تور های موجود 0 حذف فیلتر

تور آنکارا

مقصد

گوش بزنگ تور:

در حال حاظر سرویس گوش بزنگ غیر فعال می باشد

متاسفانه!
در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما هنوز توری تعریف نشده است

اگر قصد سفر دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا تور اختصاصی برای شما ارائه کنیم

لیست قیمت تورهای آنکارا

تور آنکارا سفر به تاریخ غنی ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه در مرکز این کشور و در منطقه آناتولی قرار دارد. آنکارا کلان شهری مدرن با آسمان خراش ها، مراکز بازرگانی و دولتی اصلی ترکیه می باشد. در کنار این هیاهوی مدرنیته، کوچه ها و خیابان های باریک قدیمی شهر، آثار باستانی نظیر Anitkabir، موزه ها، پارک ها و مساجدی نظیر مسجد Kocatepe در انتظار شماست. بهترین زمان سفر به آنکارا در ماه های جولای و آگوست است که درجه حرارت بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد می باشد.
همه پیشنهادات ما در تورهای تفریحی به ترکیه شما را به دیدن بهترین جاذبه‌های گردشگری دعوت می‌کند ما تاریخ و فرهنگ را در کنار تفریح و استراحت لذت بخش برای شما به ارمغان می‌آوریم. ماموریت ما این است که به هر مشتری تجربه ای با کیفیت عالی ارائه دهیم و ما تجربه یک تعطیلات خارق العاده را در تمام تورهای ترکیه برای شما تضمین می کنیم. آنکارا که قبلاً با نام آنگورا Angoraشناخته می‌شد، یکی از پر جمعیت ترین شهرها و پایتخت ترکیه است. این شهر در شمال غربی کشور واقع شده است. در حدود 125 مایل (200 کیلومتری) جنوب دریای سیاه، در نزدیکی رودخانه‌های هاتیپ، اینجسو و چوبک قرار دارد.

تور آنکارا

درباره تور آنکارا

با وجود اینکه تاریخ تأسیس شهر نامشخص است، شواهد باستان شناسی نشانگر سکونت حداقل از زمان حجر است و یک شهر پر رونق فریجیان در اواخر هزاره 2 قبل از میلاد در این منطقه واقع شده بود. اسکندر بزرگ، آنکارا را در سال 333 قبل از میلاد فتح کرد  و در قرن 3 قبل از میلاد این شهر به عنوان پایتخت تکتوساجز Tectosages، قبیله ای از گالاتیا (نام باستانی منطقه‌ای اطراف آنکارا) شناخته می‌شد. در 25 پیش از میلاد، آنکارا توسط امپراتور آگوستوس در امپراتوری روم فتح شد.
تور آنکارا برای شما تجربه لذت بخشی به ارمغان می‌آورد، چرا که تاریخی غنی را برای شما به نمایش می‌گذارد. آنکارا به عنوان شهری از امپراتوری بیزانس، مورد حمله ایرانیان و اعراب قرار گرفته است. در حدود سال 1073 آنکارا به دست ترک‌های سلجوقی افتاد، اما ریموند چهارم تولوز در جنگی صلیبی دوباره آنها را در سال 1101 بیرون کرد. اما بیزانسی‌ها نتوانستند کشور خود را حفظ کنند و آنکارا تحت کشمکش بین سلجوقیان و رقبای آنها در مرزهای ترکیه قرار گرفتند. پس از سال 1143، شاهزادگان سلجوقی برای تصرف شهر در داخل خود جنگیدند. با استقرار امپراتوری سلجوقی، آنکارا از بین رفت.
در سال 1354 این شهر توسط اورهان (اورخان)، سلطان دوم سلسله عثمانی به اسارت درآمد و در سال 1360 بخشی از حوزه‌های عثمانی شد. در سال 1403 مجدداً تابع حکومت عثمانی شد و در قرون بعدی به دلیل قرار گرفتن در مسیر کاروان‌هایی که به شرق می‌رفتند، اهمیت خود را به عنوان یک مرکز تجاری و یک شهر دوباره به دست آورد. پس از جنگ جهانی اول، مصطفی کمال آتاتورک، رهبر ناسیونالیست ترکیه، آنکارا را به مرکز جنبش مقاومت علیه دولت سلطان عثمانی و نیروهای یونان متجاوز تبدیل کرد. وی مقر خود را در سال 1919 تأسیس کرد. آنکارا در سال 1923 به عنوان پایتخت ترکیه انتخاب شد.

تور آنکارا

تور آنکارا برای علاقمندان به تاریخ و معماری

معماری امروزی شهر نشانگر تاریخ متنوع آن است. بقایای دوران روم شامل یک حمام، ستون جولیان و معبد روم و آگوستوس است. بقایای بیزانس شامل ارگ و یک قبرستان است. میدان مسجد علاالدین، با یک مناره  در نزدیکی دیوار ارگ واقع شده و مربوط به دوره سلجوقی است. ساختمانهای عثمانی بی شماری در آنجا وجود دارند و شامل حاجی بایرام جمی Hacı Bayram Cami (1427-228) و همچنین بازار محمود پاشا و کوروشونلو هان Kurşunlu Han و دو ساختمان قرن 15 هستند که به موزه تمدنهای آناتولی تبدیل شده اند. شهر مدرن شامل مجموعه بزرگ مقبره آتاتورک است.

تور آنکارا

تور آنکارا فرصت تجاری و تحصیلی سفر به ترکیه

به دلیل قرار گرفتن مجموعه‌های دولتی و مقر حکومتی در شهر آنکارا تجارت اصلی در این شهر صورت می‌پذیرد، اما آنکارا همچنین دومین شهر مهم صنعتی ترکیه پس از استانبول است. کارخانه های تولید آرد، شکر، محصولات ماکارونی، بیسکویت، شیر، سیمان، سنگ‌های صنعتی، مصالح ساختمانی و تراکتور در آنجا تأسیس شده اند. صنایع خدماتی و گردشگری در این شهر به سرعت در حال گسترش هستند.
آنکارا یک چهارراه مهم برای تجارت است و یک محل اتصال عمده در شبکه حمل و نقل و جاده‌ای ترکیه را تشکیل می دهد. این شهر در خط اصلی ریلی شرق - غرب در سراسر آناتولی قرار دارد. این شهر مقر دانشگاه آنکارا (تأسیس 1946)، دانشگاه هاکتپه (1967) و دانشگاه فنی خاورمیانه (1956) است. کتابخانه ملی نیز همانند تئاتر دولتی و ارکستر سمفونیک ریاست جمهوری در آنجا واقع شده است.

بسیاری از موزه‌های آنکارا که نمایشی از تاریخ آناتولی دارند، در ساختمان های بازسازی شده عثمانی قرار دارند. مهمترین آنها موزه تمدنهای آناتولی (با مجموعه مشهور هیتیت‌های جهانی) و موزه مردم شناسی (با دارایی های مربوط به تاریخ ترکیه، فرهنگ عامه و هنر) است. مقبره آتاتورک شامل موزه آتاتورک است که بسیاری از جلوه‌های شخصی آتاتورک را به نمایش می گذارد.

تور آنکارا

دیدنی های تور آنکارا

موزه تمدنهای آناتولی (Anadolu Medeniyetleri Müzesi) در آنکارا :

موزه تمدنهای آناتولی یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری تور آنکارا است. این موزه در سال 1921 در منطقه ای نزدیک به ارگ آنکارا تأسیس شد. موزه تمدنهای آناتولی بسیاری از آثار باستانی از عصر سنگ تا به امروز را به نمایش می گذارد.

قلعه آنکارا :

قلعه آنکارا یکی از مهمترین مکانهای توریستی در تور آنکارا محسوب می شود. قدمت این بنا به بیش از 3000 سال بر می گردد. دیوارهای این قلعه در زمان امپراتور روم میخاییل دوم ساخته شده است. برخی از بناهایی که قدمت آن به قرن 7 برمی گردد نیز در آن واقع شده اند.

پارک جوانان (پارک گوونلی) آنکارا :

پارک جوانان، یکی از نمادهای غیر قابل تغییر در تور آنکارا، در زمینی به مساحت 275،000 متر مربع ساخته شده است. دارای 61.724 متر مربع مساحت سنگفرش، 45.782 متر مربع (مساحت استخر) منطقه آبی و 1.790 متر مربع زمین بازی کودکان است. در فصل تابستان هزاران گل کاشته می‌شوند و در اطراف لبه‌های استخر از گلهای رنگارنگ استفاده می شود. تئاتر شهرداری متروپولیتن آنکارا واقع در پارک دارای 638 نفر است که دارای بالکن هستند. این ساختمان بزرگترین ساختمان پارک با مساحت بسته 8000 متر مربع و همچنین یکی از بزرگترین سالن های تئاتر در آنکارا است.

پارک پنجاه ساله‌ها در آنکارا :

پارک 50 ساله یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری در تور آنکارا است. در منطقه چانکایا واقع شده است. این پارک با تنوع طبیعی بالا از زیباترین پارک‌های ترکیه است. مساحت این پارک 50 هزار متر مربع است. این پارک دارای زمین‌های بازی، کافه ها و یک زمین بازی برقی است که آن را به یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. می‌توانید در اطراف باغ قدم بزنید و از مناظر مسحور کننده طبیعت لذت ببرید. آبشارهای باغ را می‌بینید، جایی که باغ دارای سه آبشار مجزا است، بنابراین می توانید در کافه هایی مشرف به آبشارها بنشینید.

باغ عجایب (Harikalar Diyarı) آنکارا :

باغ عجایب یکی از مشهورترین پارک های آنکارا است. یکی از بزرگترین باغ های اروپا با مساحت 13.2 میلیون متر مربع است. این باغ همچنین مجسمه‌های بسیاری از شخصیت های معروف کارتونی را دارد که کودکان و نوجوانان را جذب می‌کند. همچنین می توانید از یک دریاچه مصنوعی در باغ استفاده کنید یا در کافه‌ها و رستوران‌های حاشیه دریاچه بنشینید. می توانید در زمین یخی پارک اسکی کنید.

چطور به آنکارا سفر کنم

می‌توانید مستقیما از تهران بلیط آنکارا را خریداری کرده و به آنجا سفر کنید. فرودگاه اشنبویا Esenboğa، در شمال شرقی این شهر، خدمات بین المللی ارائه می دهد. همچنین شما می‌توانید سفری ارزان را با ما تجربه کنید ما به شما سفر با اتوبوس را پیشنهاد می‌دهیم.

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info