تغییر جستجو
کشور مقصد
نوع ویزا
نوع ورود

ویزای قبرس

یکی از پرطرفدارترین کشورهای توریستی که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است، کشور قبرس می باشد. جمهوری قبرس بعد از جزایر ساردینیا و سیسیل با مساحت 9251 کیلومتر مربع به عنوان سومین جریزه بزرگ در دریای مدیترانه در مسیر سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است. پایتخت این کشور که به عنوان پرجمعیت‌ ترین شهر آن محسوب می شود، شهر نیکوزیا نام دارد.
مردم در بخش شمالی قبرس به زبان ترکی و در بخش جنوبی به زبان یونانی صحبت می کنند. قدمت ده هزار ساله، آب و هوای معتدل، طبیعت بسیار زیبا و مکان های جذاب و دیدنی صنعت توریستم و گردشگری جمهوری قبرس را رونق بخشیده است و سالیانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا این کشور را برای مسافرت و گذرندان تعطیلات انتخاب می کنند.

متاسفانه!
در مسیر مورد نظر شما هنوز ویزایی تعریف نشده است

اگر قصد درخواست ویزا دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا پیگیری شود.

انواع ویزای قبرس و قیمت ویزای قبرس

انواع ویزای قبرس

متقاضیانی که قصد سفر به کشور قبرس را دارند، باید ویزایی متناسب با هدف خود را دریافت کنند. متقاضی برای دریافت انواع ویزای قبرس باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در روزی که مقرر شده، به سفارت قبرس تحویل دهد. بعد از اینکه مدارک به سفارت قبرس تحویل داده شد، با متقاضی مصاحبه می شود و درخواست او مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضی پس از تایید درخواستش بر اساس هدفش از سفر، ویزای متناسب را دریافت کرده و عازم قبرس می شود‌.‌ همانطور که در بخش مقدمه نیز ذکر کردیم، کشور قبرس به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است و جزء کشورهای منطقه شینگن به شمار می رود، بنابراین با اخذ ویزای قبرس می توان به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کرد. در ادامه برخی از انواع ویزای قبرس مانند ویزای کاری قبرس، ویزای توریستی قبرس، ویزای تحصیلی قبرس و ویزای قبرس برای ایرانیان را معرفی کرده و درباره مدارک مورد نیاز آن‌ ها توضیح خواهیم داد.

ویزای قبرس

ویزای کار قبرس

یکی از انواع ویزای قبرس ویزای کار قبرس می باشد. اگر می خواهید برای کار به قبرس شمالی مهاجرت کنید، ابتدا به صورت توریستی عازم این کشور شوید و طی این سفر شرایط موجود در بازار کار قبرس را مورد ارزیابی قرار دهید. با مصاحبه های حضوری می توان شرایط کار تمام وقت را سنجید و همچنین با نحوه دریافت مجوز کار را به صورت قانونی آشنا شد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که باید به زبان ترکی استانبولی نیز مسلط باشید و سطح معلومات و مهارت خود را در زبان ترکی استانبولی افزایش دهید.

عواملی مانند مدارک، گواهی های کسب مهارت و سوابق کاری در اخذ ویزای قبرس و گرفتن مجوز کار در این کشور برای استخدام در بازار کار بسیار تاثیر گذار هستند. اگر قصد دارید به قبرس جنوبی مهاجرت کنید و به دنبال اخذ ویزای کار قبرس هستید، به این نکته توجه داشته باشید که قوانین کار در قبرس جنوبی به عنوان بخش یونانی این کشور به قوانین کار در کشورهای اروپایی بسیار شباهت دارد. در جذب نیروی کار معمولا شهروندان بومی، کسانی که کارت اقامت دارند و شهروندان اروپایی از کشورهای همسایه مانند کرواسی و رومانی برای استخدام در اولویت هستند. 

برای درخواست ویزای کار قبرس باید از طرف یک کارفرمای اروپایی در قبرس جنوبی برای شما یک جاب آفر یا دعوتنامه کار ارسال شود. روش دیگر برای کار قانونی در قبرس این است که معرفی نامه ای با اعتبار را برای شرکت یا کمپانی بومی خود به یک شرکت مرتبط در قبرس ارائه دهید. اقدام برای دریافت ویزای کار قبرس برای کسانی که دارای یک جاب آفر یا دعوتنامه کاری معتبر و قانونی نیستند، کاری بیهوده محسوب می شود. پس از دریافت دعوتنامه کاری باید به سفارت قبرس مراجعه کنید و درخواست ویزای قبرس را به سفارت تحویل دهید تا مجوز قانونی کار و اقامت طولانی در این کشور برای شما صادر شود. مدت زمان مجوز کار و اقامت در قبرس جنوبی یک سال است. البته می توان این مدت را بعد از یک سال مجددا تمدید کرد. تمدید مجوز کار و اقامت در صورتی امکان پذیر است که کارفرمای شرکت خارجی از فعالیت های کاری شما رضایت کافی داشته باشد. 

برای کار در بازار کار قبرس جنوبی حداقل باید با یکی از زبان های متدوال آن یعنی زبان انگلیسی و یونانی به خوبی آشنا باشید. در صورت عدم تسلط به این زبان ها  قبل از مهاجرت در دوره های آموزشی زبان انگلیسی و یونانی شرکت کنید و مدارک زبان را دریافت نمایید. داشتن مدرک زبان برای کار قانونی در قبرس بسیار پر اهمیت است. داشتن کارت اقامت و ویزای طولانی مدت برای کار در قبرس جنوبی به مهاجران اجازه می دهد که به چند کشور اروپایی مانند بلغارستان، کرواسی و رومانی نیز بدون دریافت مجدد ویزای این کشورها اجازه ورود داشته باشند. کسانی که بتوانند برای پنج سال پی در پی کارت اقامت و ویزای کار قبرس را تمدید کنند، می توانند نسبت به درخواست کارت اقامت دائم در این کشور اقدام نمایند‌. مدت اعتبار ویزای کار قبرس یک سال است. با تمدید قرارداد کاری می توان ویزای و مجوز کار در این کشور را نیز تمدید کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار قبرس

 • اصل و کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی بیومتریک جدید
 • ترجمه سابقه کار در کشور مبدا
 • فرم درخواست ویزا
 • ترجمه سابقه بیمه تامین اجتماعی
 • ترجمه فیش حقوقی متقاضی
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • ترجمه مدارک مربوط به تحصیل و کار
 • ترجمه گواهی مهارتی
 • دعوت نامه همکاری یا جاب آفر شرکت های معتبر اروپایی
 • ترجمه مدارک ملکی و مالی
 • ترجمه مدارک مربوط به ازدواج در صورت متاهل بودن متقاضی
 • رسید پرداخت شده هزینه های ویزای قبرس
 • برگه رزرو وقت در سفارت قبرس
 • رزرو بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت
 • رزرو هتل
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • معرفی نامه کارفرمای سابق
 • یکی از مدارک زبان های انگلیسی یا یونانی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
مدارک ویزای قبرس برای ایرانیان

فرم در خواست ویزای قبرس

همه افراد برای ورود به قبرس جنوبی نیاز به ویزا دارند و حتما باید مدارک مورد نیاز را آماده کنند. یکی از مهمترین مدارک فرم درخواست ویزای قبرس است که باید به درستی توسط متقاضی تکمیل گردد. موارد موجود در فرم درخواست ویزای قبرس شامل نام، نام خانوادگی، نام خانوادگی قبلی در صورت تغییر، ملیت کنونی، ملیت قبلی، وضعیت تاهل، نام و نام خانوادگی مادر، شغل، نام محل کار، در صورت داشتن اقامت کشور دیگری به جز ایران باید کپی کارت اقامت یا پاسپورت خارجی ارسال گردد، آدرس و شماره تلفن محل کار، برای دانش آموزان و دانشجویان باید نام مدرسه و دانشگاه به همراه تلفن درج شود، نام کشورهایی که در سه سال اخیر متقاضی به آن ها سفر کرده است، پاسخ به این سوال که آیا قبلا به کشور قبرس سفر کرده اید یا خیر، نام و نام خانوادگی همسر، آدرس منزل و شماره تلفن و در نهایت درج تاریخ و امضای متقاضی می باشد.

لازم به ذکر است که بدانید تمام اطلاعاتی که در قالب فرم درخواست ویزای قبرس در اختیار سفارت قرار می دهید به صورت کاملا محرمانه است و در جایی منتشر نمی شود. در پاسخ به تمام سوالات موجود در فرم درخواست باید صادقانه رفتار کنید، زیرا عدم صداقت و درست نبودن پاسخ ها باعث رد درخواست ویزای قبرس خواهد شد. هیچ یک از سوالات موجود در فرم نباید بدون پاسخ باقی بماند، ذکر تاریخ و امضای آن را نیز به هیچ وجه فراموش نکنید.

ویزای قبرس برای ایرانیان

شهروندان ایرانی برای سفر توریستی به قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزای قبرس ندارند و از طریق مراجعه به آژانس های مسافرتی تا سی روز با استفاده از پاسپورت می توانند از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن کنند. البته برای اموری مانند ادامه تحصیل، کار و سرمایه گذاری در قبرس شمالی به اخذ ویزا برای اقامت موقت در این کشور نیاز است. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان برای تحصیل و کار و سرمایه گذاری در بخش املاک قبرس شمالی را انتخاب می کنند.

برخلاف قبرس شمالی به عنوان بخش ترک نشین این کشور، برای مسافرت توریستی به بخش قبرس جنوبی یا یونانی حتما باید از طریق سفارت قبرس و ارائه فرم درخواست نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند. ایرانیان با استفاده از پاسپورت و ویزای قبرس شمالی نمی توانند به قبرس جنوبی سفر کنند. کسانی که دعوت نامه ندارند و با استفاده از تورهای مسافرتی می خواهند به قبرس مسافرت کنند، با تمام مدارک خود را به همراه فرم درخواست ویزا به مسئول کنسول سفارت قبرس در ایران تحویل دهند. برای سفرهای گروهی آژانس مسافرتی مسئولیت تحویل مدارک افراد را به کنسول سفارت خانه بر عهده دارد.

ویزای توریستی قبرس

ویزای توریستی قبرس

همانطور که اشاره کردیم قوانین قبرس شمالی به تبعیت از کشور ترکیه وضع شده است و شهروندان ایرانی برای سفر توریستی به این کشور به اخذ ویزای توریستی نیازی ندارند. اما برای دریافت ویزای توریستی برای مسافرت به قبرس جنوبی باید به سفارت قبرس در ایران مراجعه کنند و پس ارائه مدارک و پرداخت کردن هزینه ویزای توریستی به قبرس را دریافت نمایند. کنسول سفارتخانه قبرس در تهران روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت هشت و نیم الی  یازده خدمات خود را به افرادی که قصد دریافت ویزای قبرس را دارند، ارائه می دهد. البته پیشنهاد می کنیم که برای پیگیری امور اخذ ویزای قبرس به کارگزاری خدمات BLS مراجعه کنید. آدرس کارگزاری BLS عبارت است از: تهران، خیابان پاسداران شمالی، نبش خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس، طبقه دوازده. 

برای آگاهی از روزها و ساعات کاری کارگزاری به سایت سفارت جمهوری قبرس مراجعه کنید و برای ترجمه مدارک و آماده سازی آن ها برای دریافت ویزای توریستی به قبرس وقت رزرو کنید. برای تحویل مدارک ویزای قبرس به کارگزاری BLS می توانید از ساعت هشت و نیم صبح تا دو بعد از ظهر روزهای یکشنبه الی پنج شنبه به کارگذاری مراجعه کنید. طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت سفارت جمهوری قبرس در تهران برای درخواست ویزای توریستی قبرس جنوبی هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی می توان از طریق آژانس هایی که توسط سفارت تایید شده اند، اقدام کرد.

برای کسانی که در پاسپورت خود مهر قبرس شمالی داشته باشند، امکان دریافت ویزای توریستی به قبرس جنوبی وجود ندارد. این مسئله برای کشورهایی مانند یونان و ایتالیا  که در حوزه شینگن قرار دارند، نیز صادق است. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی باید نسبت به تعویض پاسپورت خود اقدام کنید و با یک پاسپورت جدید به کارگزاری مراجعه نمایید. ویزای توریستی به قبرس برای یک بار و با اعتبار دو هفته ای صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی قبرس

 • پرداخت هزینه ویزای قبرس
 • پرداخت هزینه انگشت نگاری
 • رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل
 • ترجمه مدارک ملکی و مالی
 • دو قطعه عکس رنگی بیومتریک
 • نامه تمکن مالی از یک بانک معتبر
 • اصل و کپی پاسپورت دارای اعتبار شش ماهه
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • فرم درخواست ویزای توریستی به همراه امضای متقاضی
 • رزرو وقت از سفارت جمهوری قبرس یا کارگزاری BLS
 • ویزاها و پاسپورت های قبلی جهت بررسی تراول هیستوری

کسانی که برای دیدار با دوستان یا خانواده خود که مقیم قبرس هستند ویزای توریستی دریافت می کنند، نیازی به رزرو هتل ندارند. اما باید به جای رزرو هتل کپی کارت شناسایی یا پاسپورت خانواده یا دوستان مقیم قبرس را به سفارت ارائه دهند. با این اقدام فرد دعوت کننده از شما به سفارت متعهد می شود که هزینه حضور شما در قبرس را تقبل کرده است. اگر درخواست ویزای توریستی به قبرس بنا به هر دلیلی از طرف کنسول سفارتخانه قبرس رد شود، هزینه ویزا به حساب متقاضی بر نخواهد گشت. برای افراد زیر هجده سال ارائه رضایت نامه والدین ضروری می باشد.

به طور کلی بررسی مدارک توسط سفارت سه تا هفت روز کاری طول می کشد. به همین دلیل طبق این مدت زمان باید برنامه سفر خود و زمان رزو بلیط هواپیما و هتل را برنامه ریزی کنید. برای پاسپورت های دارای اعتبار شینگن نیازی به اخذ ویزای توریستی قبرس نیست و با این پاسپورت می توان به قبرس جنوبی سفر کرد. پس از دریافت ویزای توریستی به قبرس امکان سفر به کشورهاز کرواسی، رومانی و بلغارستان نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی قبرس

اگر قبرس شمالی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، نیازی به اخذ ویزای تحصیلی قبرس ندارید. زیرا دانشگاه های قبرس شمالی همانند دانشگاه های ترکیه از دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی دریافت نمی کنند. برای ادامه تحصیل در قبرس شمالی فقط کافیست نامه پذیرش تحصیلی را ارائه داده و آزمون های ورودی را پشت سر بگذارید و در نهایت در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید. مدارک تحصیلی قبرس شمالی اعتبار بالایی دارند‌ و با استفاده از آن می توان به دانشگاه های بین المللی در کشورهای اروپایی انتقال یافت. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی کمتر است. 


کسانی که تمایل دارند در دانشگاه های قبرس جنوبی به تحصیلات خود ادامه دهند، قبل از هر اقدامی باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند و اطلاعات لازم را درباره شرایط پذیرش دانشجوهای خارجی کسب کنند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در قبرس جنوبی شامل کپی پاسپورت، تکمیل فرم درخواست پذیرش، ترجمه مدارک تحصیلی با ریز نمرات، ترجمه مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه، انگیزه نامه دانشجو به همراه برنامه تحصیلی، توصیه نامه اساتید، بیمه سلامت برای دانشگاه هایی که آن را درخواست کرده اند، می باشد.

مدارک مالی و تحصیلی باید به صورت ضرب العجل به دانشگاه مورد نظر ارسال شود. در صورت پذیرش از طرف دپارتمان پذیرش ایمیلی به دانشجو ارسال خواهد شد. با موافقت درخواست نامه ای با عنوان پذیرش تحصیلی به دانشجو ارسال می شود. دانشجو باید از نامه دریافتی پرینت گرفته و به سایت کارگزاری BLS مراجعه کند تا درخواست خود را مبنی بر حضور در سفارت قبرس ارسال نماید. با مراجعه به سفارت باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس را تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس

 • اصل و کپی پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
 • دو قطعه عکس رنگی بیومتریک
 • فرم درخواست ویرای تحصیلی به همراه امضای متقاضی
 • ترجمه مدارک تحصیلی  به همراه ریز نمرات
 • نامه تمکن مالی بانکی در سه ماه پایانی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی در قبرس
 • هزینه خدمات کارگزاری BLS
 • گواهی عدم پیشینه متقاضی تحصیل در قبرس
 • مصاحبه حضوری
 • برنامه تحصیلی قانع کننده
 • سابقه کاری در زمینه تحصیل
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل و کار
 • سوابق ویزاهای قبلی متقاضی برای سفر به قبرس

لازم است بدانید که ویزای تحصیلی قبرس جزء ویزاهای بلند مدت است و به دانشجو امکان حضور در قبرس را تا پایان دوره تحصیلی می دهد. برای تحصیل در دانشگاه های قبرس باید به زبان انگلیسی یا یونانی مسلط باشید. دانشجویان بین المللی باید در آزمون های ورودی قبول شوند و در جلسات مصاحبه دانشگاه شرکت کنند. اگر مدت زیادی از دریافت اخرین مدرک تحصیلی دانشجو گذشته باشد، برای پذیرش در دانشگاه های قبرس مشکلی پیش نمی آید اما قطعا در دریافت ویزای تحصیلی قبرس به مشکلاتی بر می خورد. بررسی مدارک و در خواست ویزا برای تحصیلی در سفارت قبرس یک الی دو ماه به طول می انجامد. پس از تایید سفارت یک ایمیلی به متقاضی ارسال می شود تا با در دست داشتن پاسپورت به سفارت برود و برچسب ویزای تحصیلی قبرس را دریافت کند. به خانواده دانشجویانی که در قبرس جنوبی مشغول به تحصیل هستند، اجازه اقامت دائمی داده نمی شود.

دیدنی های قبرس

از دیدنی های جذاب و منحصر به فرد این کشور می توان به ساحل لاک پشت، بندر و قلعه گیرنه، جزیره کارپاس، کلیسای بارناباس، مسجد لالا مصطفی پاشا، مسجد سلیمیه و غیره اشاره کرد. اگر قصد سفر به قبرس جنوبی را دارید، باید نسبت به دریافت ویزای قبرس اقدام نمایید. قبرس در اتحادیه اروپا عضو است و به زودی قرار است که به پیمان شینگن بپیوندد. به همین دلیل مقررات سخت گیرانه ای برای صدور ویزا دارد. از آنجایی که مراحل صدور ویزا به عهده کارگزار سفارت این کشور واگذار شده است، تصمیمات نهایی درباره ویزای قبرس به سفارت مربوط است. در این مقاله قصد داریم درباره انواع ویزای قبرس شامل ویزای کاری قبرس، ویزای تحصیلی قبرس، ویزای توریستی به قبرس، ویزای قبرس برای ایرانیان وجزئیات آن‌ ها مانند مدارک و شرایط اخذ انواع ویزای قبرس صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برچسب ها

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info