بلیط اتوبوس سفر سیر

چطور در عمان شرکت ثبت کنم؟

در چند سال گذشته، عمان به سرعت رشد کرده و به عنوان یکی از اصلی ترین کشورها برای مبادلات تجاری تبدیل شده است. اقتصاد عمان که اغلب به عنوان یکی از کشورهای پویای شبه جزیره عربستان در نظر گرفته می‌شود، به شدت به دارایی‌های نفتی آنها متکی است. به همین ترتیب، در چند وقت اخیر، تجارت نفت مانند گذشته سودآور نبوده است. این امر قانونگذار عمان را ترغیب کرده است که از روش دیگری برای پیشرفت استفاده کند و تجارت و گردشگری و گاز را در قلب آن قرار دهد. به همین ترتیب، عمان امیدوار است که بتواند درهای بیشتری را به روی سرمایه گذاران خارجی باز کند.


عمان عضو اتحادیه عرب و بخشی از شورای همکاری خلیج فارس است. مشاغل، تحت قانون تجارت سلطان نشین عمان اداره می‌شوند که ماهیت آنها مشابه سایر کشورهای خاورمیانه است. این کشور در چند دهه گذشته برای جذب سرمایه گذاری خارجی در طیف گسترده ای از صنایع، سیاست‌های اقتصادی منطقی را در پیش گرفته است. اگرچه ممکن است برای شرکت‌های خارجی سرمایه گذاری در عمان در بخشهای خاص جذاب باشد، اما موانع زیادی در این راه وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به مشکل در اخذ ویزا و مجوز برای کارگران خارجی و شکاف بین دولت و بخش خصوصی اشاره کرد. به طور خاص، بسیاری از شرکت‌های بین المللی نیاز دارند برای ثبت شرکت خود با سیاست عمان روبرو شوند که این سیاست شامل تعیین سهمیه برای اتباع عمان است که باید برای اکثر صنایع پر شود.

شرایط ثبت شرکت در عمان


چند دلیل وجود دارد که چرا سرمایه گذاران و شرکت‌های خارجی برای انجام تجارت خود به عمان کشیده می‌شوند. عمان سومین کشور بزرگ در کل شبه جزیره عربستان است. علاوه بر این ثبات سیاسی در این کشور وجود دارد که تجارت را آسان می‌کند.
قدرت اجتماعی عمان نیز باعث می‌شود که کارآفرینان از راه دور بتوانند بدون هیچ دردسری کار کنند. مرکز قانون گذاری این کشور حول پیشرفت پولی متمرکز است و هدف آن، ایجاد جو دوستانه برای تجارت است. این امر باعث شده است که سرمایه گذاران خارجی، سرمایه‌های بیشتری به عمان تزریق کنند.

انواع موسسات تجاری در عمان

برای سرمایه گذاری موفق یک شرکت در عمان، کلیه سرمایه گذاران خارجی ملزم به ثبت شرکت‌های خود هستند. هنگام ثبت شرکت در عمان ، شرایط خاصی مانند اسناد و مدارک و کارهای کاغذی وجود دارد که باید به مقامات ارائه شود.

سرمایه گذاری مشترک

در شرکت‌های سرمایه گذاری مشترک توافقی داخلی بین دو یا چند طرف صورت می‌گیرد به این صورت که در این سرمایه گذاری سود یا زیان حاصله به اشتراک گذاشته می‌شود ولی هر کس به نام شخصی خود تجارت می‌کند.
این نوع شرکت جزو نهادهای قانونی نیست و بنابراین نیازی به هیچ گونه ثبت نام ندارد و از حمایت دولت هم برخوردار نیست.

آژانس بازرگانی

آژانس تجاری به هر توافق نامه ای گفته می شود که به موجب آن یک بازرگان به عنوان نماینده یک شرکت تجاری برای تبلیغ یا توزیع محصولات یا خدمات منصوب شود. تا زمانی که نهاد خارجی طبق قرارداد دولتی در عمان مشغول تجارت نباشد، یک نماینده عمانی ملزم به انجام فعالیت‌های تجاری است. هدف اصلی یک نماینده تجاری صادرات کالا و خدمات به عمان توسط یک تجارت خارجی است.

شرکت سهامی خاص

یک شرکت سهامی خاص می‌تواند حداقل توسط سه سهامدار تشکیل شود. شرکت هایی که سهام خود را به صورت عمومی و در بورس معامله می‌کنند به عنوان سهامی عام شناخته می‌شوند و در مقابل شرکت هایی که سهام خود را به مردم عرضه نمی کنند به عنوان شرکت‌های سهامی خاص شناخته می‌شوند. این شرکت‌ها می‌توانند توسط مشاغلی بوجود بیایند که می‌خواهند در سرمایه گذاری کلان یا جذب سرمایه مشارکت داشته باشند.

شرکت هلدینگ

شرکت هلدینگ نهادی است که حداقل 51٪ سهام یک یا چند شرکت سهامی یا با مسئولیت محدود را در اختیار دارد. ما توصیه می‌کنیم یک شرکت هولدینگ را برای پروژه هایی شامل سرمایه گذاری‌های ثبت کنید.

دفتر شعبه

یک شعبه خارجی به اشخاص حقوقی و اشخاص غیر عمانی پیشنهاد می دهد که با حضور قانونی محدود در عمان تجارت کنند. دفتر شعبه اساساً ردپای شرکت خارجی در عمان است که اجازه می دهد فعالیت های بسیار محدودی در عمان انجام شود.

شرکت انحصاری

شرکت انحصاری یا یک شرکت یک نفره می‌تواند با یک مدیر انحصاری و بدون پرداخت حداقل سرمایه مورد نیاز ایجاد شود. انتظار می‌رود یک شرکت انحصاری به مکانی عالی برای مهاجران و خارجی هایی که مایل به تجارت در عمان هستند، تبدیل شود.

شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

شرکتی با حداقل دو سهامدار و بیش از 40 سهامدار است و یک گزینه محبوب برای مشاغل کوچک و متوسط ​​است. این شرکت برای ثبت باید یک سهامدار و شهروند عمانی، عضو شورای همکاری خلیج فارس یا شهروند ایالات متحده داشته باشد و همچنین بیش از۳۰℅ از سهام باید به این فرد تعلق داشته باشد. هزینه مورد نیاز برای ثبت این شرکت تقریباً برابر با ۱۵۰,۰۰۰ ریال عمان است.

دفتر نمایندگی بازرگانی

در صورتی که هدف اصلی از تثبیت شرکت خارجی در عمان، انجام تحقیقات بازار، تبلیغات، بازاریابی، کارهای تبلیغاتی یا اداری با سایر نهادهای تجاری در عمان باشد، نمایندگی تجاری تأسیس می شود. دفاتر نمایندگی مجاز به انجام فعالیت های تجاری که سودآور هستند، نیستند و واردات آن ها نیز محدود به نمونه هایی است که برای اهداف تبلیغاتی استفاده می شود.

مزایای راه اندازی کسب و کار در عمان


مزایای راه اندازی کسب و کار در عمان به نظر می‌رسد, تجارت در عمان فرصت خوبی برای مهاجران باشد. دلایل مختلفی برای شروع کار در عمان وجود دارد که هر کدام مزایای زیر را به همراه دارند:

 • یک مکان تجاری استراتژیک
 • در دسترس بودن منابع طبیعی
 • توسعه سریع اقتصاد
 • حمایت دولت برای تقویت مشاغل جدید
 • بدون مالیات شخصی
 • تجارت نوظهور در بخش غیرنفتی

شرایط اصلی برای ثبت شرکت در عمان

 • وجود حداقل 2 سهامدار
 • وجود حداقل 1 مدیر (هر ملیت)
 • آدرس دفتر ثبت شده
 • حداقل سرمایه مورد نیاز 150،000 ریال عمان (OMR)
ثبت شرکت در عمان

مراحل ثبت شرکت عمان

درست مانند سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، روند ثبت شرکت عمان نیاز به طی چندین مرحله اساسی دارد. قبل از اینکه به سراغ مراحل ثبت شرکت برویم، بیایید نگاهی به الزامات اساسی آن بیندازیم.

ثبت شرکت در عمان فرایندی است که در آن به نهاد تجاری یک بستر فیزیکی داده می‌شود. برای شروع روند، مراحل خاصی وجود دارد که باید بر این اساس دنبال شوند. مراحل مربوط به ثبت شرکت و همچنین فرآیند پس از ثبت که باید پس از تصمیم به راه اندازی شرکت در عمان، آنها را دنبال کنید، در زیر آورده شده است.
مراحل گفته شده روند ثبت شرکت خارجی در عمان به عنوان شرکت سهامی خاص یا هر نوع شرکت دیگری تحت قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI Law) است.


1 : در مورد نام تجاری تصمیم بگیرید


نام تجاری باید منحصر به فرد و مربوط به تجارت شما باشد. در مورد یک نام تصمیم بگیرید و آن را به وزارت تجارت و صنعت MCI)) ارائه دهید. به یاد داشته باشید که این نام نمی تواند همانند نام هایی که در حال حاضر وجود دارد، باشد و باید منحصر به فرد باشد. کلمات و اصطلاحات ممنوعه ای در عمان تکذیب شده اند که نمی توانند در لایحه نام سازمانها جای گیرند. در صورت عدم تأیید اسامی توسط وزارت بازرگانی و صنایع، سرمایه گذاران خارجی باید اسامی جایگزین جدید ارائه دهند.

2 : اسناد ثبت شرکت را ارسال کنید
 • تفاهم نامه و اساسنامه
 • گواهی ثبت مالیات
 • ویزا و پاسپورت سهامداران
 • شناسنامه سهامداران
 • گواهی سپرده اولیه
 • گواهی عضویت اتاق بازرگانی و صنایع
 • فرم ثبت شرکت ثبت شده

3 : افتتاح حساب سرمایه
در غیر این صورت روند ثبت نام متوقف می‌شود.

4 : ثبت نام در اتاق بازرگانی
در اتاق تجارت و صنعت عمان (OCCI) ثبت نام کنید.

5 : ثبت شرکت
این مرحله شامل ارسال مدارک ضروری زیر است:

 • فرمهای افتتاحیه قانونی
 • تصویب شهرداری
 • گواهی سرمایه سهام
 • داشتن مهر و نشانی سازمان (شامل نام و لوگو)


ثبت شرکت در عمان

فرآیندهای پس از ثبت شرکت در عمان

 • برای ویزا اقدام کنید : مرحله بعدی پس از فرآیند ثبت، درخواست خدمات ویزا برای همه کارمندان خود است. برای این منظور می‌توانید با مشاوران ویزا حرف بزنید تا با سرعت بیشتری از خدمات ویزا بهره مند شوند.
 • ثبت نام کارمندان : کارمندان باید به عنوان بخشی از نهاد تجاری شناخته شوند و ثبت نام کارکنان تحت نام شرکت اجباری است.
 • تبدیل حساب بانکی : حساب سرمایه تجاری باید به حساب جاری تبدیل شود تا معاملات تجاری آسان شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در عمان • اساسنامه شرکت
 • شناسنامه و کپی پاسپورت سهامداران
 • شناسنامه و کپی پاسپورت کلیه امضا کنندگان مجاز
 • گواهی سپرده سرمایه اولیه در بانک
 • کلیه امضاها و اسامی امضا کنندگان مجاز (همه ی امضاکنندگان باید در یک فرم مجاز، معرفی و تأیید شوند)
 • فرم‌های استاندارد ثبت شرکت
 • گواهی وابستگی اتاق بازرگانی و صنایع
ثبت شرکت در عمان


چرا در عمان کسب و کار راه اندازی کنیم؟

عمان تحول خارق العاده ای در ساختار اجتماعی و اقتصادی ایجاد کرده است. این کشور درآمد زیادی از تولید نفت دریافت می‌کند که اقتصاد آن را تامین می‌کند. اکنون تنوع سازی با توجه به گردشگری که منبع اصلی درآمد عمان است، در اولویت دولت قرار دارد. جدا از این، عمان چندین منطقه آزاد برای افزایش تجارت بین المللی به این کشور و ایجاد تنوع در اقتصاد، فراتر از صنعت نفت ایجاد کرده است.
مناطق آزاد تجاری در المازونه، صحار، صلاله و الدقم واقع شده اند. صنایع مجاز به فعالیت در مناطق آزاد تجاری شامل تولید، واردات و صادرات، انبارداری و ذخیره سازی، مونتاژ و ساخت می‌باشد.

سوالات متداول
هزینه پروانه شهرداری براساس ارزش اجاره و فعالیت‌های شرکت است.
هزینه گمرک عمان 20 دلار است.
فرم درخواست ثبت دفتر شعبه
نسخه های کپی معتبر یادداشت و اساسنامه
گواهی تاسیس شرکت
نامه مجوز از دفتر اصلی به مدیر شعبه
اگر به دنبال تجارت در عمان هستید ، ممکن است بخواهید در بخشهای زیر سرمایه گذاری کنید.
بخش حسابداری و مالی
مشاور املاک
فروشگاه های کالا حوزه دیجیتال و فناوری
کشاورزی و زراعت
استخراج معادن
غذا و نوشیدنی
هزینه ثبت شرکت:  1550-1050 ریال عمان  
مجوز تدارکات / بازرگانی: 385 ریال عمان (سالانه)
پروانه ساخت / صنعتی: 385 ریال عمان (سالانه)
ویزای 2 ساله: 201 ریال عمان
شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، مشارکت محدود، آژانس بازرگانی، دفتر شعبه و دفتر نمایندگی، از جمله شرکت هایی هستند که می توانید در عمان تاسیس نمایید.
ثبت شرکت در عمان به تنهایی نمی تواند موجب اخذ تابعیت، پاسپورت و اقامت دائم گردد.
مهاجرانی که حداقل اقامت آن ها در عمان 2 سال است، اکنون می توانند آپارتمانهایی را در ساختمانهای چند طبقه در استان مسقط خریداری کنند.
فردی که ویزای کار برای او درخواست می شود نباید کمتر از 21 سال یا بالاتر از 60 سال سن داشته باشد. مشخصات افراد باید همان چیزی باشد که در مجوز کار صادر شده توسط وزارت نیروی انسانی ذکر شده است. شغل ذکر شده در درخواست ویزا همانند مجوز کار خواهد بود.
عمان ویزا ویزای عمان ثبت شرکت در عمان هزینه ثبت شرکت در عمان مدارک ثبت شرکت در عمان شرایط ثبت شرکت در عمان

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه، بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info