قیمت

آژانس ارایه دهنده

نوع ویزا

نوع ورودی

مدت زمان تحویل

مدت اقامت

تغییر جستجو
کشور مقصد
نوع ویزا
نوع ورود

ویزا کانادا

اخذ ویزای کانادا چه به صورت ویزای موقت کانادا چه اقامت دائم کانادا آرزوی بسیاری از افراد سراسر جهان است. کانادا یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان برای مهاجرت و سکونت می‌باشد. دولت های فدرال و استانی کانادا، پیوسته برنامه‌های خود را بروزرسانی می‌کنند تا اطمینان حاصل نمایند که مهاجرت به کانادا هم به نفع تازه واردین و هم به نفع کشور کانادا باشد. انواع ویزا کانادا را می‌توان به دو دسته ویزای موقت کانادا و ویزای دائم کانادا تقسیم کرد. هر یک از این گروه‌های اصلی ویزای کانادا ، ویزاهای مختص به خود را دارند که در این مقاله می توانید لیست کاملی از انواع ویزای کانادا را مرور کنید.

نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
4 سال
مدت زمان تحویل
180 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: تکماه پرواز پایتخت
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
4 سال
مدت زمان تحویل
180 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: تکماه پرواز پایتخت
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
5 سال
مدت زمان تحویل
90 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: تکماه پرواز پایتخت
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
14 روز
مدت زمان تحویل
45 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: ملک بال جهان
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
6 ماه
مدت زمان تحویل
14 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: قصران گشت
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
3 سال
مدت زمان تحویل
45 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: آذرگشت آسمان
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
6 ماه
مدت زمان تحویل
90 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: طاهافلای
نوع ورود
یک بار ورود
مدت اقامت
3 ماه
مدت زمان تحویل
92 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: الماس نشان
نوع ورود
چند بار ورود
مدت اقامت
6 ماه
مدت زمان تحویل
6 روز کاری
آژانس ارائه دهنده: نیلاگشت الهیه

انواع ویزای کانادا و قیمت ویزای کانادا

یک اصل مهم در اخذ ویزای کانادا پیش شرط دریافت ویزای کانادا در زیر گروه‌های ویزای موقت کانادا مانند ویزاهای دانشجویی یا ویزای کار یا ویزای توریستی این است که متقاضی قصد ترک کشور کانادا در پایان ویزای خود را داشته باشد. در این راستا باید سناریو و برنامه ریزی شما طوری باشد که بتوانید آفیسر را قانع کنید. در غیر اینصورت او ویزای کانادا شما را مردود میکند. در حال حاضر بیش از ۵۰ برنامه برای مهاجرت به کانادا در دسترس است. به این دلیل، ممکن است مسیر هر فرد برای اخذ ویزای کانادا منحصر به فرد و متمایز باشد. متاسفانه بسیاری از موسسات و آژانس‌ها بدون داشتن مجوزهای لازم که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شوند، اقدام به ارایه خدمات غیر قانونی ویزای کانادا می‌نمایند. جهت جلوگیری از اتلاف هرگونه زمان، هزینه و همچنین ایجاد کسب اطمینان از صحت انجام پروسه ویزای کانادا، پیش از شروع مراحل اجرایی، از وبسایت انجمن نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا (iccrc) نام مشاور خود را جستجو کنید.
 https://iccrc-crcic.ca/find-a-professional

انواع ویزای کانادا

  ویزای کانادا شامل دو نوع ویزای دائم کانادا و ویزای موقت کانادا میباشد.

ویزای موقت کانادا

ویزای کانادا از طریق تحصیلی
ویزای کانادا از طریق کار
ویزای توریستی کانادا\

ویزای دائم کانادا

ویزای کانادا از طریق تخصص
ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری
ویزای کانادا در برنامه های مهاجرت استانی
ویزای کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی
ویزای کانادا از طریق برنامه تجربه کبکی (PEQ)
ویزای کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

دلایل ریجکت ویزای کانادا

هر پرونده ای که ریجکت شود، در قبال آن آفیسر موظف به صدور نامه مکتوب با ذکر دلایل کلی مردود شدن ویزای متقاضی میباشد. در این نامه آفیسر گزینه یا گزینه هایی که به نظر او متقاضی نتوانسته او را قانع کند علامت میزند و نامه را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی قرار میدهد. معمولا نامه ریجکت سفارت کانادا تا یک هفته پس از انگشت نگاری صادر میشود.
به طور کلی علت مردود شدن ویزای کانادا این است که آفیسر قانع نمیشود که قصد شما از ماندن در کانادا موقت است و او بر این عقیده است که شما قصد اقامت بلند داشتن در کانادا را دارید. البته گاها وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک موجب ریجکتی ویزای کاناداست. موارد زیادی در تصمیم آفیسر برای صدور یا ریجکت ویزا دخیل هستند. به طور مثال متقاضی که ۴۰ سال دارد و دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان هم ندارد، او متاهل بوده و همزمان برای خود ویزای دانشجویی و برای همسر و فرزندش ویزای همراه درخواست کرده است. پرونده ایشان توسط آفیسر مردود اعلام شده زیرا آفیسر شک دارد که قصد متقاضی از مهاجرت به کانادا موقت باشد. به همین دلیل متقاضی را به دلیل عدم ارائه برنامه تحصیلی مناسب و عدم قانع شدن در خصوص بازگشت او در پایان تحصیل مردود کرده است. اگر شما درخواست ویزای توریستی کانادا بدهید و آفیسر قانع نشود که قصد اصلی شما بازدید از کاناداست، او ویزای کانادا شما را مردود خواهد کرد.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

 • نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
 • ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده شما
 • هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد
 • اثبات شود شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید
 • سابقه سفرهای قبلی شما
 • نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
 • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
 • پیوند های شما با کشور مبدا

ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

معمولا در هنگام ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی متن این چنین دریافت میکند: بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد. شما باید به ویزا آفیسر نشان دهید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هستید و همچنین باید اثبات کنید که دارای بودجه کافی برای پرداخت هزینه های شهریه و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید. پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، بنده قانع نشدم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا میباشید. به همین دلیل ویزای تحصیلی شما را مردود اعلام میکنم.

دلیل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به خاطر یکی یا چند مورد از موارد زیر است:

 • شما اثبات نکردید که دارای بودجه کافی برای تحصیل و زندگی و بازگشت به کشور خود هستید.
 • شما مرا قانع نکردید که پس از اتمام دوره کانادا را ترک خواهید کرد.
 • شما تمام مدارک را ارسال نکرده اید.
 • بر اساس مدارک و فرم های ارسالی من قانع نشدم که شما همه موارد را به درستی تکمیل کرده باشید.
 • برنامه تحصیلی شما مشخص نیست
 • پیوندهای شما با کشور مبدا

ریجکت ویزای همراه دانشجو

همراه دانشجویان در کانادا میتوانند به صورت قانونی درخواست ویزای کار بدهند. همچنین فرزندان متقاضی امکان درخواست ویزا همراه را دارند. اما مردودی در ویزای همراهان بیش از ویزاهای دیگر مشاهده میشود. یکی از انواع مردودی هایی که در متقاضیان ویزای همراه دانشجویی زیاد دیده میشود، ریجکت ویزای کار همراه دانشجویان است. ما موکلین بسیاری داریم که در اخذ ویزای open work permit برای همراه ناکام مانده اند. در این خصوص نیز نحوه تنظیم سناریو ویزا حائز اهمیت میباشد. زیرا همراهی همسر میتواند این نشانه را برای آفیسر تقویت کند که متقاضی و همراه اون قصد ترک کانادا در پایان تحصیل را ندارند و این موضوع میتواند منجر به مردودی پرونده شود.جهت جلوگیری از این موضوع، لیستی از مسائل را متقاضی باید رعایت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد بهتر است با مشاورین خبره مشورت کنید.

سوالات متداول درباره ویزای کانادا

آیا ویزای کانادا یک بار ورود می باشد؟ خیر، اخیراً ویزاهای کانادا به صورت مولتی دریافت می‌شود و تا انتهای اعتبار پاسپورت متقاضی اعتبار دارد در صورتی که متقاضی برای یک برنامه خاص (اجرای مسابقات یا فستیوال‌ها و...) قصد سفر داشته باشد ویزا به صورت 1 بار ورود داده می‌شود.
فرآیند جوابگویی سفارت به ویزای متقاضی چه مدت زمان می برد؟ این فرآیند برای افراد مختلف متفاوت می‌باشد از 2 هفته تا 6 ماه زمان می‌برد.
اعتبار ویزای کانادا چه مدت می باشد؟ اعتبار ویزای مسافر به مدت زمان اعتبار پاسپورت بستگی دارد مثلاً اگر شما ویزای مولتی دریافت کردید و پاسپورت شما 2 سال اعتبار دارد مدت زمان ویزای شما هم 2 سال می‌باشد.
وقت انگشت نگاری از کدام کشور گرفته شود بهتر است؟ دریافت وقت انگشت‌نگاری به درخواست متقاضی انتخاب می‌شود و کشورهای اعلام شده‌ی همسایه با هم تفاوتی در ویزادهی ندارد اما به درخواست مسافرین معمولاً از دبی و آنکارا انجام می‌گردد.
چه مدت بعد از ارسال مدارک به صورت آنلاین برای سفارت باید جهت انجام انگشت نگاری اقدام کرد؟ پس از دریافت ایمیل از سفارت شما باید طی 30 روز به کشور مربوطه سفر کنید.
آیا پیکاپ پاسپورت باید از همان کشوری که وقت دریافت شده انجام گیرد؟ خیر الزاماً نباید از همان کشور باشد می‌تواند از همان کشور یا از آنکارا (در صورتی که روی برگه جواب سفارت 2 بارکد خورده باشد) انجام گردد.
پس از هربار ورود چه مدت می توانیم در کانادا اقامت داشته باشیم؟ معمولاً اجازه اقامت شما در هر بار ورود 6 ماه است به غیر از سوپر ویزاها که 2 سال می‌توانند اقامت داشته باشد.
آیا ممکن است سفارت، علاوه بر مدارک خواسته شده در چک لیست، از متقاضی بخواهد مدارک بیشتری ارائه دهد؟ بله، بعد از بررسی مدارک توسط سفارت، با توجه به شرایط متقاضی و تصمیم کنسول‌گری کانادا، ممکن است از متقاضی مدارک بیشتری برای ارائه درخواست شود.
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info