تور گرجستان

مقصد

گوش بزنگ تور:

در حال حاظر سرویس گوش بزنگ غیر فعال می باشد

متاسفانه!
در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما هنوز توری تعریف نشده است

اگر قصد سفر دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا تور اختصاصی برای شما ارائه کنیم

قیمت تور گرجستان

قوانین کشور گرجستان

مطمئنن بهترین کار برای سفر، برنامه ریزی و داشتن اطلاعات کافی از مقصدی است که پیش رو دارید. مهم نیست که سفر شما چند روزه یا به کجاست حتی یک تعطیلات یک روزه خارج از شهر نیز بدون داشتن اطلاعات فقط زمان شما را هدر میدهد پس حتما قبل از سفر یا گذارندن تعطیلات خود نسبت به جایکه سفر می کنید اطلاعات کافی داشته باشید تا دچار مشکلات در سفر نشوید.
شرایط ورودی به کشورهای دیگر با گرفتن ویزا به طور تقریبی به شما اعلام می شود، به دلیل اینکه در جهت تامین امنیت مالی، جانی و حتی روانی شما و شهروندان خودشان مشکلی بوجود نیایید و پس از اعلام قوانین اگر شما آن ها را رعایت نفرمایید منجر به دیپورت شما از آن کشور خواهد شد.

تور گرجستان
تور گرجستان

در سال گذشته شایعاتی مبنی بر ممنوعیت ورود ایرانی ها به گرجستان در خبرگزاری های رسمی کشور اعلام شده بود که بیشتر به سمت و سوی سیاست سوق داشت ولی روند فروش بلیط و تور در آژانس های مسافرتی چیز دیگری را حکایت میکرد. سخنگوی وزارت کشور گفت که حدود 200 نفر از مهاجرین به گرجستان به علت نداشتن مدارک اولیه و سودجویی برخی از آژانس هاس مسافرتی که از این افراد در قبال درست کردن مدارکشان هزینه دریافت کردند ولی انجام ندادند محروم شده اند. با گذشت این مسائل و دقت بیشتر مسئولین و آژانس های مسافرتی، مسافران قبل از ورود به این کشور محل اقامت مشخص و واچر بلیط برای رفت و برگشت را به همراه دارند و در گیر این نوع مشکلات در سفرشان نخواهند شد.
قوانین در هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است با توجه به اینکه کشور گرجستان در آسیا و در همسایگی و با فرهنگی نزدیک به ایران است ولی قوانین بسیار متفاوتی دارد و حتی برای بعضی از مسافران پیش آمده که به خاطر داشتن قرص های مسکن که در ایران به راحتی تهیه و مصرف می شوند در گرجستان دچار مشکل شدند بنابراین ما در مقاله زیر به ممنوعیت های که در کشور گرجستان است اشاره می کنیم.

 • داروهایی که همراهتان است باید با نسخه و در جعبه ی اصل خودشان باشند تا بتوانید آن ها را وارد خاک گرجستان بکنید.
 • مایعاتی که می توانید همراه داشته باشید نباید بیش از 100میلی لیتر و در بسته های پلاستیکی و شفاف با ابعاد 20*20 سانتی متر باشد و هر شخص می تواند یک بسته داشته باشد.
 • مواردی که در ساکهای دستی خود می توانید حمل کنید عبارتند از آب، شربت دارویی، نوشابه، دوغ، ماست، خامه، مربا، عسل، خمیردندان، ژل اصلاح و مو، شامپو، دئودرانت (نه اسپری های فلزی) عطر، محلول لنز چشم، لوسیون، روغن، موارد آرایشی و بهداشتی که فلزی نباشند.
 • مواردی که به هیچ عنوان نمی توانید همراه داشته باشید و حمل آن ها موجب حبس 20 ساله می گردد عبارتند از هر گونه اسلحه سرد و گرم، مواد مخدر و روان گردان، قرص های ترک اعتیاد و داروهای کدئین دار.
 • سوغاتی های که از ایران می برید یا از گرجستان تهیه می نمایید اگر وسایل نوک تیز یا خنجر مانند و یا شمشیرهای معروف گرجستان باشند همگی را باید در چمدان های بار تحویل دهید و با خود به داخل هواپیما نبرید.
 • ورود هر گونه کالا با جنبه تجاری به کشور گرجستان ممنوع است.
 • برخی از افراد برای دام های جاسوسی و اطلاعاتی با عنوان تبلیغ دین مسیحیت انجیل های فارسی را در فرودگاه های تفلیس و یا باتومی پخش می کنند در نظر داشته باشید از گرفتن بروشورها و سی دی ها جدا خودداری نمایید.
 • در نظر داشته باشید که در تمامی مرزها بار مسافرین در هنگام ورود و خروج بررسی خواهد شد، این بررسی ها گاهی به گونه ای است که ممکن است شما متوجه نشوید ولی مطمئن باشید که حتما بررسی ها انجام خواهد شد.
 • برای بهمراه بردن حیوانات خانگی تان باید گواهی سلامت و گذرنامه حیوان خانگی را حتما همراه داشته باشید و یا اگر به صورت جداگانه با کشتی آن ها را به گرجستان می فرستید حتما برای تحویل رسید یا فاکتور خود را ارائه دهید.
 • ورود هرگونه ارز به کشور گرجستان ممنوعیتی ندارد ولی حدود مبلغ آن نباید خیلی زیاد باشد.
 • و در نهایت برای خروج از گرجستان نیاز به پرداخت مالیات ندارید ولی اگر وسایل شخصی و غیرتجاری شما بیش از بار مجاز باشد باید به ازای هر یک کیلوگرم بار اضافه مالیات پرداخت کنید.
تور گرجستان
تور گرجستان

سوغات کشور گرجستان

سوغاتی چه برای خودمان و چه برای دیگران یک ضرورت شیرین در سفر محسوب می گردد و همیشه قسمتی از سفر ما با خرید کردن میگذرد. گرجستان سوغاتی های متعدد خوراکی و تزئینی دارد. برای خرید در گرجستان می توانید از بازارهای آزاد یا میدانی تفلیس در شهر قدیمی تفلیس و یا از دست فروش ها و مغازه های خیابان های معروف تفلیس مانند خیابان روستاولی، خیابان لسلیدزه، نزدیک میدان آزادی تفلیس، خیابان شاردنی، خیابان مرجانیشویلی و آقماشنبلی خریدهای خود را انجام دهید. سوغات های خوراکی گرجستان عبارتند از :

 • چرچخلا اسنک تهیه شده از انگور به همراه گردو در وسط آن کلاپی یا همان لواشک خودمان تهیه شده از میوه های محلی
 • مرباهای گرجستان که از دانه کاج و آلو و میوه های دیگر تهیه شده
 • آب معدنی کربنات دار برجومی که خاصیت درمانی دارد
 • ادویه های خاص گرجستان مانند نمک سوانتی
 • چای گرجستان به علت داشتن شالیزارهای متعدد برای کشت و برداشت چای بسیار معروفیست.
 • خرمالوی خشک شده

و سوغات های تزئینی گرجستان عبارتند از :

 • کانتسی یا جام شراب که از بهترین سوغات و صنایع دستی کشور گرجستان است این جام به شکل شاخ یا عاج فیل است و براساس گفته های باستان شناسان یکی از قدیمی ترین جام ها برای نگهداری شراب بوده است.
 • دیوارکوب ها با نقاشی های گرجستانی که آثار قدیمی گرجستان را دوباره نقاشی کرده اند.
 • کوزه های تزئینی، کلاه، شال و کفش های بافته شده از پشم نیز از دیگر سوغات های گرجستان محسوب می شود.
 • تسبیح های چوبی، صندوق های تزئینی و آسیاب های دستی و مگنت های یخچال با طرح های جالب نیز از دیگر سوغات گرجستان به شمار می رود.
تو رگرجستان
تور گرجستان

رفتار مردم گرجستان با ایرانیان

مردم آسیا به نسبت قاره های دیگر بسیار مهمان نوازترند و گرجستانی ها نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیستند بلکه به خونگرمی و مهمانوازی بسیار مشهورند. آداب و رسوم در گرجستان هنوز از فرهنگ و سنت های دیرینه نشات می گیرد و بسیار مردم پایبند به سنت هستند.
در فرهنگ این کشور استفاده از رنگ هایی با تناژ گرم و تند مثل قرمز و نارنجی استفاده از دیوارهای سنگی، خیابان های سنگ فرش شده و عواملی از این قبیل حاکی از فرهنگ خونگرم و همدل مردمان این سرزمین است. این فرهنگ کهن در دل مردمان جای گرفته و تلاششان حفظ سنت هاست که اینکار ریشه در فرهنگ غنی این مردم دارد. اقلیت های آذری، ارمنی و روسی در کنار هم در اینجا زندگی می کنند و علاوه بر زبان گرجی زبانهای ترکی آذری، روسی و ارمنی نیز زبان های رایج در این سرزمین است از لحاظ دینی گرجستانی ها بیشتر مسیحی اند ولی اسلام و دیگر ادیان نیز در این کشور زندگی می کنند.

قوانین جدید گرجستان برای ایرانیان

در سال گذشته به خاطر اقامت های ایرانیانی که مدارک درستی در دست نداشتند و یا خیلی از آن ها از مواد مخدر در این سفر استفاده کردند برخورد خوبی با ایرانی ها نشده است در این باره دولت گرجستان معتقد است که با متخلفین و کسانی که قوانین را رعایت نکرده اند برخورد شده ولی برخورد با آن ها کاملا در چهارچوب قانون بوده نه کمتر و نه بیشتر. حتی به گفته یکی از کارشناسان ایرانی مقیم در گرجستان، ایرانی ها خودشان از ایرانی ها شاکی هستند زیرا در قانون این کشور کسانی که می خواهند اقامت دائم بگیرند نیاز به واریز و انتقال به بانک های این کشور را دارند که به خاطر مسائل سیاسی ایران اینکار مدتی امکان پذیر نبود و ایرانی ها از طریق صرافی ها این نقل و انتقلات را انجام دادند که این نیز خود باعث مشکلات قانونی در گرجستان و برای مهاجرین شده است و این اختلافات بیشتر برای کسانی بود که می خواستند با خرید ملک اقامت دائم گرجستان را داشته باشند ولی به قصد توریستی به آن کشور رفتند به هرحال با گذشت این  اتفاقات رفتار گرجستانی ها با توریست ها خوب است و خیلی فرقی نمی کند که این توریست ها ایرانی باشند یا ساکن هر کشور دیگری.

تور گرجستان
تور گرجستان

مهمان نوازی جزء فرهنگ غنی این کشور است به صورتیکه گاهی اگر شما با مردمان کوچه و بازار صبحت کرده و آشنا شوید حتما شما را برای مهمانی به صرف ناهار یا شام یا عصرانه به منزلشان دعوت می نمایند و اگر شما نیز به شناخت کلی نسبت به آن ها رسیدید حتما دعوتشان را قبول کنید و با یک شاخه گل این محبت و مهمان نوازی را جبران نمایید.
مردم گرجستان اگر شما را به جایی دعوت کردند به هیچ عنوان اجازه نمی دهند که شما هزینه ای پرداخت کنید شما تمام و کمال مهمان آن ها هستید و به هیچ عنوان در این رابطه تعارف ندارند. گرجستانی ها سنت احترام به بزرگتر را بسیار واجب می دانند و مردان و زنان مسن از احترام بالایی برخوردارند و در اصل هر خانواده یک بزرگتری دارد که تصمیمات مهم خانواده با مشورت آن فرد انجام می گیرد.
بانوان نیز برای مردم گرجستان از شان و منزلت بالایی برخوردار هستند و در هر سن و جایگاهی که باشند به آن ها بسیار احترام گذاشته می شود. این احترام به نوعی است که مردان و زنانی که در یک رده تحصیلی به شغلی مشغول باشند درصد حقوق بانوان بیشتر از آقایان لحاظ می گردد.
وقتی با مردم گرجستان صحبت می کنید مردمی پر از شور و هیجان را در مقابل خود می بینید همین شور و هیجان باعث این می شود که کمی بلندتر از حد معمول صحبت کنند و بسیار زیاد از دست هایشان استفاده کنند. آن ها اگر گردشگری سوالی از آن ها داشته باشد دوست دارند که کاملا گردشگران را شیر فهم کنند.
گردشگرانی که به گرجستان سفر کرده اند علاوه بر جاذبه های گردشگری جذب رفتار مردم مهربان این کشور می شوند و غربت هیچگاه به سراغ گردشگران گرجستانی نخواهد آمد.

تور زمینی گرجستان

 • یکی از تور های زمینی مورد علاقه ی ایرانیان تور زمینی گرجستان است. از ویژگی های تور زمینی گرجستان این است که در تمامی فصول سال مورد استقبال گردشگران قرار میگیرد.
 • محل سوار شدن گردشگران تور زمینی گرجستان از تهران, ترمینال آزادی (ترمینال غرب) پایانه ی سوار شدن گردشگران تور زمینی گرجستان است.
 • مدت زمان تور زمینی گرجستان حدودا به مدت یک روز و نیم در راه تور زمینی گرجستان هستند. به علت نداشتن مرز مشترک با کشور گرجستان، مسافرین تور زمینی گرجستان باید از کشور ترکیه عبور کنند.
 • مرز مشترک گرجستان و ترکیه، واله نام دارد که از مرز واله تا شهر تفلیس حدودا 200 کیلومتر راه است. برای چک شدن پاسپورت ها، اتوبوس در مرز گرجستان و ترکیه توقف میکند.
 • اتوبوس های تور زمینی گرجستان , اتوبوس های 25 نفره VIP هستند.
 • لازم به ذکر است که در اتوبوس ها فقط عصرانه و میان وعده میوه سرو میشود و برای سرو غذا هنگام توقف اتوبوس میتوانید به رستوران های بین راهی رفته و غذا میل کنید.

امکانات تور زمینی گرجستان

تورهای زمینی گرجستان شامل هتل های 4 و 3 ستاره هستند که خدمات این هتل ها برای وعده های غذایی فقط شامل صبحانه میباشد. بیمه ی مسافرتی, راهنمایی محلی فارسی زبان, گشت شهری, سیم کارت رایگان به ازای هر اتاق از دیگر امکانات تور گرجستان زمینی هستند. معمولا پکیج های تور زمینی گرجستان شامل 3 شب و 4 روز میباشد که بسته به شرایط و دلخواه گردشگران میتواند متغیر باشد. برای اطلاع از این شرایط با شرکت گردشگری تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

آیا در تور زمینی گرجستان نیاز به ویزا هست؟

خیر در حال حاضر اتباع ایرانی برای ورود به گرجستان نیاز به ویزا ندارند.
نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info