بار همراه مسافر- قطر ایرلاین

بار مجاز همراه مسافر در شرکت هواپیمایی قطر ایرلاین شامل وزن و حجم مجاز بار دستی،بارهای مجاز تحویل داده شده را در زیر با هم مرور می کنیم:

  • نویسنده: mahbube torkamani
  • تعداد بازدید: 5477
  • ارسال در تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
بارهای مجاز تحویل داده شده
 کلاس درجه یککلاس تجاریکلاس اقتصادی
پروازهای به برزیل و از برزیل2 چمدان، که وزن هریک از 32 کیلوگرم (70 پوند) تجاوز نکند  با حداکثر ابعاد 158 سانتی‌متر (62 اینچ)
پروازهای بین برزیل و آرژانتین

2 چمدان، که وزن هریک از 23 کیلوگرم (50 پوند) تجاوز نکند با حداکثر ابعاد 158 سانتی‌متر (62 اینچ)

همه پروازهای دیگر از و به آرژانتین، کانادا و ایالات متحده2 بسته، که وزن هریک از 32 کیلوگرم (70 پوند) تجاوز نکند  با حداکثر ابعاد 158 سانتی‌متر (62 اینچ)

2 بسته، که وزن هریک از 23 کیلوگرم (50 پوند) تجاوز نکند با حداکثر ابعاد 158 سانتی‌متر (62 اینچ)

پروازها به همه مقاصد دیگر و از همه آنها50 کیلوگرم (110 پوند) با حداکثر ابعاد 406 سانتی‌متر (160 اینچ)40 کیلوگرم (88 پوند) با حداکثر ابعاد 406 سانتی‌متر (160 اینچ)30 کیلوگرم (66 پوند) با حداکثر ابعاد 406 سانتی‌متر (160 اینچ)
پروازهای مابین دوحه و کازابلانکا 60 کیلوگرم (132 پوند) با حداکثر ابعاد 300 سانتی‌متر (118 اینچ)45کیلوگرم (99 پوند) با حداکثر ابعاد 300 سانتی‌متر (118 اینچ)
  • ابعاد = طول + ارتفاع + عرض
  • وزن و حجم بار مجاز ممکن است بر حسب مسیر و درجه کابین متفاوت باشد. لطفاً مقررات دقیق مربوط به وزن و حجم بار مجاز را، که روی بلیط شما چاپ شده است، بررسی بفرمائید.
  • اگر وزن و/یا حجم بار شما از حدحداکثر مجاز بیشتر باشد، ممکن است مشمول هزینه‌ های حمل بار گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دفتر شرکت هواپیمایی قطر واقع در محل سکونت خود تماس حاصل بفرمایید.
  • وزن بار تحویل داده شده نباید از 32 کیلوگرم (70 پوند) بیشتر باشد. هر باری که وزن آن از 32 کیلوگرم (70 پوند) بیشتر باشد باید به چند قسمت کوچکتر تقسیم شود بنحوی که وزن هریک از 32 کیلوگرم (70 پوند) کمتر باشد.

(codeshare) بارهای مجاز در سفرهای با شرکت های همکار

اگر سفر شما شامل مسافرت از طریق یک شرکت هواپیمایی دیگر غیر از شرکت هواپیمایی قطرباشد، از جمله یک پرواز نماد مشترک که توسط یک شرکت هواپیمایی دیگر مثل Cathay Pacific انجام می‌گیرد، ممکن است آن شرکت هواپیمایی محدودیت‌های بیشتری درباره وزن و حجم بار مجاز داشته باشد. وزن و حجم بار مجاز در مسیرهای نماد مشترک توسطقانون Most Significant Carrier (MSC) وضع شده توسط IATAتعیین می‌گردد.

وزن و حجم مجاز بار دستی
درجه یکدرجه تجاریدرجه اقتصادی

دو بسته، که وزن کل آنها از 15 کیلوگرم (33 پوند) تجاوز نکند

دو بسته، که وزن کل آنها از 15 کیلوگرم (33 پوند) تجاوز نکند

یک بسته، که وزن آن از 7 کیلوگرم (15 پوند) تجاوز نکند
  • حداکثر ابعاد هر ساک دستی 50x37x25 سانتی‌متر (20x15x10 اینچ) است
  • اقلام شخصی مثل کیف دستی خانم‌ها یا یک کیف کوچک، عصا، دوربین، و اقلام معاف از عوارضی که در روز پرواز خریداری شده است در محاسبه وزن و حجم مجاز ساک‌های دستی لحاظ نمی‌شوند.
  • لپ‌تاپ و کیف لپ‌تاپ باید در محدوده وزن و حجم مجاز ساک دستی جای داده شوند.

مایعات و ژل‌های موجود در ساک دستی

می‌توانید ظروف حداکثر 100 میلی‌لیتری (3/4 اونسی) حاوی مایعات، ژل‌ها، خمیرها، و اسپری‌ها را در ساک دستی خود حمل کنید. ظروفی که حجم آنها بیشتر از 100 میلی‌لیتر باشد، اگرچه فقط بخشی از آنها پر شده باشد، پذیرفته نخواهد شد. ظروف شما باید در یک کیسه یک کوارتی یا یک لیتری شفاف با قابلیت مهر و موم مجدد و ابعاد حداکثر 20x20 سانتی‌متر (8x8 اینچ) حمل شود. همه اقلام باید به راحتی در یک کیسه پلاستیکی مخصوص جای داده شود.

شما نیاز دارید که کیسه شفاف حاوی مایعات خود را جداگانه برای بررسی‌های امنیتی ارائه دهید. هیچ محدودیتی برای حمل غذا و داروهای نوزادان وجود ندارد.ممکن است از شمادرخواست شود نسخه مربوط به داروهایی را که می‌خواهید با خود به داخل هواپیما ببرید ارائه دهید.
منبع: سایت قطر ایرلاین

نظرات کاربران

ثبت نظر مشاهده نظر ها
اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال می کند

موتور هوشمند گردشگری
مقایسه صدها آژانس هواپیمایی در لحظه،بهترین قیمت بلیط هواپیما را در سریعترین زمان بیابید.

استفاده از مطالب سایت ‌های هالیدی با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری اکوتک می‌باشد. مرورگر پیشنهادی