تغییر جستجو
کشور مقصد
نوع ویزا
نوع ورود

ویزای سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی واقع در شمال اروپا در همسایگی نروژ و فنلاند، دارای ده میلیون نفر جمعیت و از نظر مساحت رتبه پنجم قاره اروپا را به خود اختصاص داده است. حدود 2.5 میلیون نفر از جمعیت سوئد را افراد خارجی مهاجر تشکیل داده‌اند‌. جاذبه‌های گردشگری،‌ شهرهای باستانی، قصرهای زیبا و باشکوه و صدها جاذبه توریستی دیگر کشور سوئد را به یک بهشت خاطره انگیز برای تعداد از توریست‌ها از کشورهای سراسر دنیا تبدیل کرده است. این کشور از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، فناوری، رفاهی و آموزشی نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد و به عنوان یکی از موفق‌ ترین کشورهای اروپایی در دنیا معرفی می‌ شود. مسافران عازم کشور سوئد را برای اهداف خاصی مانند اقامت دائمی، ادامه تحصیل، مسافرت توریستی، مسافرت تجاری، کار، معالجات پزشکی، دیدن دوستان یا اعضای خانواده مقیم در سوئد و غیره این کشور را برای مسافرت انتخاب می‌کنند.

متاسفانه!
در مسیر مورد نظر شما هنوز ویزایی تعریف نشده است

اگر قصد درخواست ویزا دارید شماره خود را برای ما ارسال کنید تا پیگیری شود.

انواع ویزای سوئد و قیمت ویزای سوئد

ویزای سوئد

ایرانیانی که قصد سفر به کشور سوئد را دارند، باید نسبت به دریافت مجوز ورود یعنی ویزای سوئد اقدام کنند. سوئد یکی از مهمترین اعضای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می باشد. افرادی که موفق شوند ویزای سوئد را دریافت کنند، اجازه دارند که با این ویزا به ۲۷ کشور اروپایی دیگر نیز تا زمان معتبر بودن ویزا مسافرت کنند. ویزای سوئد انواع مختلفی دارد که شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج با یک شهروند سوئدی، ویزای شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی، ویزای ترانزیت، ویزای بازدید از خانواده و دوستان، ویزای پزشکی برای انجام معالجات پزشکی نزد پزشکان سوئدی می‌ باشد. در این مقاله قصد داریم انواع ویزای سوئد را معرفی کنیم، توضیح دهیم که دریافت ویزای سوئد چقدر طول می کشد؟، مدارک مورد نیاز برای ویزای سوئد را نام ببریم و در نهایت راجع به شرایط دریافت پر متقاضی‌ترین و پرطرفدارترین نوع ویزا یعنی ویزای توریستی سوئد صحبت کنیم.

انواع ویزای سوئد

حکومت سوئد برای استقبال از مسافرانی که با اهداف مختلف قصد دارند وارد این کشور شوند، ویزاهای مختلفی را صادر می کند. با استفاده از هر یک از این ویزاها می توان به هدف خود از مسافرت به سوئد دست پیدا کرد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اخذ ویزای سوئد به منزله اجازه اقامت دائم در این کشور نیست، بلکه شرایطی فراهم می شود تا بتوانید به مدتی موقت در این کشور اجازه حضور داشته باشید. اقامت در سوئد فقط در صورت موافقت مهاجرت امکان پذیر است‌. برای موافقت سازمان مهاجرت بهتر است که نسبت به دریافت ویزای توریستی یا ویزای کاری اقدام نمایید. برای افرادی که با دریافت ویزای کاری بتوانند در مدت سه سال یک شغل ثابت داشته باشند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و مالیات نیز پرداخت کنند، امکان اخذ اقامت در سوئد وجود دارد. در ادامه به معرفی انواع ویزای سوئد می‌پردازیم.

انواع ویزای سوئد

ویزای تجاری سوئد

این ویزا به افراد غیر سوئدی اجازه می دهد که در این کشور سرمایه گذاری کنند. علاوه بر سرمایه گذاری امکان راه اندازی یک کار یا خرید و فروش و تجارت نیز با داشتن این ویزا وجود دارد. در واقع با استفاده از این کارها سرمایه های خارجی به کشور سوئد وارد می شود‌. مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا عبارتند از: دعوت نامه یک شرکت سوئدی، آدرس دقیق شرکت به همراه تاریخ بازدید از شرکت، ارائه گواهینامه کارفرما به عنوان اجازه سفر به سوئد، اثبات روابط تجاری بین شرکت ایرانی و سوئدی، بیانیه بانک تجارت، مجوز تجارت، اسناد مالکیت، تفاهم نامه در نسخه اصلی.

ویزای توریستی سوئد

افراد که قصد دارند با مسافرت به سوئد از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن کنند، باید نسبت به دریافت ویزای توریستی اقدام نمایند. این نوع ویزا به مسافران اجازه می دهد که به مدت سه ماه بتوانند در کشور سوئد ساکن باشند‌. مسافران بعد از گذشت نود روز به هیچ عنوان اجازه حضور در سوئد را نخواهند داشت و در صورت سرپیچی از این قانون با مجازات سنگینی روبرو می شوند.

ویزای کاری سوئد

 سوئد فقط برای گردشگری یا تحصیل مناسب نیست بلکه علاوه بر ادامه تحصیل و سفر توریستی ، جوانان زیادی برای کار کردن نیز کشور سوئد را انتخاب می کنند. برای دریافت ویزای کار ابتدا به دنبال یک شغل مناسب در این ‌کشور باشید. این شغل باید با کار فعلی و سوابق تحصیلی شما متناسب باشد. بعد از پیدا کردن کار با کارفرما رابطه کاری برقرار کنید و از او بخواهید که یک دعوتنامه همکاری برای شما ارسال نماید. با استفاده از این دعوتنامه به راحتی می‌توانید با مراجعه به سفارت سوئد در ایران ویزای کار سوئد را دریافت نمایید.

ویزای شهروندی سوئد

برای دریافت ویزای شهروندی قوانین بسیار سختگیرانه ای وجود دارد. متقاضیانی که شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای شهروندی را دارند، بعد از مدت طولانی سکونت در سوئد به عنوان یکی از شهروندان سوئد به شمار می روند و می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

ویزای کاری سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

سوئد به عنوان یکی از کشورهای محبوب برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان ایرانی به شمار می‌ رود. دانشگاه های این کشور از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و رتبه های خوبی را در جهان به خود اختصاص داده اند. برای تحصیل در سوئد یک مرکز آموزشی معتبر را پیدا کنید و با مسئولان آن مرکز ارتباط برقرار نمایید تا برای شما دعوتنامه تحصیلی ارسال کنند. با دعوتنامه تحصیلی به راحتی می توان نسبت به دریافت ویزا اقدام کرد.

ویزای ازدواج سوئد

افرادی که اهل ایران هستند و یا یه فرد سوئدی ازدواج کرده اند، برای مهاجرت به سوئد باید نسبت به دریافت ویزای ازدواج اقدام نمایند. با وجود این ویزا دیگر به عنوان یکی از شهروندان سوئد می توانند در کنار همسر خود در این کشور زندگی کنند‌. مدارک مورد نیاز برای این ویزا شامل گواهی ازدواج سوئد، سوابق خانوادگی سوئدی، اثبات تابعیت سوئد با ارائه کارت شناسایی یا کارت کنسولی می باشد.

ویزای تزانزیت سوئد

با استفاده از ویزای ترانزیت سوئد می توان از طریق این کشور و بدون اقامت در آن و خروج از منطقه حمل و نقل هوایی به یک کشور دیگر عضو منطقه شینگن مسافرت کرد. این ویزا جزء ویزاهای پرکاربرد و رایج نمی باشد. زیرا صدور آن فقط برای اتباع کشورهایی که عضو شینگن نیستند، اجباری است و هیچ یک از اتباع اروپایی به ویزای ترانزیت احتیاج ندارند‌.

ویزای پزشکی سوئد

کسانی که برای درمان بیماری خود مراکز درمانی و پزشکان سوئدی را انتخاب کرده‌ اند، می توانند نسبت به دریافت این ویزا اقرام کنند. مدارک مورد نیاز برای این ویزا شامل گزارش پزشکی، تایید پزشک بیمارستان سوئد، مشخص کردن تاریخ ملاقات با پزشک سوئدی، وضعیت پزشکی بیمار و رسید پرداخت هزینه های پزشکی می باشد.

مدارک ویزای سوئد

ویزای سوئد چقدر طول می کشد؟

برای بررسی ویزای سوئد به طور معمول دو هفته زمان لازم است اما با توجه به شرایط سفارت و کنسول گری سوئد در سایر کشورها این روند ممکن است بین 15 الی 45 روز متغیر باشد و به طول بینجامد. شخص متقاضی ویزا برای دریافت نمودن جواب ویزای سوئد باید با به همراه داشتن رسید درخواست ویزا و همچنین کارت شناسایی معتبر به سفارت سوئد در ایران مراجعه کند. طبق اعلام اداره مهاجرت سوئد متقاضیان دریافت ویزا حتما باید سه ماه قبل از سفر به سوئد درخواست ویزا را به سفارت این کشور اعلام کنند.

در ماه‌های ژانویه و سپتامبر درخواست ویزا برای سوئد افزایش می‌یابد، به همین دلیل مدت زمان صدور ویزای متقاضیان بیشتر از ماه‌های دیگر طول می‌کشد. پس از دریافت ویزا در یک تاریخ مشخص مهلت استفاده از ویزا و اعتبار آن به پایان خواهد رسید. پس از پایان تاریخ اعتبار ویزا مجبور هستید که به ایران بازگردید. برخی از افراد با توجه به شرایط خاصی که دارند باید همچنان در کشور سوئد حضور داشته باشند. برای تمدید ویزا هزینه آن را قبل از پایان مهلت آن به سفارت سوئد پرداخت کنید. هزینه تمدید ویزا برای افراد زیر هجده سال نصف افراد بزرگسال است. لازم به ذکر است که امکان تمدید ویزای تضمینی و فوری در سوئد وجود ندارد.

مدارک لازم برای ویزای سوئد

مدارک مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای سوئد عبارتند از: ترجمه پرینت حساب بانکی در شش ماه اخیر، سربرگ بانک با مهر و امضای بانک و ترجمه نامه استعلام تمکن مالی. متقاضیان سفر به سوئد باید اثبات کنند که برای اقامت در سوئد برای هر روز 48 یورو بودجه به همراه خود دارند‌. ارائه ترجمه اصل و کپی شناسنامه متقاضی نیز برای گرفتن ویزا الزامی می باشد. ترجمه مدارک شناسایی توسط دارالترجمه های رسمی انجام می شود و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیازی ندارد. ارائه اسناد ملکی جهت دریافت ویزای شینگن یک موضوع اختیاری می باشد.

ارائه تاریخچه سفر شامل کپی صفحه های پاسپورت قبلی است که مهر ویزا روی آن درج شده و به عنوان سابقه سفر به سوئد محسوب می شود. دو قطعه عکس پرسنلی جدید و بدون ویرایش، داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار شش ماهه، ضمیمه کردن دعوتنامه ها به پرونده، ارائه تصویر پاسپورت یا کارت شناسایی دعوت کننده به همراه آدرس، کدپستی و ایمیل او، اصل و کپی از بلیط رفت و برگشت هواپیما، بیمه مسافرتی و رسید تایید رزرو هتل و ارائه اصل دعوتنامه مدارک دیگری هستند که برای دریافت ویزای سوئد لازم می باشند‌.

ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد

افرادی که به جنگل‌ها، شهرهای باستانی،  منظره‌های طبیعی و دیدنی قطب شمال در سوئد و مکان‌های گردشگری زیبای این کشور اروپایی علاقه دارند، می‌توانند با استفاده از دریافت ویزای توریستی سوئد به این کشور مسافرت کنند‌. همانطور که گفتیم سوئد یکی از کشورهایی است که عضو پیمان شینگن هستند. با اخذ ویزای توریستی سوئد می‌ توان به 27 کشور اروپایی دیگر عضو شینگن نیز سفر کرد.‌ بعد از سه ماه مهلت ویزای توریستی به پایان می رسد. صدور ویزای سوئد برای بار اول به صورت سینگل و بارهای بعدی به صورت مولتی است. روش های دریافت ویزای توریستی در پنج دسته گردشگری، دیدار از فامیل درجه یک و اقوام،‌ تجاری،‌ درمانی و شرکت در همایش ها تقسیم بندی می شود. درصورتی که یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما در کشور سوئد ساکن باشند، با ارسال دعوتنامه آن ها می توانید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

همه ساله جشنواره ها، همایش ها و سمینارهای گوناگونی در اروپا برگزار می شود و سوئد نیز جزء همان کشورها به شمار می رود. در صورت دریافت دعوتنامه از سازمان یا شرکت برگزارکننده همایش می‌توانید برای ویزای توریستی خود به سفارت سوئد در ایران درخواست دهید. برای دریافت ویزای توریستی از نوع گردشگری باید مدارک مورد نیاز را به صورت حضوری به سفارش سوئد تحویل دهید. شانس افرادی که برای سفر به سوئد دعوتنامه دریافت کرده اند از سایر افراد بدون دعوتنامه بیشتر است. به دلیل پیشرفت های چشمگیر سوئد در صنایع مختلف اقتصاد این کشور از رتبه های برتر جهان است و سالانه افراد زیادی برای ایجاد کسب وکار و تجارت به عنوان توریست به این کشور مسافرت می کنند. سیستم بهداشت و درمان این کشور نیز در سطح جهان از شهرت بالایی برخوردار است و هزینه های مقرون به صرفه ای دارد. بنابراین تعداد متقاضیان ویزای توریستی با هدف درمان در این کشور نیز زیاد است.

مراحل دریافت ویزای توریستی سوئد عبارتند از:  دریافت وقت از سفارت سوئد در تهران، آماده کردن مدارک مورد نیاز شامل پر کردن فرم درخواست ویزای سوئد، پاسپورت دارای اعتبار حداقل سه ماه،‌ اثبات تمکن مالی، بیمه مسافرتی، دو قطعه عکس بیومتریک جدید بدون عینک،‌ ارائه گواهی‌ اشتغال به تدریس یا گواهی اشتغال به کار،‌ اصل و کپی گذرنامه، کپی ویزاهای قبلی، رزرو بلیط رفت و برگشت، دعوتنامه معتبر، اصل و کپی شناسنامه و در نهایت مراجعه حضوری به سفارت سوئد به منظور ارائه مدارک و انجام مصاحبه در زمانی که از قبل زمان مقرر. توجه داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز باید در یکی از معتبرترین دارالترجمه‌ ها به زبان سوئدی یا انگلیسی ترجمه شود. برای افزایش اطمینان سعی کنید از هر یک مدارک خود یک کپی نیز به همراه خود داشته باشید. برای تعیین وقت از سفارت سوئد باید از طریق سایت رسمی سفارت اقدام نمایید. پرداخت هزینه سفارت نیز از طریق همین سایت و به صورت آنلاین با کارت های اعتباری مانند مستر کارت و ویزا کارت امکان پذیر است. پس از دریافت نوبت زمان مشخصی برای مراجعه حضوری به سفارت مشخص می شود. متقاضی باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز در همان تاریخ به سفارت مراجعه کند و ویزای توریستی خود را دریافت کند.

برچسب ها

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info