تور های موجود 0 حذف فیلتر

تور اوکراین

مقصد

گوش بزنگ تور:

در حال حاظر سرویس گوش بزنگ غیر فعال می باشد

متاسفانه!
در مسیر یا تاریخ مورد نظر شما هنوز توری تعریف نشده است

اگر قصد سفر دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا تور اختصاصی برای شما ارائه کنیم

لیست تورهای اوکراین

درباره اوکراین

تور اوکراین

در اروپای شرقی کشوری  وجود دارد با طبیعتی زیبا و همینطور آثار تاریخی چشم گیر و شگفت انگیز که جامانده از قرن های پیش است، اوکراین با روسیه ازشرق، با بلاروس از شمال، با لهستان، اسلوواکی و مجارستان از غرب وبا رومانی و مولداوی از جنوب غربی هم مرز است. در جنوب اوکراین دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد. پایتخت کشور اوکراین، کی اف و زبانشان اوکراینی است. از دیگر شهر های مهم اوکراین میتوان به خارکف، اودسا، دنپر، دانتسک، زاپاروژه، کیروارخ و لوف اشاره کرد. نوع حکومت کشور اوکراین جمهوری است و 24 استان دارد.یک بخش خودمختار به نام"کریمه" دارد. درواقع اوکراین یک حکومت متمرکز و نظام نیمه ریاستی دارد که بعد از فروپاشی شوروی، بزرگترین ارتش اروپا را بعد از روسیه دارد.

قیمت تور اوکراین

با توجه به عوامل مختلف مثل نوع پرواز، نوع هتل انتخابی و البته نرخ ارز، هزینه ی تور اوکراین متفاوت است. اما نکته ی قابل توجه این است که نرخ تور اوکراین به نسبت بقیه تورهای مسافرتی کمتر شامل افزایش نرخ می شود.

جمعیت و موقعیت اوکراین

کشور اوکراین حدودا 50 میلیون نفر است، و از آنجاییکه بیشتر نواحی صنعتی در جنوب شرقی و شرق اوکراین قرار دارد، در این نواحی تراکم جمعیت بیشتر است. حدود 67% جمعیت اوکراین در مناطق شهری زندگی میکنند. جمعیت کشور اوکراین به خاطر افزایش گردشگران رو به فزونی است. حدود 77% جمعیت اوکراین را نژاد اوکراینی و بقیه را نژاد های روسی، بلاروسی، مولداوی، تاتارهای کریمه، بلغارها، مجارستانی، رومانیایی، لهستانی، یهودی، ارامنه، یونانی و تاتارها تشکیل داده اند.

مذهب و زبان اوکراینی ها

تور اوکراین

ساکنین اوکراین فعلی تا سال 988 میلادی مثل بسیاری از مردم اروپا بت پرست بودند، اما با پذیرش و قبول آیین مسیحیت از طرف پرنس ولادیمیر این کشور هم مسیحی شد. در سال 1054 مذهب ارتدوکس توسط پاتریک بیزانس به دنبال تکفیر در مقابل پاپ روم و پاتریک بیزانس به وجود آمد. بنابراین بیشتر مردم اوکراین ارتدوکسی شدند، و اقلیت بسیار کمی تابع کلیسای کاتولیک هستند که بیشتر در نواحی غربی ساکن هستند. علاوه بر کاتولیک ها و ارتدوکس ها، مذهب های پروتستان ویهودی هم در کشور اوکراین هستند. در واقع حدود 96% جمعیت اوکراین را مسیحی ها و7% را اسلامی و 6% را یهودی و2% بقیه را سایر ادیان تشکیل میدهند.
زبان مردم کشور اوکراین زبان اسلاو شرقی است که بسیار شبیه به زبان روسی است. در واقع کلماتی که در زبان اوکراینی استفاده میشود برگرفته از زبان لهستانی است، اما دستور زبانی شبیه به دستور زبان روسیه دارد، بنابراین زبان روسی پس از زبان اوکراینی بیشترین رواج را در بین مردم اوکراین دارد.

آب و هوای کشور اوکراین

بیشتر مواقع آب وهوای کشور اوکراین بصورت بارانی وابری است، و در بیشتر مواقع در مدت چهار فصل بارش باران دارند، بهترین و مناسب ترین زمان سفر به کشور اوکراین هنگام تابستان است که آب و هوای مناسب تر دارد و میتوان از بیشتر جاهای دیدنی این کشور دیدن کرد. کشور اوکراین زمستان بسیار سردی دارد اما گنبد ها و مناره های شهر کی اف زیر لایه های برف بسیار دیدنی و زیبا میشوند، ولی در تابستان میتوان از دریا ی سیاه و امواجش هم دیدن کرد چرا که هواگرم است ولی شب ها بارش باران همچنان دارند. سالانه گردشگران زیادی به کشور اوکراین سفر میکنند.

تور اوکراین

واحد پول اوکراین

گریونی یا گریونا واحد پول اوکراین است، واحد کوچکتر از گریونا، کایک است که هر 100 کایک یک گریونا میباشد. در اکثر فروشگاه های عمومی و خصوصی، فرودگاه ها، هتل ها و صرافی های رسمی شرایط تبدیل ارز وجود دارد و به نرخ آزاد عمل میکنند. اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی در زمان شوروی بود، و ازجمله بخش های مهم کشاورزی و صنعتی به حساب می آمد، که بعد از فروپاشی شوروی، شرایط اقتصادی این کشور به اقتصاد بازاری تغییر کرد که این وضعیت برای اکثریت جامعه که با فقر دست و پنجه نرم میکردند بسیار دشوار بود.

حمل و نقل در اوکراین


در سال 2002 بزرگراهی که 169,679 کیلومتر بود، بهره برداری شد که در سال 2003بالغ بر 5،603،800 مسافر و 985،700 خودرو های تجاری برای استفاده از این بزرگراه ثبت شده است. در سال 2005 ناوگان دریایی بندر های اصلی بازرگان 201 کشتیGRT با ظرفیت 675،904GRT جزو سیستم حمل ونقل دریایی کشور اوکراین هستند.
از سال 2004 ، 1،672 کیلومتر آبراه های کشتیرانی داخلی فعالیت خود را شروع کرده اند. اولین راه آب داخلی اوکراین، رودخانه ی دنپیر است. رودخانه ی دانوب، Desna ،Pryp`yat برای حمل و نقل واردات وصادرات استفاده میشود.
در شهر های کی اف،دانتسک،خارکف، اودسا و Simferopol در فاصله سالهای 2003 بزرگترین فرودگاه هارا که 1،477،000 مسافر پرواز های داخلی و خارجی رار جا به جا کرده اند را ساختند.

حمل و نقل عمومی در اوکراین

شهر کی اف اوکراین یکی از قدیمی ترین مترو های جهان را دارد که از سال 1949 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است، شهر کی اف هم چنین انواع وسایل حمل و نقل شهری را دارد از جمله اتوبوس و مارشوتکا، اتوبوس های کوچک(تراموا) قطار شهری برقی در داخل شهر، ون های عمومی و تاکسی و حتی تاکسی های هوایی بالگرد و تاکسی های آبی ( قایق های حمل و نقل در دنیپر).

مراکز خرید کی اف پایتخت اوکراین

تور اوکراین
گولیور(Gulliver) آدرس:Sportyvna squar, 1a, kyiv

لاوینا مال(Lavina Mall) آدرس:Berkovets`ka st, 6D, kyiv

اوشن پلازا(Ocran Plaza) آدرس:کی اف- خیابان گورکاها 176 ( منطقه ی گالاسووسسکی)

دریم تاون(Dream Tawn) آدرس: آبالونسکی پراسپکت شماره 1 ( منطقه ی آبالونسکی)

اسکای مال(Sky Mall) آدرس: گنرالا وتوتینا 2 ( منطقه ی نیپروفسکی)

کاروان(Karvan) آدرس: لوگووایا 12 (منطقه ی پادولسکی)

بلشویک(Bolshevik) آدرس: خیابان گتمانا 6 (منطقه ی شولاوسکا)

پلازما(Plazma) آدرس: پراسپکت موسکووسکی 20 ( منطقه ی پترووکا)

علاء الدین(Aladdin) آدرس: خیابان گریشکا 3 (منطقه ی پازنیکی)

پراسپکت(Prospekt) آدرس: خیابان گناتا خوتکویج 1 (منطقه ی ترویشینا)

مراکز خرید خارکف اوکراین


اوه پلازا(Ave Plaza): اسباب بازی، پوشاک و کافه ورستوران دارد. آدرس: Sumskaya St, 10

دافی(Dafi): اسباب بازی،رستوران، کافه و پوشاک دارد. آدرس: Geroev Trouda. 9

کاروان(Karavan):  اسباب بازی، کافه رستوران و پوشاک دارد. آدرس: Geroev Pratsi St, 7

فرانسوزکی بولوار: کافه رستوران، اسباب بازی و پوشاک دارد. آدرس: Akademika Pavlova st,44B

اوکراینا(Ukrayina): اسباب بازی و کافه رستوران وپوشاک دارد. آدرس: Traktrostroiteley 59/56

غذاهای اوکراین

تور اوکراین

غذاهای اوکراینی طعم و مزه ی بی نظیری دارند و میتواند بخش بسیار جذاب و هیجان انگیز سفر برای گردشگران تور اوکراین باشد، شرایط آب و هوایی، خاک حاصلخیزو تاثیر آشپزی کشور های همسایه باعث شده است که غذاهای کشور اوکراین خوش طعم و خوشمزه باشند.

دیدنی های تور اوکراین

کشور اوکراین به دلیل داشتن اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی و بسیار دیدنی گردشگران زیادی را جذب خود میکند، از جمله ی این مناظر دیدنی و زیبا میتوان به قلعه های قدیمی، کلیساها، خیابانهای زیبا، سواحل شگفت انگیز، دریای سیاه، رودخانه های زیبای دنیپرو اشاره کرد.

فرهنگ مردم اوکراین

حتما هنگامیکه وارد عبادتگاه ها یا منازل میشوید کفش خود را در بیاورید.
وقتی وارد مراکز اسلامی یا عبادتگاه ها میشوید حجاب اسلامی را رعایت نمایید، مثلا هنگام ورود سر و شانه و بازوهای خود را بپوشانید.
میتوانید در مراکز مذهبی عکس برداری کنید ولی نمیتوانید یکدیگر را بغل کنید.
پوشیدن لباسهای بدن نما برای بانوان ناپسند است.
با انگشت سبابه به جاها یا افراد اشاره نکنید، بهتر است برای این کار از انگشت شصت خود وقتی بقیه انگشت ها به داخل تا شده اند انجام دهید.
برخی از مساجد برای ورود بانوان روسری ارائه میکنند.
کلا اوکراینی ها آدم هایی بخشنده و خونگرمی هستند اما در احکام کمی سختگیرند.
در شهرهای مختلف اوکراین مراکز اقامتی و هتل ها با تنوع زیادی وجود دارد.

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info