تور های موجود 0 حذف فیلتر

تور کربلا

مقصد

گوش بزنگ تور:

در حال حاظر سرویس گوش بزنگ غیر فعال می باشد

متاسفانه!
در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما هنوز توری تعریف نشده است

اگر قصد سفر دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا تور اختصاصی برای شما ارائه کنیم

تور لحظه آخری کربلا

تاریخچه حرم امام حسین در کربلا

پس از درگذشت پیامبر اکرم (ص) در سال 632 میلادی، درگیری بر سر جانشینی ایشان آغاز شد. برخی که بعدها به نام شیعیان شناخته شدند و در غدیرخم حضور داشتند خواستار آن بودند که رهبر اسلام باید از خانواده پیامبر باشد (اشاره به حضرت علی (ع) )، در حالی که برخی دیگر (که بعدها اهل سنت خوانده شدند) استدلال می کردند که جامعه باید شخص دیگری را به عنوان یک رهبر انتخاب کند. مانند همه اختلافات، موضوع پیچیده بود، اما این تفاوت اساسی بود که منجر به جدایی بین اسلام شیعه و سنی شد که تا به امروز دوام داشته است. در طی این درگیری، امام حسین (ع) در سال 680 بعد از میلاد در جنگ کربلا به همراه بسیاری از پیروان به شهادت رسیدند. مقبره امام حسین (ع)  بلافاصله پس از شهادت وی به محلی برای زیارت تبدیل شد. برخی از شیعیان معتقدند که زیارت کربلا برابر با حج است. سپس مانند اکنون، شهادت امام حسین (ع) به عنوان سمبل قدرتمند رنج دینی و رهایی از ظلم در نظر گرفته شد.

تور کربلا

در سال 684 میلادی مسجدی بر روی مقبره امام حسین (ع) ساخته شد و تاکنون مساجد جانشین دیگری ساخته شده و تخریب شده اند. مسجد اصلی با گنبد دیگری در سال 749 ساخته، اما در سال 787 تخریب شد. در سال 977 یک آرامگاه برای مقبره امام حسین (ع) از چوب ساج ساخته شد. مسجد حاضر در قرن ۱۱ ساخته شد و در قرن 14 تمام دیوارها و گنبدها بازسازی دوباره شدند. حاکمان اهل سنت، از جمله صدام حسین، مضامین کربلا و عاشورا را یک تهدید بالقوه قلمداد کرده و زیارتگاه‌ها را ممنوع اعلام کرده بودند. حتی زیارتگاه‌ها را (که همواره بازسازی شده اند) تخریب کرده‌اند. در سال 1991، تمام زیارتگاه‌های کربلا توسط ارتش عراق غارت و خسارت دید. پس از شورش این شهر علیه صدام حسین، 32 مسجد، 10 مدرسه مذهبی و 66 سالن نماز وحشیانه از بین رفت.
حاکمان اهل سنت، از جمله صدام حسین، مضامین کربلا و عاشورا را یک تهدید بالقوه قلمداد کرده و زیارتگاه‌ها را ممنوع اعلام کرده بودند. حتی زیارتگاه‌ها را (که همواره بازسازی شده اند) تخریب کرده‌اند. در سال 1991، تمام زیارتگاه‌های کربلا توسط ارتش عراق غارت و خسارت دید. پس از شورش این شهر علیه صدام حسین، 32 مسجد، 10 مدرسه مذهبی و 66 سالن نماز وحشیانه از بین رفت.
یک خیابان باریک و پر درخت از حرم امام حسین (ع) به حرم حضرت عباس، برادر و فرمانده ارتش که با امام حسین (ع) در نبرد کربلا شهید شد، منتهی می شود. به دلیل وفاداری به حسین و شجاعت در نبرد، حضرت عباس توسط شیعیان مورد احترام است. مقبره حضرت عباس نیز با فلزات و مواد گرانبها بسیار تزئین شده است.

سفر به کربلا توسط شیعیان امام حسین (ع)

فداکاری امام حسین و شهادت وی به عنوان سمبل رنج، رستگاری و مقابله در برابر ظلم در میان شیعیان جهان شناخته شده است. سوگواری‌ها، نوحه‌ها و کارناوال‌های مذهبی برای شهادت امام حسین و ۷۲ تن از یارانش قسمت عمده ای از زیارت کربلا است.
زائران کربلا پس از زیارت حرم امام حسین از حرم حضرت عباس، برادر وفادار امام حسین بازدید می کنند. همچنین زائران از خیمه‌گاه ( به عربی : المخیم)، مکان سنتی اردوگاه امام حسین (ع) بازدید می‌کنند. در این مکان شهادت امام حسین و یارانش به طور علنی یادآوری می شود.

تور کربلا

زیارتگاه‌ های کشور عراق

۱- آرامگاه مسلم بن عقیل شهر کوفه
۲- حرم امام علی (ع) امام اول شعیان شهر نجف
۳- حرم امام حسین (ع) شهر کربلا
۴- مسجد حنانه شهر نجف
۵- مسجد کوفه، محل شهادت حضرت علی (ع) و آرامگاه مسلم بن عقیل است. روایت است که این مسجد را برای اولین بار حضرت آدم بنا نهاده و بازسازی آن توسط حضرت نوح انجام شده‌ است.
۶- مقبره فرزندان امام حسین (ع) (حضرت علی اکبر و حضرت علی اصغر) شهر کربلا
۷- شهر مسیب مقبره دو پسر مسلم بن عقیل: محمد و ابراهیم
۸- شهر کاظمین مقبره های امام هفتم موسی بن جعفر (ع) و نهمین امام محمد تقی (ع)
۹- شهر سامرا؛ مقبره های امام دهم علی النقی و یازدهمین امام حسن العسکری و سرداب امام دوازدهم حضرت مهدی
۱۰- شهر الحله بابل؛ مقبره های حضرت حمزه و حضرت داوود، ویرانه های بابل، مقبره حضرت ایوب، مقبره حضرت دانیل و....
۱۱- شهر بصره؛ مسجد حضرت علی (ع)
۱۲- شهر موصل؛ مسجد بزرگ، حرم حضرت یونس و ویرانه های نینوا

تور کربلا

از آنجایی که گردشگری مذهبی بخش مهمی از صنعت گردشگری است که آن را گردشگری با علاقه خاص می نامند، شهر کربلا نیز میان پیروان شیعه محبوب است. اماکن مذهبی نه تنها مورد بازدید زائران بلکه مورد توجه گردشگران غیر مذهبی از جنبه تاریخ و فرهنگ است.
شهر کربلا در کشور عراق نماد تقابل خیر و شر است، بسیاری از مسلمانان شیعه عقیده دارند که کربلا یکی از دروازه های بهشت ​​آسمانی است که در قرآن وعده داده شده است.

تور کربلا

تور کربلا

در زبان عربی به کربلا کربلاء نیز میگویند که یکی از شهر های زیارتی کشور عراق است و جزو شهرهای جنوبی کشور عراق است که در حاشیه غربی رود فرات قرار دارد و به خاطر وجود حرم مطهر امام حسین (ع) و برادر ایشان حضرت ابولفضل (ع) هر سال افراد زیادی  برای خرید تور کربلا از طریق آزانس های مسافرتی  به این شهر محبوب شیعیان  سفر میکنند . فاصله کربلا تا پایتخت عراق یعنی بغداد 97 کیلومتر است . همانطور که میدانید   به دلیل هم مرزی کشور عراق با ایران افراد علاقه مند میتوانند علاوه بر راه هوایی از طریق مرز های زمینی نیز به این شهر مذهبی سفر کنند . در نتیجه سفر از طریق زمینی ارزان قیمت تر و مقرون به صرفه تر است . وافرادیکه علاقه مندند با تور  زمینی به کربلا سفر کنند میتوانند از مرزهای شهر های چزابه و شلمچه در استان خوزستان  و  مرز خسروی در 20 کیلومتری شهرستان قصر شیرین و در176 کیلومتری غرب استان کرمانشاه و مرز مهران در استان ایلام که از  مرز های مجاز زمینی  کربلاست وارد مرزهای خاکی عراق شوند و خاطرات به یادماندنی و لحظه های خوشی را برای خود رقم  بزنند .
یک خیابان باریک و پر درخت از حرم امام حسین (ع) به حرم حضرت عباس، برادر و فرمانده ارتش که با امام حسین (ع) در نبرد کربلا شهید شد، منتهی می شود. به دلیل وفاداری به حسین و شجاعت در نبرد، حضرت عباس توسط شیعیان مورد احترام است. مقبره حضرت عباس نیز با فلزات و مواد گرانبها بسیار تزئین شده است.

تور کربلا

سفر به کربلا توسط شیعیان امام حسین (ع)

فداکاری امام حسین و شهادت وی به عنوان سمبل رنج، رستگاری و مقابله در برابر ظلم در میان شیعیان جهان شناخته شده است. سوگواری‌ها، نوحه‌ها و کارناوال‌های مذهبی برای شهادت امام حسین و ۷۲ تن از یارانش قسمت عمده ای از زیارت کربلا است.

معروف ترین جاذبه های گردشگری تور کربلا

همانطورکه میدانید کربلا شهر زیارتی است که به خاطر وجود مکان های زیارتی مختلف توانسته است علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند  از جمله : حرم امام حسین (ع) بین الحرمین و آرامگاه امیر کبیر حرم حضرت عباس (ع) و رود فرات و تل زینبیه و ...
تور زمینی کربلا حدودا 9 شبانه روز میباشد که معمولا از مرز های زمینی مهران و خسروی میتوان به عتبات عالیات سفر کرد.

لوازم مورد نیاز برای سفر به کربلا :

کارت هتل و گذرنامه مدارک مورد نیاز شما در تور کربلا ست . بنابراین نیازی به شناسنامه و کارت ملی  و... ندارید. بهتر است لوازم شخصی به همراه لباس فصل و دارویی که مصرف میکنید به همراه نسخه پزشک و نظر پزشک معالج خود را به همراه داشته باشید. میتوانید با به همراه داشتن مقداری تنقلات با تاریخ انقضای زیاد مثل اب آشامیدنی و بیسکوییت و انواع مغز ها و آجیل و... به همراه داشته باشید.

تور کربلا
نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info