اجاره ماشین در دبی
تور های موجود 1 حذف فیلتر

کانادا بهشت فرصت ها

مقصد

گوش بزنگ تور:

در حال حاظر سرویس گوش بزنگ غیر فعال می باشد

تور کانادا 1403

102,000,000 TMN
هوائی Lufthansa
اقامت
12 روزه (اقامت در ونکوور...)

راه های مهاجرت به کانادا

درباره کانادا

کانادا مقصد بسیاری از مهاجران میباشد. به دلیل وجود امکانات رفاهی که کشور کانادا دارد و سطح کیفی بالای زندگی در کانادا ، مهاجران را بر آن داشته تا برنامه مهاجرت خود را روی آن کشور متمرکز کنند. میتوانیم اینگونه برداشت کنیم که از زمینه اقتصادی از اروپا بالاتر است و از لحاظ سطح کیفی زندگی نیز از بسیاری از کشورها رتبه بالاتری دارد و مهاجرت به کانادا با توجه به داشتن حداقل های مورد نیاز که از طرف سفارت تعیین شده کاری آسان تر میباشد. دولت کانادا برای شهروندانش امکانات بسیاری را فراهم می آورد و این موضوع باعث میشود که کانادا مقصد مهاجران باشد. برای سفر به کانادا نیاز به ویزای کانادا دارید که ویزای توریستی کانادا را برای سفر به کانادا باید تهیه نمایید.
مقصد اکثر مسافران مهاجر به کانادا شهرهای تورنتو و کبک میباشد زیرا شرایط زندگی در کبک و مونترال به مراتب راحت تر است تا شرایط زندگی در سایر شهرها مانند ونکوور که در استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. تورنتو در لفظ خیلی از ایرانیان به تهران 2 لقب گرفته! که این لقب شاید از ازدیاد ایرانیان ساکن آن شهر باشد. پایتخت کشور کانادا اتاوا در جنوب شرق آن کشور و در شمال شهر تورنتو میباشد.

شهرهای معروف کانادا

ده استان اصلی و مهم کانادا عبارت هستند از : کبک ، البرتا ، ونکوور یا بریتیش کلمبیا ، استان منیتوبا ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند و لابرادور ، نووااسکوشیا ، آنتاریو که از مهمترین شهرهای آن تورنتو میباشد ، جزیرهٔ پرینس ادوارد آیلند و ساسکاچوان استان‌های مهم کانادا هستند. کانادا از نظر فناوری، کشوری پیشرفته و صنعتی است که اقتصادی آن به در برخی از موارد کاملا وابسته به ایالات متحده میباشد، از طرف دیگر کانادا فوق العاده وابسته به بخش منابع طبیعی خودش میباشد و منابع طبیعی بخشی از صنعت و اقتصاد آن میباشد. یکی از مهمترین استانهای کانادا از لحاظ اقتصادی و حتی سیاسی استان آنتاریو میباشد که از شهرهای مهم آن تورنتو و اتاوا میباشند.

تور کانادا

کانادا دارای حکومت نوع دموکراتیک فدرال است و دو بخش استانی و کشوری وظیفه اداره آن را دارند. کانادا کشوری در شمال قاره امریکا که با شهرهای پیشرفته و فعالی نظیر مونترال، ونکور و مونترال از یک سو و پارک های ملی، کوه ها، جنگل ها، سواحل و جاذبه هایی نظیر آبشار نیاگارا از سوی دیگر همواره مقصدی وسوسه انگیز برای گردشگران محسوب می شود.

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر جاها قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور قرار دارد معتدل است. بیشتر نقاط این کشور، در تابستان معتدل و و در زمستان سرد و طولانی به طور مثال منفی 20 یا  30 را دارند. آب و هوای شمال کشور هم قطبی، به علت نزدیکی به قطب است.
آب و هوای سردسیری کانادا در ماه نوامبر به اوج خود می رسد به طوری که در دسامبر تا فوریه مناسب اسکی می شود و به جز ژوئن که تابستانی است در بقیه ماه های سال، آب و هوایی معتدل با عصرهایی خنک دارد.

تور کانادا

زبان مردم کانادا

زبان مردم کانادا معمولا به دو دسته انگلیسی و فرانسه تقسیم میشود. در اکثر شهرها زبان انگلیسی حاکم است ولی در شهر مونترال در کبک زبان مردم به صورت فرانسه میباشد. البته که زبان انگلیسی هم در آنجا صحبت میشود ولی عموما زبان فرانسه در آنجا اولویت دارد.

مهاجرت به کانادا

درباره مهاجرت به کانادا جهت اطلاع باید بدانیم مهاجرانی که با کارت اقامت دائم وارد خاک کانادا میشوند باید جهت تثبیت اقامت و تبدیل آن به شهروندی، در مدت اعتبار 5 ساله کارت خود حداقل 2 سال حضور مستمر در خاک کانادا داشته باشند. در آن زمان در صورتی که کلیه شرایط محیا باشد می‌تواند دریافت مدارک شهروندی دائم نیز از طریق اداره مهاجرت و سفارت اقدام نماید.
کانادا به طور میانگین سالانه با 300.000 تا 400.000 مهاجر جدید دارد و یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا میباشد. روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور وجود دارد.

راه های مهاجرت به کانادا

مهاجرت از طریق اعلام دعوت به کار از کانادا به شهروند خارج کانادا
مهاجرت از طریق نیروی حرفه ای کاری skill worker  برای شهر تورنتو
مهاجرت از طریق نیروی حرفه ای کاری skill worker  برای شهر کبک
مهاجرت از روش خویشاوندی و داشتن اقوام نزدیک در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی در کلیه مقاطع تحصیلی
مهاجرت به کانادا برای متخصصین و کاری برای استان نوا اسکوشیا
مهاجرت از طریق روش سرمایه گذاری در استان کبک
مهاجرت از طریق خود اشتغالی و راه اندازی اشتغال شخصی یا  Self-Employed
مهاجرت از طریق خود اشتغالی و راه اندازی اشتغال شخصی یا  Self-Employed برای استان کبک


هر یک از روشهای فوق دارای یکسری جزییات فوق العاده مهم میباشند که متقاضیان میتوانند با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت کانادا از آخرین تغییرات و موارد مورد نیاز آگاهی پیدا کنند. آدرس آن http://www.cic.gc.ca میباشد.
تور کانادا

دیدنی های کانادا

آبشار دیدنی نیگارا :

این آبشار معروف ، از مشهورترین دیدنی های کشور کانادا میباشد که هر ساله هزاران یا شاید میلیونها نفر را را از سراسر دنیا به سمت خود میکشاند. آبشار نیگارا کنار مرز کانادا با آمریکا میباشد و برای رفتن به آنجا حدودا 45 دقیقه تا یک ساعت رانندگی از تورنتو را در پیش دارید.

برج سی ان CN TOWER  در شهر تورنتو :

این برج یکی از نشانهای کشور کانادا و شهر تورنتو میباشد. این برج 550 متر سطح ارتفاع دارد و دارای امکانات فوق العاده ای از جمله رستورانها با چرخش 360 درجه میباشد که مهمانها میتوانند در حین صرف غذا منظره کل شهر و دریا را ببینند و لذت ببرند. همچنین یکسری تلسکوپهای فوق العاده قوی در بالاترین نقطه برج قرار دارد که بازدیدکنندگان میتوانند با استفاده از آن شهر را در دست خود بگیرند و قسمت هیجان انگیر آن اتاقهای شیشه ای میباشد در بالای برج که تجربه ای هیجان آور برای بازدیدکننده خلق میکند.

Old Quebec :

کبک قدیم اثری ثبت شده در یونسکو است، شهری که در ارتفاعات قرار دارد و کوهستانی میباشد و دارای قدیمی ترین سازه های آن شهر می باشد. در این شهر می توان در خیابان ترزور به تماشای آثار هنری هنرمندان پرداخت.

پیست اسکی ویسلر :
تا شهر و پیست فوق العاده زیبای ویسلر باید از ونکوور حدودا 2 ساعت با ماشین رانندگی کنید.

ساختمان پارلمانی در شهر اتاوا

بندرگاه ویکتوریا

پارک سر سبز و دیدنی گروس مورن

پارک استنلی در شهر ونکوور

جدیدترین جاذبه شهر وینیپگ که توجه هم مردم کانادا هم مسافران را به خود جلب کرده است موزه حقوق بشر است.

رانندگی در کانادا و شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی در کانادا :

شما می توانید با گواهینامه معتبر از کشور خود (به غیر از کانادا ) ، تا 3 ماه یا حدودا 120 روز در کانادا به رانندگی کنید. کانادا ، گواهینامه برخی از کشورها را ، بدون امتحان و آزمون رانندگی، با گواهینامه کانادا تعویض می کند. برای اطلاع از اینکه آیا گواهینامه کشور شما در آن لیست میباشد باید با اداره راهنمایی و رانندگی شهر خود تماس بگیرید.
اگر میخواهید گواهینامه رانندگی در کانادا رو بگیرید (که حتما باید داشته باشید!) توصیه میکنیم که مدارک زیر را با خود به کشور کانادا همراه خود ببرید که با کمترین هزینه و سریعتر گواهینامه را دریافت کنید.

 • برگه اصالت گواهینامه : برای دریافت این برگه  باید به راهنمایی و رانندگی استان (در تهران به شهرک آزمایش) مراجعه و در کمتر از یک ساعت این برگه اصالت تحویل بگیرید
 • اصل گواهینامه
 • پس از دریافت گواهینامه موقت باید به مراکز تست رانندگی بروید و در آنجا تست چشم پزشکی را در آن مرکز انجام دهید
 • مدارک و برگه های لازمه را تکمیل کنید
 • ترجمه مدرک گواهینامه غیر کانادایی و کپی برابر اصل آن را باید همراه داشته باشید
 • مدارکی مبنی بر سلامت رانندگی در کشور مبدا
 • پرداخت هزینه های لازمه
تور کانادا

پس از آن اگر فرد کمتر از 2 سال رانندگی کرده باشد گواهینامه تحت عنوان  G1 به فرد میدهند که مدرک برخی محدودیتها دارد مثلا راننده از 12 شب تا 5 صبح امکان رانندگی ندارد و باید تا 2 سال در کنار و همراه شخصی که گواهینامه کانادایی دارد رانندگی کند و بعد از 2 سال گواهینامه G2 به راننده میدهند که برای که این پس از انجام تست رانندگی در جاده به راننده داده میشود .
این نکته حائز اهمیت است که در شهر آلبرتا به دلیل شرایط آب و هوایی و سرما و یخبندان بسیاری از جاده ها شرایط دریافت گواهینامه سختتر و متفات تر از سایر شهرها میباشد. در آلبرتا متقاضی باید قوانین و مقررات رانندگی در شرایط آب و هوایی را در کنار سایر مسائل آموزش ببیند.

خرید ماشین در کانادا :

1- خرید خودرو تحت عنوان لیزینگ

2- Finance ماشین در کانادا

فرد از اول مالکیت ماشین را دارد و هر ماه یک مبلغ مشخص را به صورت قسط پرداخت می کنید که البته بیشتر از هزینه لیزینگ کردن است. همچنین هیچگونه محدودیت کیلومتری ندارید. زمان finance  از 24 تا 84 ماهه است. اگر فرد تصادف بکند هزینه ها توسط بیمه پرداخت میشود. بهره در finance  بیشتر از لیز کردن است. هر گونه افت قیمت خودرو چه با گذشت زمان چه با تصادف برعهده مالک میباشد.

چگونه یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنیم؟

اگر شهروندی کانادا را ندارید باید مدارک زیر را به بانک مربوطه ارائه دهید.
 • پاسپورتی که معتبر باشد و زمان آن منقضی نشده باشد
 • کارت اقامت یا برگه های مهاجرتی
 • بانکهای مختلف قوانین مختلفی دارند که برای اطمینان از جزییات میتوانید با بانک تماس حاصل نمایید. به صورت کلی بانکها یکی از مدارک زیر را قبول دارند:
  • مجوز اقامتی موقت فرد
  • مجوز یا برگه کار یا تحصیل فرد در کانادا
  • مجوز اقامت دائم از imm5688 و im5292
نام تعدادی از بانکهای کانادا :
 • بانک رویال RBC
 • بانک TD
 • Scotiabank
 • Bank of Montreal
 • امپریال بانک تجارت
در اینجا با برخی از کارت های اعتباری کانادا در کانادا میباشد که توسط بانکها به شهروندان ارائه میگردد :
 • کارت اعتباری ویزا کارت Visa Card
 • کردیت کارت مستر کارت یا master card
 • کردیت کارت آمریکن اکسپرس
 • دبیت کارت

در کانادا چطور کارت سلامت بگیریم؟

به برای گرفتن کارت سلامت باید ابتدا مدارک و درخواست خودتان و تمام افرادی که همراه شما به کانادا آمده اند، را به اداره سلامت کانادا تحویل دهید. برای اثبات اینکه خود و خانواده تان در کانادا اقامت قانونی دارید باید یک از مدارک زیر را به اداره تحویل دهید.

 • برگه اقامت دایم تایید شده توسط اداره مهاجرت کانادا
 • برگه اجازه کاری که cic صادر کرده است
 • برگه اقامت موقت  و برگه ازدواجی که نشان دهد شما با یک کانادایی ازدواج کردید
 • سپس مدارک را به آدرس Medicare Services ارسال نمایید
نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info