زمان منظور مطلع شوید.
 13. در صورت تشخیص تخلف، سایت های هالیدی اختیار مسدود سازی و بازگردانی اطلاعات قبل را بعد از گذشت مدتی مشخص دارا می باشد.
 14. به نظرات همه کاربران احترام بگذارید و هیچ نظری را مورد تمسخر قرار ندهید
 15. در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر، مدیران و مسئولان سایت با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به سایت قطع خواهد شد.
 16. سیستم امنیتی سایت همواره در حال رصد و بررسی فعالیت کاربران سایت خواهد بود و در صورت بروز تخلف از طرف هریک از اعضا و یا دریافت شکایت، حساب کاربر خاطی حذف خواهد گردید. ضمناً این حق برای مدیر سایت محفوظ است که در صورت تشخیص به هر دلیلی عضویت فردی را از سایت حذف نماید. ضمنا آی پی کاربران هنگام عضویت و فعالیت در سایت ثبت می شود بنابراین در صورت بروز هرگونه شکایت قضایی از هر یک از کاربران، آی پی ایشان در اختیار مقامات قضایی قرار خواهد گرفت و از آن طریق آدرس دقیق منزل و دسترسی به ایشان مقدور خواهد بود.
 17. هر گونه فعالیت تبلیغاتی از جمله ارسال تبلیغات و دعوت نامه از طریق پیغام خصوصی و یا استفاده از بخش نظرات بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد.
 18. موارد زیر در بخش اعمال غیر مجاز لحاظ گردیده و با مشاهده موارد زیر، حق دادخواست قانونی برای شرکت مجاز می باشد: اقدام به نفوذ به اطلاعات سایر کاربران و هک نمودن سایت استفاده از واژه های نادرست در بخش توضیحات و یا نظرات.
 19. در راستای حفاظت از اطلاعات خصوصی افراد و رعایت قوانین اخلاقی، سایت متعهد می گردد که از این اطلاعات صرفا در راستای استفاده خود شخص از سایت بهره برده و به هیچ شکل اطلاعات افراد را در اختیار هیچ شرکت و یا نهادی قرار ندهد. لازم به ذکر است که داده های مهم از قبیل رمز عبور به صورت کد شده ذخیره می گردند و توسط افراد فنی شرکت نیز قابل بازیابی نمی باشند. جهت اطلاع از الگوریتم Hash به سایتهای مرجع مراجعه فرمایید.

قوانین خرید اینترنتی بلیت هواپیما

 • اعتبار پاسپورت و ویزا بر عهده مسافر می باشد و سایت فروش بلیط هیچ گونه مسئولیتی ندارد
 • سایت های هالیدی تنها در قبال پروازهای که با برچسب گارانتی به صورت مستقیم از سایت های هالیدی خریداری می شود، مسئول می باشد.
 • لازم به ذکر است که پروازهای گارانتی های هالیدی دارای پشتیبانی 24 ساعته از سوی مجموعه می باشد.
 • مسئولیت پروازهای غیرگارانتی برعهده مسافر و آژانس ارائه دهنده پرواز می باشد و های هالیدی به منزله موتور جستجو عمل کرده و هیچ گونه مسئولیتی در قبال اینگونه پروازها ندارد. لذا، پیش از خرید پروازهای غیر گارانتی به کلیه اطلاعاتی که در اختیار شما قرار داده شده است اعم از نام آژانس مسافرتی، اطلاعات تماس و امتیازات سایر مسافران توجه و سپس مبادرت به خرید فرمایید. همچنین در سایت آژانس مربوطه اینماد یا مجوزهای لازم را بررسی کنید.
 • در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافر نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافر کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافر بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارد. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است به هیچ وجه نمی‌توان بلیت کودک را به تنهایی و جدا از بلیت بزرگسال خریداری کرد.
 • مسافر موظف است اطلاعات درخواستی بلیت نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره و تاریخ انقضای پاسپورت و تاریخ تولد خود را به لاتین با املای درست و درجای صحیح وارد نماید.
  لازم به ذکر است در صورت صدور بلیط، های هالیدی هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات وارد شده توسط شما ندارد.
 • بلیت خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط با کارت شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 • جا به جایی بلیت از سوی مسافر تنها با کنسل کردن بلیت خریداری شده با در نظر گرفتن جریمه و خریداری مجدد پرواز مورد نظر امکان پذیر است. لذا در هنگام خرید بلیت به مواردی نظیر مسیر، تاریخ، نوع هواپیما و ایرلاین پرواز دقت فرمایید.
 • کلیه تغییرات پروازی از قبیل کنسلی، ابطال، تاخیر یا تعجیل از طریق پیامک یا پست الکترونیکی ثبت شده در بلیت به اطلاع مسافر می رسد. لذا از صحت شماره موبایل و پست الکترونیکی وارده در هنگام خرید بلیط اطمینان حاصل کنید در غیر اینصورت های هالیدی هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم اطلاع رسانی مواد فوق الذکر به مسافر ندارد.
 • در صورت اعلام کنسلی یا ابطال پرواز از سوی ایرلاین و یا چارتر کننده کل مبلغ بلیت به اعتبار کاربری مسافر در سایت های هالیدی باز می گردد.
 • بازگشت مبلغ بلیت کنسل شده با توجه به پروسه اداری استرداد بلیت از 4 تا 7 روز کاری به طول می انجامد.
 • بازگشت اعتبار حساب کاربری مسافر در سایت های هالیدی تنها با پر کردن فرم استرداد بلیت امکان پذیر است.
 • در صورتی که پرواز باطل و یا مسافر از پرواز جا بماند و بخواهد با پرواز دیگری سفر خود را انجام دهد، باید مجددا بلیت تهیه نماید.

شرایط و ضوابط رزرو و کنسلی بلیط هواپیما

شرایط کنسلی بلیت چارتر هواپیما

 • توجه داشته باشید پروازهای چارتری غیرقابل استرداد می باشند و در صورت عدم استفاده مسافر از پرواز به هر دلیل کل مبلغ پرداختی پرواز سوخت می شود.
 • در صورت تاخیر بیش از دو ساعت زمان پرواز و عدم استفاده مسافر از بلیت، استرداد کل مبلغ بلیت تنها با مهر کردن بلیت در فرودگاه توسط ایرلاین و ارسال اصل بلیت به چارترکننده امکان پذیر است.
 • مسئولیت قیمت، کنسلی، تاخیر و یا تعجیل در زمان پروازهای چارتری بر عهده چارترکننده پرواز می باشد.

شرایط کنسلی بلیت سیستمی هواپیما

 • طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.
 • کنسلی بلیت های سیستمی با توجه به جدول زیر امکان پذیر است:
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)تا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازتا 12 ظهر 1 روز قبل از پروازتا 3 ساعت قبل از پروازتا 30 دقیقه قبل از پروازاز 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
  آسمانY V S U R X Q N T M Oتا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 40% Cancellationاز ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 60% No Show
  L K H Bتا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 50% Cancellationاز ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 70% No Show
  D I Zتا ساعت 12 ظهر روز قبل از پروا ز 30% Cancellationاز ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد 50% No Show
  E100%
  ماهانS X T V Q P R Y B10%30%50%
  L15%40%50%
  I20%40%50%
  N20%50%70%
  C30%40%70%
  W WW WA20%50%70%
  U90%95%
  کاسپینW WF WB N NF NB X S SF H HF
  P PF PB R RF RB RH RD RE JD
  JH JB JF J Z ZF ZB ZH ZD Q
  QF QB QH QD
  30%50%
  M40%70%
  K KF L LF LB LH50%80%
  V A F U D IF IB IH IE I100%
  کیش ایرRQ RX R P F S Y B H V20% تا 24 ساعت قبل از پرواز40% از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
  K L N Q M X25% تا 24 ساعت قبل از پرواز50% از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
  Airlineتفتانهمه15%25%40%55%60%
  ایران ایرL, X, N, M, K, Q, V, S, Y, I, C, J30%60%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)تا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازتا 24 ساعت قبل از پروازاز 24 ساعت تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت به بعد NO-SHOW
  آتاY I S R O V10%30%50%60%
  B Q Z P N M20%50%70%80%
  L F A E D30%70%80%90%
  K W H J40%80%90%95%
  X U80%100%
  پارسهمه-55%65%75%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)72 ساعت قبل از پرواز72 تا48 ساعت قبل از پرواز48 تا24 ساعت قبل از پرواز24 تا12 ساعت قبل از پروازتا 12 ساعت قبل از پروازNo Show/No Go
  سپهرانGB NB XB FB UB WB G N X F U W95%95%95%96%96%96%
  P PV LV V L T Q E O S H A M B R I J K Z D Y30%50%70%85%85%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)از زمان صدور تا 15 دقیقه پس از آنتا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازتا 12 ظهر 1 روز قبل از پروازتا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
  زاگرسD I Z0%20%30%50%50%
  B D E S M N R0%30%40%60%80%
  M N Q X R U V W Y0%30%40%50%60%
  H K L0%40%50%60%70%
  O E B0%50%60%80%90%
  ایرلاینشناسه نرخی ( کلاس )از زمان صدور تا 48 ساعت قبل پروازاز 48 ساعت تا 4 ساعت قبل پروازاز 4 ساعت قبل پرواز (از دست دادن پرواز)
  معراجU UB UD UE70%80%90%
  X V Q N60%70%80%
  M L K H60%70%80%
  B Y S E50%60%70%
  W O R A40%50%60%
  I D C J Z30%40%50%
  ایرلاینشناسه نرخی ( کلاس )تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پروازتا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پروازاز ساعت ۱۲ ظهر روز قبل تا ۵ ساعت قبل از پروازجا ماندن از پرواز
  ایران ایر تورV M H Y30%40%50%60%
  C20%30%40%50%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)از زمان خرید تا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازاز 12 ظهر سه روز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پروازاز 12 ظهر یک روز تا 3 ساعت قبل از پروازاز 3 ساعت پیش از پرواز تا زمان پرواز و NO-SHOW
  کارونB E H K L M N Q R S U V W Y BB EB HB KB LB MB NB RB UB VB WB YB BD ED HD KD LD ND QD RD UD VD WD YD BE EE HE KE LE ME NE QE RE SE UE VE30%50%70%
  WE YE BF EF HF KF LF MF NF QF RF SF UF VF WFYF BH EH KH LH MH NH QH RH SH UH VH WH YH BM50%70%
  EM HM KM LM MM QM RM SM VM WM YM BN EN LN MN NN VN WN YN BO100%
  تابانYY YR YV YZ YL YM YA YI YP
  YF YK YD YN YB YW YJ YS YO
  YQ YE YU Y
  20%30%40%50%
  R V Z L M A I P F K20%30%50%60%
  D N B W J S O Q E U100%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)از لحظه صدور تا 15دقیقه پس از صدوراز 15دقیقه بعد از صدور تا 12ظهر سه روز پیش از پروازاز 12 ظهر سه روز تا 12 ظهر روز قبل از پروازاز 12 ظهر یک روز قبل تا سه ساعت پیش از پروازاز سه ساعت پیش از پرواز تا بعد و NO-SHOW
  وارشLL LW LV LU LS LR LQ LN LM LK LE LD LB LY LI LP LT LF LG LH LZ LO Dبدون جریمه30%50%70%90%
  SS SW SV SU SR SQ SN SM SK SE SD SB SH SYبدون جریمه20%40%60%80%
  HH HW HV HU HR HQ HN HM HI HE HD HB HS HF HJ HG HYبدون جریمه10%30%50%70%
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)تا 12 ظهر 3 روز قبل از پروازتا 12 ظهر 1 روز قبل از پروازاز ساعت 12 ظهر روز قبل تا 2 ساعت قبل از پروازاز 2ساعت قبل از پرواز به بعد
  قشم ایرA R Y30%40%60%70%
  V M Q K N S40%50%60%70%
  D U L100% غیر قابل استرداد
  ایرلاینشناسه نرخی(کلاس)تا 12 ظهر روز قبل از پروازتا 4 ساعت قبل از پروازاز 4 ساعت قبل از پرواز به بعد
  ساهاZ D Y60%70%80%
  P V L T Q E O S H A M B R I J K70%80%90%
  U W95%
  G N X F100% غیر قابل استرداد
 • لازم به ذکر است درخواست کنسلی تنها با پرکردن فرم استرداد بلیت در سایت های هالیدی از سوی مجموعه مورد تایید است.

شرایط و ضوابط رزرو و کنسلی اتوبوس

 • اطلاع رسانی در خصوص خرید و استرداد، از طریق پیام کوتاه و پست الکترونیکی انجام می‌پذیرد، لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده‌ی خریدار است.
 • ابطال جا و استرداد بلیت الکترونیک داخلی تا یک ساعت قبل از حركت از طریق اینترنت امکان پذیر است
 • ابطال جا و استرداد بلیت الکترونیک خارجی تا 24 ساعت قبل از حركت از طریق اینترنت امکان پذیر است
 • لطفا قبل از خريد قطعی به مقصد ، مبدا ، ساعت و تاريخ حركت توجه فرماييد. جابجايی تاريخ و ساعت حركت از طریق این سامانه امکانپذیر نبوده و مشمول قوانين استرداد ميباشد.
 • در صورت قطع ارتباط اينترنت پس از خريد بليط و پرداخت بانكی ، مشخصات بليط را از طريق همين سايت استعلام نماييد . در صورت عدم صدور بليط مبلغ كسر شده از حساب شما حداكثر ظرف 24 ساعت بصورت خودكار توسط بانک برگشت ميگردد .
 • تا 6 ساعت قبل از حرکت با 10% جریمه به صورت اینترنتی و پس از آن با 50% جریمه به صورت حضوری در پایانه مبدا قابل استرداد می باشد. استرداد اعتباری در لحظه انجام خواهد شد اما استرداد واریزی در مدت یک الی سه روز کاری انجام می شود.
 • در صورت بازماندن وسیله نقلیه از ادامه سفر تکلیف مسافران چیست؟‌ شرکت‌ها و موسسات مسافری مکلفند هرگاه وسیله نقلیه در طول مسیر به هر علتی از کار بازماند در اسرع وقت و بدون ایجاد هزینه اضافی برای مسافران، وسیله ادامه مسافرت آن‌ها را فراهم کنند.
 • نحوه رسیدگی به تخلفات رانندگان در بخش حمل ونقل جاده‌ای چگونه است؟ در صورت بروز هر یک از تخلفات مندرج در جدول تخلفات رانندگان حمل ونقل عمومی، کمیسیون استانی و کمیسیون ستادی مستقردر دفتر حقوقی سازمان متشکل از مدیر کل دفتر حقوقی و تدوین مقررات، یکی از مدیران حوزه حمل ونقل حسب موضوع تخلف و رئیس انجمن صنفی رانندگان باری یا مسافری(حسب مورد) به تخلفات اعلامی رسیدگی می‌کند و با توجه به نوع تخلف، دفعات تکرار تخلف و ... نسبت به لغو موقت اعتبار برگ فعالیت از یک ماه تا یک سال اقدام خواهند کرد. در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو کند.
 • بلیط هایی که بیش از یک ساعت به زمان حرکت سرویس آنها باقیمانده است شامل ۱۰ درصد هزینه کنسلی می باشند.
 • بلیط هایی که کمتر از یک ساعت به زمان حرکت سرویس آنها باقیمانده است شامل ۵۰ درصد هزینه کنسلی می باشند.
 • بلیط هایی که زمان حرکت آنها سپری شده است شامل ۵۰ درصد هزینه ی کنسلی می باشند.
 • هزینه کنسلی بلیط سفر های خارجی تابع قوانین بلیط های داخلی نبوده و شرکت های مسافربری بر اساس سیاست های داخلی شرایط کنسلی را تعیین می کنند.
 • هنگام عودت وجه مبلغ ۵۰۰۰ ریال از بابت هزینه خدمات بانکی از کل مبلغ کسر خواهد شد.
 • وجه حداکثر ظرف ۷۲ ساعت کاری به حساب شما برگشت داده خواهد شد. روز های پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمی شوند.
 • فرایند استرداد برگشت پذیر نبوده و بلیط استرداد شده قابل تبدیل به خرید مجدد نیست.
 • شماره تلفن و آدرس شرکت های اتوبوسرانی
 • آموزش کنسل کردن بلیط اتوبوس
 • آموزش خرید آنلاین بلیط اتوبوس
 • نحوه ثبت تخلفات اتوبوس‌های بین‌شهری

اطلاعات تماس ایرلاین های داخلی

ماهان

 • وب سایت: www.mahan.aero/fa
 • آدرس: تهران، بزرگراه جناح، خیابان آزادگان (روبروی مترو صادقیه)، شماره 21، برج ماهان
 • شماره تماس: 02148384848

معراج

 • وب سایت: www.merajairlines.ir
 • آدرس: تهران، میدان آزادی، ابتدای خیابان محمد علی جناح، ساختمان معراج
 • شماره تماس: 02161954

تابان

 • وب سایت: taban.aero
 • آدرس: تهران، شهرک اکباتان، فاز 1، بلوار اصلی، کوچه فیات، پلاک 10
 • شماره تماس: 02144668277 - 0214854

قشم ایر

 • وب سایت: qeshm-air.com
 • آدرس: تهران، جاده مخصوص کرج، روبرو سه راه فرودگاه، خیابان شهید ریاحی، پلاک 12
 • شماره تماس: 02147999 - 02142738888

آتا

 • وب سایت: www.ataair.ir
 • آدرس: تهران : شهرک اکباتان، بلوار شهید نفیسی، نبش کوی یاس، پلاک 8
  تبریز : خیابان توانیر شمالی، فلكه گلپارک، سربالایی نگین پارک، ساختمان آرمین
 • شماره تماس: 0214855 - 04133283003

ایران ایر

 • وب سایت: www.iranair.com/Portal/Home
 • آدرس: تهران، بلوار فرودگاه، ادارات مرکزی هما، روابط عمومی صندوق پستی 775-13185
 • شماره تماس: 02146624427 - 02146624349 - 02146624255

نفت ایر

 • وب سایت: www.naftairline.com
 • شهر اكباتان، خیابان شهید نفیسی، پلاک 11
 • شماره تماس: 02144641755 - 02147225000

ایران ایرتور

 • وب سایت: www.iranairtours.com/fa
 • آدرس: تهران، میدان فلسطین، نرسیده به چهارراه سرپرست، پلاک 520 کدپستی: 1416893881
 • شماره تماس: 02189317813

ایران آسمان

 • وب سایت:  www.iaa.ir
 • آدرس: جاده مخصوص کرج
 • شماره تماس: 02166076337 - 02161106026

کاسپین

 • وب سایت: www.caspian.aero
 • آدرس: جاده مخصوص کرج تهرانسر بلوار گلها پشت کلانتری 150 کوچه هواپیمایی کاسپین
 • آدرس: 02148063138 - 02148063338

کیش ایر

 • وب سایت: www.kishairlines.ir
 • آدرس: تهران - شهرک اکباتان - فاز اول - بلوار شهید نفیسی - مقابل ورزشگاه راه آهن - ساختمان مرکزی کیش ایر- طبقه اول
 • شماره تماس: 02148681014

اترک

 • وب سایت: www.atrakair.com
 • آدرس: تهران، ابتدای شهرک اکباتان، خیابان شهید نفیسی، شماره 3
 • شماره تماس: 02147201251

زاگرس ایر

 • وب سایت: www.zagrosairlines.com
 • آدرس: تهران بزرگراه محمدعلی جناح جنوب، خیابان سازمان آب دوم، کوچه نیرو، پانزده متری سازمان آب دوم پلاک 16 کدپستی : 1481653983
 • شماره تماس: 02144081268

سپهران

 • وب سایت: www.sepehranairlines.com
 • آدرس: اتوبان آزادگان جنوبی، خروجی فتح شهریار، جنب مجتمع غذایی مائده، شرکت هواپیمایی سپهران
 • شماره تماس: 02144908366

لیست موارد ممنوعه

اطلاعات حفاظت - لیست کالاها و اشیاء ممنوع امنیتی

به منظور تأمین امنیت پروازها و رفاه آسایش مسافرین محترم، انتقال اشیاء ذیل به داخل هواپیما ممنوع میباشد. لذا جهت تسریع در امر بازرسی اقلام مذکور را به قسمت بار و یا اشیاء ممنوعه تحویل نمایید.

 • انواع سلاح گرم شامل : سلاحهای نظامی - تفنگهای شکاری - ساچمه زن
 • سلاحهای اسباب بازی که شباهت زیاد به سلاحهای حقیقی دارند
 • انواع سلاح سرد شامل : شمشیر - دشنه - کارد سنگری - انواع چاقو - تیغ موکت بری - تیغ جراحی - قیچی - پنچه بوکس و سایر اشیاء مشابه
 • انواع مهمات شامل : فشنگها - نارنجکها - موارد منفجره از قبیل تی ان تی - سی 4 - دینامیت - چاشنیهای انفجاری موارد محروقه - آتش زا باروتی انفجاری
 • انواع اسپریها شامل : گاز اشک آور - فلفلی - سمی و بیحس کننده
 • مواد سریع الاشتعال شامل : بنزین - کپسولهای گاز مایع

اطلاعات پلیس - محدودیتهای قانونی به هنگام خروج

 • رعایت حجاب اسلامی الزامی است.
 • خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر مسافر ممنوع می باشد.
 • بهمراه داشتن وجه رایج کشور بیش از پانصد هزار ریال ممنوع می باشد.
 • بهمراه داشتن هرگونه ترشیجات - سرکه- الکل ممنوع می باشد.
 • بهمراه داشتن هر گونه اسپری قابل احتراق که دارای بر چسب اشتعال میباشد ممنوع است.
 • خروج هر گونه مواد مخدر و مشتقات آن ممنوع بوده و فرد حامل تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.
 • خروج هر گونه مشروبات الکلی بهمراه مسافر ممنوع و حامل آن تحت پیگرد قضایی قرار میگیرد.
 • همراه داشتن سگ فقط با اوراق شناسایی و حمل در سبد مخصوص حیوانات و با اخذ مجوز از سوی واحد قرنطینه فرودگاه می باشد.
 • خروج هر گونه سکه های طلا که پشتوانه ارزی کشور می باشد ممنوع می باشد.
 • خروج خاویار از فرودگاه بیش از 250 گرم به همراه مسافر ممنوع می باشد.
 • خروج فرش دستبافت بیش 24 متر مربع برای هر مسافر ممنوع می باشد.
 • خروج هر گونه مواد محترقه - کپسول گاز ممنوع می باشد.
 • خروج هر گونه سلاح و مهمات که فاقد مجوز لازم می باشند ممنوع می باشد.

کدام ایرلاین کدام ترمینال فرودگاه

 • ترمینال 1: زاگرس - کیش ایر
 • ترمینال 2: ایران ایر - معراج - قشم ایر - ایران ایرتور - آتا - نفت
 • ترمینال 4: ماهان - تابان - آسمان - اترک - کاسپین - سپهران - ساهاایر