مستندات وب سرویس پرواز مستندات وب سرویس هتل مستندات وب سرویس بیمه مستندات وب سرویس اتوبوس مستندات وب سرویس کنسلی

وب سرویس های هالیدی دسترسی برنامه نویسان و طراحان در حوزه گردشگری را به اطلاعات پروازی و هتل ها مهیا می کند. شما می توانید از طریق وب سرویس پرواز و یا وب سرویس هتل این مجموعه بدون محدودیت در زبان برنامه نویسی دسترسی کاملی به بانک اطلاعات داشته باشید.


 • 1 درخواست کلید تبادل وب سرویس را ارسال نمایید تا برای شما APIKey تولید و ارسال شود تا بتوانید درخواست های تست و لایو خود را ارسال کنید کلید تبادل را می توانید از اینجا درخواست نمایید
 • 2 بسته شدن قرارداد مجموعه شما با های هالیدی که شرایط و هزینه های مشخص شده را پرداخت می کنید. سرویس شامل هزینه راه اندازی اولیه - سگمنت برای فروش هر تیکت در سیستم
 • 3 دریافت داکیومنت - کالکشن پست من - لیست ارورها - دسترسی های لازم برای تست و لایو سرویس - نحوه راه اندازی - امکان ارسال نیرو شما در مجموعه ما برای سرعت بخشیدن به راه اندازی نرم افزار شما است.

وب سرویس های هالیدی شامل

 1. وب سرویس پرواز
 2. وب سرویس هتل
 3. وب سرویس اتوبوس
 4. وب سرویس ویزا و جاب آفر
 5. وب سرویس تور
 6. وب سرویس کاریابی گردشگری
 7. وب سرویس بانک آژانس مسافرتی
 8. وب سرویس بیمه

هزینه هر وب سرویس به صورت سالانه مبلغ 5 میلیون تومان می باشد.
تمامی سرویس های PerRequest هزینه داشته و بر اساس نوع سرویس متغییر می باشد به عنوان مثال به ازای صدور هر تیکت در وب سرویس پرواز 2500 تومان سگمنت دریافت میشود (این سگمنت مربوط به زیرساخت شبکه و پشتیبانی می باشد).
تمامی وب سرویس ها TestMode داشته و به صورت رایگان امکان استفاده را دارد.
دریافت هر وب سرویس به صورت آنلاین و کمتر از 24 ساعت می باشد.

شرایط فروش

تمامی نرخ ها به صورت نت ارائه میشود و سرویس گیرنده میتواند روکشی قیمت را بر اساس بازار خود انجام دهد.
تسویه به صورت دپوزیت و از طریق پنل اختصاصی که در زمان دریافت سرویس به آن دسترسی خواهید داشت انجام می پذیرد.
آخرین اطلاعیه وب سرویس
درباره پروازهای سیستمی
پروازهای سیستمی در ایران تحت عنوان پروازهای داخلی و پروازهای خارجی برگزار میشود. پرواز داخلی شامل کلیه مسیرهای پروازی داخلی و پروازهای خارجی شامل مسیرهای برون مرزی مانند دبی، نجف، ترکیه، آلمان، روسیه، چین، هند، اسپانیا و ... میباشد. در این مقاله میخوانید:
استرداد بلیط سیستم و استرداد بلیط چارتر ، رزرو بلیط سیستمی و رزرو بلیط چارتر
قیمت بلیط سیستمی و قیمت بلیط چارتر ، وب سرویس پرواز ادامه مطلب . . .
آموزش مراحل استفاده از وب سرویس اتوبوس
سعی کردیم ویدئو کوتاه برای برنامه نویسانی که قصد پیاده سازی وب سرویس اتوبوس ما را دارند تهیه کنیم تا با مراحل مختلف این سرویس آشنا شوند
ادامه مطلب . . .
بلیط چارتری معایب پرواز چارتر و قوانین کنسلی بلیط
بلیط چارتر واژه ای است که امروزه مسافران هواپیما با آن بسیار مواجه می شوند. تمام پیامکهای بلیط ارزان و بلیط لحظه آخری که در طول روز برایمان ارسال میشود متعلق به بلیط چارتر میباشند. چارتر به معنای کرایه کردن میباشد. تورهای مسافرتی که از آژانس ها خرید می کنید از پرواز چارتر استفاده می کنند. در ادامه میخوانیم:
بلیط چارتر چیست؟ مزایا و معایب بلیط چارتر چیست؟ ادامه مطلب . . .
معرفی وب سرویس های هالیدی
های هالیدی مرجع گردشگری آژانس های مسافرتی، وب سرویس های خود را در قالب وب سرویس پرواز و وب سرویس هتل های داخلی برای فعالان صنعت گردشگری ارائه می دهد. ادامه مطلب . . .
 • وب سرویس پروازهای چارتر این امکان را به شما می دهد تا تمامی پروازهای چارتر را در وب سایت و یا برنامه خود به صورت بروز داشته باشید.
 • وب سرویس پرواز علاوه بر پرواز چارتر پرواز های سیستمی را هم ارائه میدهد که شامل وب سرویس تمامی ایرلاین های داخلی با امکان رزرو آنلاین می باشد.
 • وب سرویس پرواز و هتل برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان تهیه شده تا به بانک کامل بلیط های چارتر ارائه شده توسط آژانس های هواپیمایی و هتل های ایران دسترسی داشته باشند.
 • وب سرویس های هالیدی بر روی Http تهیه شده و هیچ گونه محدودیتی در زبانی که شما در برنامه استفاده می کنید ندارد.
 • امکان لینک سازی وب سرویس با تمامی نرم افزار ها وجود دارد.
 • مناسب برای ساخت هر نوع برنامه موبایل و وب سایت.

پلت فرم های قابل پیاده سازی

با توجه به پیاده سازی این وب سرویس به صورت API REST شما به عنوان برنامه نویس بدون هیچ محدودیتی بر روی هر بستری امکان راه اندازی این سرویس را خواهید داشت
خروجی وب سرویس پرواز های هالیدی در قالب JSON بوده و به سادگی بر روی نرم افزار یا پلت فرم شما سوار خواهد شد
مدل های Json وب سرویس بلیط های هالیدی پیاده سازی شده و به صورت یک فایل در اختیار شما قرار داده میشود که شامل

 • کالکشن پست من
 • داکیومنت رزرو
 • مدل های دات نت
 • لیست خطاها
تفاوتی ندارد شما WordPress یا PHP , .NET , Android , IOS , Windows Form یا هر محیط دیگری استفاده کنید وب سرویس های هالیدی این قابلیت را دارد تا به پروژه شما سرویس دهی نماید.
محیط تست جهت بررسی وب سرویس پرواز

محیط تست جهت بررسی وب سرویس پرواز یا هتل

های هالیدی هیچ محدودیتی در مسیر استفاده از وب سرویس های پروازی خود قرار نداده تا به راحتی مراحل تولید و پیاده سازی را انجام دهید.
ابتدا برای استفاده از وب سرویس پرواز باید درخواست کلید تبادل خود را در این قسمت ثبت نمایید سپس با شماره های فنی شرکت تماس گرفته تا به صورت تست وب سرویس چارتر یا هتل و یا هر سرویسی را نیاز دارید فعال شود.
از این پس می توانید تمامی متدها را در محیط تست پیاده سازی و تیکت صادر نمایید توجه کنید در صورتی که با POSTMan کار کرده باشید می توانید کالکشن پست من را از همکاران فنی ما دریافت نمایید. در صورت نیاز به همفکری ، خطای نامشخص ، راهنمایی در مراحل پیاده سازی وب سرویس با همکاران ما در بخش پشتیبانی فنی های هالیدی تماس برقرار نمایید.

وب سرویس پرواز سیستمی

وب سرویس پرواز سیستمی(گابریل)

ایرلاین های داخلی شامل: ماهان،ایران ایر،زاگرس،کاسپین،آسمان و ... از طریق این وب سرویس به صورت پید اشتراکی و یا اختصاصی ارائه میشود.
آژانس هایی که دارای پید اختصاصی از ایرلاین ها باشنده در صورت علاقمندی می توانند از این وب سرویس سیستمی استفاده کرده سایت و یا اپلیکیشن خود را راه اندازی نمایند. وب سرویس پروازهای سیستمی امکان ارائه به صورت هم زمان پید اشتراکی و اختصاصی را دارد. بخش وب سرویس پروازی های هالیدی که ربات های پروازی متنوعی را طی سالها ارائه داده در حال حاظر این امکان را به برنامه نویسان می دهد که بدون نیاز به درگیری با سرویس های مختلف و ساختارهای متنوعی وب سرویس های موجود در بازار، تمامی پرواز های چارتر و سیستمی چه به صورت اختصاصی و یا اشتراکی را بدون کد نویسی بیشتر در یک وب سرویس و ساختار مشخص داشته باشد. سرویس گیرنده باید به این نکته توجه کند سرویس های فوق در حال استفاده توسط تعداد قابل توجه مشتری بوده و درصد خطاهای احتمالی و رصد نشده به حداقل رسیده است. وب سرویس پرواز که شامل وب سرویس چارتر وب سرویس سیستمی می باشد حدودا 5 سال است در حال سرویس دهی بوده و بروزرسانی های مکرر بر روی آن انجام شده است.

وب سرویس پرواز چارتر

وب سرویس پرواز چارتر

طی 5 سال ارائه وب سرویس پروازهای داخلی توسط های هالیدی تعداد آژانس های سرویس گیرنده و نیز سرویس دهنده بسیار رشد داشته و می توان این سرویس را کامل اعلام کرد.
تمامی وب سرویس های چارتری مانند: وب سرویس سپهر - وب سرویس مقیم - وب سرویس راویس - وب سرویس آرتیمان و غیره در این وب سرویس یکپارچه موجود است. وب سرویس چارتر های هالیدی شامل تقریبا 400 آژانس هواپیمائی می باشد
وب سرویس پرواز دارای تمامی اطلاعات آژانس ها در کنار پرواز ها بوده و شما می توانید مستقیما با آژانس ارائه دهنده پرواز ارتباط برقرار نمایید. های هالیدی با توجه به قراردادهای خود با چارتر کنندگان پرواز به شما این امکان را می دهد تا با پیاده سازی این سرویس دسترسی به بیش از 400 آژانس و پرواز های آنها را به صورت یکجا داشته باشید.
این سرویس به شما کمک می کند بدون قرارداد با چارتر کنندگان و درگیر کردن منابع مالی امکان فروش تمامی پرواز را داشته باشید. های هالیدی کاملترین بانک پرواز چارتر را در قالب وب سرویس پروازی در اختیار شما قرار می دهد.

درخواست کلید تبادل وب سرویس

الگوی وب سرویس پرواز

وب سرویس پرواز با توجه به مراحل رزرو بلیط هر پروایدر پروازی هیچ تغییر را شامل نمیشود و شما برای رزرو روی هر آژانس و یا پروایدری می توانید از یک ساختار مشابه استفاده نمایید. شکل زیر مراحل رزرو یک بلیط را به شما نمایش می دهد

برای دریافت وب سرویس پرواز های هالیدی باید درخواست کلید تبادل را ارسال نمایید درخواست کلید تبادل وب سرویس

نظرات کاربران
ثبت نظر مشاهده نظر ها
 • میرسید چهارشنبه ۴ خرداد
  سواس از توضیحات کامل و جامعه
 • میرسید چهارشنبه ۴ خرداد
  سپاس از توضیحات کامل و جامع
استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی
شبکه گردشگری HiHoliday در آدرس های زیر معتبر بوده و وب سایت های دیگر با این نام کلاه بردار و مورد تایید این شرکت نمی باشند. HiHoliday.ir HiHoliday.org HiHoliday.net HiHoliday.info